Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Yaşlanma hızını yavaşlatabilmek amacıyla yapılan altın iğne tedavisi kırışıklık, leke ve ciltte ki matlığı tedavi etmektedir. Ciltte yer alan sivilce izleri, çukurlar, gözaltı morlukları, hamilelik çatlakları ve yanık izleri de yine bu yöntem ile giderilmektedir. Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans cilt gençleştirme uygulamalarına alternatif olarak sunulan bir estetik operasyondur.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne ile tedavi edilecek alana lokal anestezi uygulanır. Üzerinde 10, 25 ya da 64 adet mikro iğne bulunan kişiye özel başlık seçimi yapılır. Belirlenen başlık diğer seanslarda da kullanılacaktır. Başlıkta seçilen mikro iğne miktarı kadar kalınlığa sahip 0,25 milimetre olan mikro iğne ve seçilen 0,5 ila 3,5 milimetre aralığında ki derinlikte deri altına 50 ila 950 milisaniye aralığında girip çıkması sağlanır. Başlık üzerinde ki iğneler gerekli derinliğe ulaştığında bu bölgeye radyofrekans enerjisi verilir. Bu enerji istenilen güçte verilir ve cilt yüzeyine çıkmaya başladığında verilen enerji düşer. Cilt en az hasarla bu etkiden kurtulur. Cihazlar tarafından otomatik şekilde yapılan bu uygulama da doktorlar yalnızca yapılacak bölgeyi belirler. Yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında süren bu işlem bölgeye göre farklılık göstermektedir. Birer ay aralarla toplam 3 seans şeklinde uygulanabilir. İşlem sonrası ciltte hafif kızarıklık oluşabilir, bu kızarıklık 1 saat sonra geçer.

Cildin altına verilen bu radyofrekans cildin gençleşmesi için cilt altında ki kolajen proteinlerin üretimini arttırır. Bu sayede cilt kendini yeniler.

Altın İğne İle Tedavi Edilecekler

  • Ciltte ki ince kırışıklıklar giderilir.
  • Cilt yenilenmesi sağlanır.
  • Yüzde ve vücutta oluşan sarkmalar bu operasyonla toparlanır.
  • Cilt yüzeyinde ki sivilce izleri ve çukurlar tedavi edilir.
  • Hamilelik sonrası oluşan çatlaklar iyileştirilir.
  • Yara izlerinin tedavisi sağlanır.
  • Hasta da aşırı terleme şikayetlerini giderir.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Altın iğne tedavisi uygulama sonrası 1.ayda hissedilmeye başlar. Yapılan 3. uygulama sonrası 1 aylık süre dolduğunda ise tam etki görülür. Tedavi sonrası cilt 1 yıl boyunca kazanmış olduğu bu görünümü koruyacaktır.

Altın İğne Sonrası Dikkat Edilecekler

Altın iğne uygulaması sonrasında kızarıklık ve hafif bir şişlik görülebilir. Bu etkiler 1 gün sonra kendiliğinden geçer.

Bir sonraki güne kadar makyaj yapılması yasaktır.

5 gün süresince cilde güneş koruyucu sürülmemelidir. Doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.

Uygulama alanında kabuklanma meydana gelirse bu kabukların kendi kendine dökülmesi beklenmelidir.

Uygulanan alanda 3 gün boyunca bir sertlik görülebilir. Bu işlem sonrası görülebilecek etkilerden bir tanesidir.

5.gün sonunda iyileşmenin etkisi ile birlikte cilt kuruluğu e ciltte gerilme görülebilir.

Tedavi edilen alana masaj yapılmamalıdır.

Altın iğne tedavisi sonrası kolajen üretimini arttırmak için besinlerle takviyeler yapılabilir. Bu yiyecekler arasında yumurta akı, brokoli, biber, lahana, fındık, çilek, ahududu, portakal, kiraz, yaban mersini ve böğürtlen gibi besinler yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir