Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Aspirin maskesi ile siz de aknelerden arındırılmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Aspirinin içerisinde bulunan asetil salisilik asit iltihap giderici ve antiseptik özellikleri ile sivilcileri kurutucu etkiye sahiptir. Ciltte ki akneler aspirin ile yapılan maskeyle yok olur ve cilt kızarıklıkları gider.

Aspirin Maskesi Faydaları Nelerdir?

İltihap giderici aspirin gül hastalığı ve kistik akne gibi rahatsızlıkların semptomlarını giderir. Kaşıntı ve kızarıklığa iyi gelir, cildi sakinleştirip yatıştırır.

  • Gözenekleri temizler, siyah nokta ve beyaz noktaları kurutur. Cildi derinlemesine temizler.
  • Ciltte ki ölü hücreleri yok eder, peeling etkisi yapar. Hücre yenilemesi ve cildin gençleşmesini sağlar.
  • Cilt tonunu eşitler, cildi beyazlatır, güneş lekeleri ve gözde ki koyu halkaları giderir.
  • Ciltte ki ince çizgilerin oluşumunu önler, yaşlanmayı geciktirir ve cildi gerer. Kırışıklıkları giderir, oluşumunu önler.
  • Ciltte ki yağ birikimini önler ve tıkalı gözenekleri açar.

Aspirin Maskesi Tarifi

Aspirin maskesi için 8 ila 10 adet arasında aspirin tabletini ezin ve içerisine az miktarda su ekleyerek karıştırın. Cildinizi temizleyin ve daha sonra masaj yaparak aspirin maskesini cildinize iyice yedirin. Cildinizde 20 dakika kadar bekletin ve ılık su ile durulayın. Cildi kuru olanlar maske içerisine bir miktar zeytinyağı ekleyin.

Yağlı Ciltler İçin Aspirin Maskesi

8 ya da 10 adet aspirini ezin ve az su ile karıştırın. İçerisine bir iki damla kadar çay ağacı yağı ekleyin. Temizlenmiş yüze bu karışımı uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile ovalamadan durulayın. Hafta da iki ya da üç kez aspirin maskesi uygulayarak ciltte ki ölü hücrelerden ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Yaşlanmayı Geciktirici Aspirin Maskesi

Ciltte meydana gelen kırışıklıklar ve yaşlanmaya bağlı ince çizgiler yaşlanma karşıtı aspirin maskesi ile önlenebilir. Bu maske için 10 adet aspirin ezin ve içerisine yumurtanın beyazını ekleyin. 20 dakika kadar bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Daha sonra nemlendirici sürerek bu maskeyi düzenli olarak her hafta uygulayın.

Sivilceli Ciltler İçin Aspirin Maskesi

Cildi nemlendiren ve akneleri tedavi eden aspirinli bal maskesi doğal bir nemlendiricidir. Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilce gelişimini önler, akneleri kurutur ve cildi onarır. İçerisine 1 çay kaşığı kadar bal ekleyin ve bu karışımın içerisine birkaç damla zeytinyağı ya da badem yağı ekleyin. 15 dakika ciltte bekletin ve ılık su ile durulayın.

Cildi Beyazlatan Aspirin Maskesi

Ciltte solgun, mat ve donuk bir görünüm varsa cildi canlandırmak ve akne izlerini gidermek için bu maskeyi kullanabilirsiniz. 6 adet aspirini ezin ve içine biraz su koyarak macun kıvamına getirin. Birkaç damla elma sirkesi ekleyin ve karışımı cilde sürerek 20 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su ile cildi temizleyin ve üzerine nemlendirici sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir