Akne Ve Siyah Nokta Sorununa Doğal Çözümler Nelerdir?

Akne ve siyah nokta sorununa doğal çözümler nelerdir? Soruları hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla yönetilmeye devam etmektedir. Akneler ve siyah noktalar birçok insanın maruz kaldığı cilt problemlerinden bir tanesidir. Birçok insan bu cilt probleminin görüntüsünün kötü olduğunu düşündüğü için aknelerini ve siyah noktalarını geçirebilmenin yollarını arar. Akne ve siyah noktaları geçirebilmek için birçok cilt bakımı yöntem ve krem olsa da akne ve siyah nokta kremleri cildinize alerji yapabilir. Bu nedenle aknelerinizi ve siyah noktalarınızı daha doğal çözümlerle geçirmeyi denemeniz sizin için daha doğru bir seçenek olacaktır.

Bu sayede hem cildinizde alerjik reaksiyonlarla karşı karşıya kalmazsınız hem de akneleriniz ve siyah noktalarınız daha kısa bir süre zarfı içerisinde yok olur. Hem erkekler hem de kadınlar gün içerisinde yaşadığı akne ve siyah nokta probleminden fazlasıyla şikâyet etmeye devam etmektedir. Sivilcelerin ve siyah noktaların cildinde kötü bir görünüm oluşturduğunu söyleyen birçok insan bu gidermek için çeşitli yöntemler denemeye devam etmektedir. Siyah noktalarınızı ve sivilcelerinizi yok etmek için yapmanız gereken doğal yöntemler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

C Vitamini Kullanımı

C vitamini kullanımı birçok konuda işe yaradığı gibi sivilce ve siyah nokta konusunda da fazlasıyla etkili bir çözüm olmuştur. Sivilceleriniz ve siyah noktalarınız için Eczaneden c vitamini alabilir ve kullandığınız kremlerin içerisine de C vitamini damlatabilirsiniz. Aynı zamanda C vitamini illa bir yere damlatarak cildinize uygulamanıza gerek yoktu. Aynı zamanda krem içerisine damlatmak yerine c vitamini alarak gün içerisinde yüzünüze sürebilir ve cildinizin siyah noktalardan ve aknelerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

C vitamini cilde oldukça iyi gelen ürünlerden bir tanesidir. Bu nedenle herhangi bir alerjiniz olmadığı takdirde dilediğiniz yerde C vitamini satın alabilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu sayede zaman geçtikçe cildinizde yer alan aknelerin ve siyah noktaların azalmaya başladığını da gözlemleyeceksiniz.

E vitamini kullanımı

E vitamini kullanımı da cilde fazlasıyla iyi gelmektedir. Özellikle de sivilce ve siyah nokta gibi şikayetleriniz varsa E vitamini uzun vadede kullanmaya başlayarak bu sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. E vitamini cildinizi derinlemesine temizleyerek siyah noktalardan ve cildinizde oluşan aknelerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

E vitaminini dilediğiniz eczaneden bulabilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer E vitaminlerini direkt olarak yüzünüzü uygulamayı istemiyorsanız ise;  günlük olarak kullandığınız ve sevdiğiniz bir kremin içerisinde damlatarak da sivilce ve akne siyah noktalarınızdan kurtulma şansı elde edebilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akı maskesi hem siyah noktalara hem de akne oluşumlarına oldukça iyi gelen bir yöntemdir. Bu maskeyi yapmak için kullanmanız gereken malzemeler ise kâğıt havlu ve bir tane yumurta olarak belirlenmiştir. İlk önce yumurtanın sarısını ve beyazını ayırmanız gerekmektedir. Daha sonra da yumurtanın beyazını bir kaba alarak iyicene çıkmanız gerekecektir. Sonrasında ise; elde ettiğiniz yumurta hakkında yüzünüzün her tarafına sürmeniz gerekecektir. Ancak yumurta akını gözünüzün olduğu bölgeye fazla yaklaştırma almanızda fayda vardır.

Aksi takdirde gözleriniz yanabilir yumurta akının yüzünüze sürdükten sonra ise; yanınıza almış olduğunuzu kâğıt havluyu yüzünüze yerleştirmeniz gerekmektedir. Kâğıt havlu yüzünüzde kurumaya başladıktan sonra ise tekrar yüzünüzü yumurta akı uygulaması yapmanız gerekmektedir. Yüzünüze uyguladığınız bu maske kurumaya başladıktan sonra ise cildinizde çıkan birçok siyah noktadan kurtulmuş olduğunuzu göreceksiniz. Maske işleminiz bittikten sonra ise yüzünüzü iyice yıkamanız da fayda vardır. Ancak bu maskeyi her gün yapmanıza gerek yoktur. Haftada iki kere cildinize bu maskeden yaparak siyah noktalardan ve aknelerden kurtulabilirsiniz.

Karbonat Ve Limon Maskesi

Karbonat ve limon maskesi birçok cilt sorununa iyi geldiği herkes tarafından bilinmektedir. Ancak cildinizde herhangi bir yara varsa ve bu yaralar açık bir şekildeyse bu maskeyi yapmamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü hem limon hem de karbonat oldukça yakıcı bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle cildinizi toparlayayım derken zarar verebilirsiniz.

Ancak cildinizde herhangi bir yere yoksa karbonatı ve limonu iyicene karıştırarak yüzünüze uygulayıp bir süre bekletebilirsiniz. 2-3 dakika içerisinde yüzünüzü uygulayarak maske uygulamanız yüzünüzde yer alan siyah noktalardan ve aknelerden kısa süre içerisinde kurtulmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda bu maskeleri her gün yapmanıza da kesinlikle gerek yoktur. Yalnızca haftada iki ya da üç kere karbonat ve limon maskesi uygulayarak cildinizin güzelleşmesini sağlayabilir ve çeşitli cilt problemlerinden de kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir