2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Fendi 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Mohawk esintisini podyumlara taşıyan Fendi, saçlarında kalıcı değişiklikler yapmaya cesaret edemeyenlerin çok seveceği ve kullanımı oldukça pratik bir aksesuarla karşımızda. Yapmamız gereken saçımızı ensemize kadar sabit olacak şekilde balıksırtı örmek. Sonrasında bu harika aksesuarı saçımızın ön tarafına takarak çok kısa sürede hem modern hem punk bir görünüme sahip olabiliriz.

fendi-1

fendi-2

fendi-3

fendi-4

FASHION-ITALY-MILAN-WOMEN-FENDI-BACKSTAGE

Dolce & Gabbana 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Dolce & Gabbana bu kış bizleri 1960’lara geri götürüyor. Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız ensede yapılan topuzlar sanırım daha gösterişli hale getirilemezdi. Özellikle çalışan bayanların iş çıkışlarında katılmaları gereken davetler için harika bir çözüm. Sabah işe giderken yaptığınız basit bir topuzu, abartmaktan hiç çekinmeyerek altın rengi, inci ve taşlarla bezenmiş tokalar ve taçlarla süsleyin.

Dolce & Gabbana Closeup Runway Collection Fall Winter 2012-2013 at Milan Fashion Week

Dolce & Gabbana Closeup Runway Collection Fall Winter 2012-2013 at Milan Fashion Week

Dolce & Gabbana Closeup Runway Collection Fall Winter 2012-2013 at Milan Fashion Week

Chanel 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Kış aylarını hem sıcak, hem konforlu hem de şık geçirin diyor Chanel. Birçok kıyafetle rahatlıkla kombin edebileceğiniz bu şapkalar özellikle bu kış yine çok moda olan omuz hizasında düz kesimli saçlarda harika duruyor.

Chanel-1

Chanel-2

Chanel-3

Balmain 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Balmain‘in minimalist tarzını bu kış saçlarda görüyoruz. Omuz hizasında veya biraz daha uzun kesilmiş saçlarımızı geriye doğru tarayarak ön kısımlarını sabitliyoruz. Bakımlı görünmek ve aynı zamanda modaya uymak  için ihtiyacımız olan sadece 5 dakika ve bir saç spreyi.

Balmain-2

Balmain-3

Dior 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Dior saçınızı nasıl toplarsanız toplayın – ister enseden isterseniz yukarıdan hiç fark etmez – yeter ki ıslak görünsün diyor. Anlaşılan o ki ıslak görünüm veren jöleler bu kış vazgeçilmezlerimizden birisi olacak.

Dior-1

Dior-2

Dior-3

Vivienne Westwood 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Bu kışın en marjinal saç tasarımlarından birini Vivienne Westwood‘un podyumunda gördük. Sizler de sıradanlıktan sıkıldım, ufak bir değişiklik iyi olurdu diyorsanız bu saç modelini deneyebilirsiniz. Saçlar iki yandan ayrılmış ve örülmüş. Örgü yapılırken her bir tutama plastik şeritler eklenmiş o kadar. Aslında saçları yeteri kadar uzun olmayanlar için harika bir çözüm. Plastik şeritler dışında kumaş şeritler, renkli ipler, dizilmiş boncuklar da kullanabilir ve bu şeritler sayesinde örgünüzü istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, saçınızın bittiği yerde fazladan şeritler eklemek o kadar.

Vivienne Westwood-1

Vivienne Westwood-2

Givenchy 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Givenchy bu kış podyumlarda çiçek açtırdı. Birçoğunuz bu kadarı da fazla diye düşünebilirsiniz ama doğru kıyafet seçimiyle çok hoş durabilecek bir saç modeliyle karşı karşıyayız. Benden sadece bir tane olmalı diyen cesur kadınlar için harika seçim. Saçlar önce kalıcı olmayan saç boyasıyla istenilen renge boyanıyor. Sonra tutam tutam ayrılarak bukleler haline getiriliyor ve toka yardımı ile sabitleniyor. Renk değişikliğini cazip bulmayan hanımlar aynı işlemi saçlarını ıslak jöle ile jöleleyerek de yapabilirler. Bence bu şekilde de oldukça hoş olur.

Givenchy-1

Givenchy-2

Givenchy-3

Gucci 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Uzun saçlı hanımların dikkatine! Bu kadar sade bir saç modelinin bütün bakışları üzerinizde toplamasına hayret edeceksiniz. Yüzünüze bakan bir daha bakmak isteyecek. Modeli nasıl mı yapıyoruz? Öncelikle saçlarımızı kulağımızın hemen üstünden başlayarak yarım toplayacakmış gibi ayırıyoruz. Saçın ön kısmından geriye doğru taramak üzere bir tutam daha ayırıyoruz. Arkada kalan kısmı küçük bir lastik toka yardımıyla sıkıca toplayarak yanlarını spreyliyoruz. Ön kısımda kalan saçı, toplanan kısmın üzerini örtecek şekilde geriye doğru tarıyoruz. Son olarak saçımızı ıslak görünüm veren sert bir spreyle spreyleyerek kurumasını bekliyoruz. Birazcık da göz makyajıyla işlem tamam.

Gucci-1

Gucci-2

Gucci-3

Louis Vuitton 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

1940’ların retro tarzı Louis Vuitton sayesinde geri döndü. Kulağın hemen altında biten hafif dalgalı saçlar ve çok kısa perçemlerle bu havayı yakalamak çok da zor değil.

Louis Vuitton-1

Louis Vuitton-3

FASHION-FRANCE-VUITTON

Alexander Wang 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Saçımı toplamadan duramıyorum ama hep aynı şekilde toplamaktan da sıkıldım diyen hanımlara müjde! Bu kış imdadınıza Alexander Wang yetişti. Yapmanız gereken şey saçınızı topladığınız yerden itibaren farkı bir renge boyatmak.

Alexander Wang-1

Alexander Wang-2

Chloé 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Vazgeçilmezlerimizen olan bu saç modelini bu kış da kullanabileceğiz. Yandan ayırdığımız saçımızı ensemizde at kuyruğu yaparak şık ve sade bir görünüm elde edebiliriz.

Chloé-1

Haider Ackermann 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Haider Ackermann bırakın dip boya yaptırma zamanınız gelsin diyor. Hiç önemli değil. Bu kış böyle geziyoruz. Saçlarınızı dağınık bir şekilde toplayın uçlarını sprey yardımıyla dikebildiğiniz kadar dikin. Olabildiğiniz kadar punk olun yeter.

Haider Ackermann-1

Haider Ackermann-2

Haider Ackermann-5

Ralph Lauren 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Ralph Lauren de rahatlıktan yana olanlardan. Ensede gevşek bir şekilde toplanmış at kuyrukları her kıyafetle, her yerde kullanabileceğimiz oldukça pratik bir tercih.

Ralph Lauren-1

Prada 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Islak, çok ıslak, daha da ıslak… Prada diyor ki: Saçınız hangi boyda olursa olsun, ister dalgalı ister düz fark etmez, yeter ki ıslak görünsün. Yandan ayırın, geriye tarayın, hiç önemi yok. Ne yaparsanız yapın sadece banyodan yeni çıkmış gibi görünün.

Prada-1

Prada-2

Prada-3

Prada-4

Valentino 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Yandan öne doğru uzanan gevşek bir saç örgüsü ve siyah saç bandıyla siz de Valentino‘nun kızları gibi romantik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Valentino-1

Valentino-2

Valentino-3

Marc Jacobs 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Kısa saçı tercih edenlere tavsiye de Marc Jacobs‘dan geldi. Enseleri uzun katlı kesimler ve  perçemli saç modelleri bu kış çok moda.

Marc Jacobs-1

Marc Jacobs-2

Marc Jacobs-3

Miu Miu 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

Şık, sevimli, farklı… Söylenebilecek çok şey var. Eminim Miu Miu‘nun estirdiği Uzak Doğu esintisine kapılmak isteyenler olacaktır. Saçlarımızı yüzümüzün bir köşesine denk gelecek kadar yandan ayırıyoruz. Arka kısmı ise tam ortadan iki eşit parçaya bölüyoruz. Her bir parçayı ensemizde kulağa yakın bir noktada örerek topuz yapıyoruz. Güzelce sabitleyerek spreyliyoruz. Hem günlük hem de gece davetlerinde kullanılabilecek oldukça hoş bir saç modeli.

Miu Miu-1

Miu Miu-3

Miu Miu-4

Emilio Pucci 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

1960’lara zaman yolculuğu yapmak isteyenler kuaförlerinden randevularını alsınlar. Model: Göze girecek kadar uzun, derin ve yoğun perçemler ve hafif dalgalı saçlar.

Emilio Pucci-1

Emilio Pucci-2

Michael Kors 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

 Bir klasik daha bu kış bizlerle. Oldukça sıkı toplanmış gökdelen at kuyrukları yine vazgeçilmezlerden.

Michael Kors-1

Diane Von Furstenberg 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası

 Saçın boyu ne kadar olursa olsun, hacimli ve yumuşak bukleler bu kış revaçta.

Diane Von Furstenberg-1

Diane Von Furstenberg-2

Ünlü modacıların podyumlarını ziyaret ederek 2013-2014 Sonbahar/Kış Saç Modası hakkında fikir edinmeye ve bunları sizlerle paylaşmaya çalıştım. Genel bir değerlendirme yapacak olursak saç modellerinde birçok ortak nokta bulmamız mümkün. Bu kış at kuyrukları, ıslak görünümlü saçlar, perçemler, punk saç modelleri ve saç örgüleriyle sıklıkla karşılaşacakmışız gibi görünüyor. Birbirinden oldukça farklı bu seçeneklerin çok önemli bir ortak özelliği var: “Doğal Görünüm”. Saçımızı nasıl yaparsak yapalım doğal görünmesine özen göstermeliyiz. Ne kadar çok uğraşırsak uğraşalım, sanki pek uğraşılmamış havası vermeli.

Aslında biz hep böyleyiz. Güzel, bakımlı ve tabi ki modaya uygun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir