badem göz estetiği

Badem Göz Estetiği Nedir? Badem Göz Estetiği Yaptıranlar ve Yorumları

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.
Siz de Badem Göz Estetiği Yaptıranlar dan biriyseniz yazımızın sonundaki bölüme yorumunuzu yazabilir tecrübelerinizi herkesle paylaşabilirsiniz. Badem Göz Estetiği Yaptıranlar hakkında bütün bilgiler burada.
Sinem Aydın

Badem Göz Estetiği yaptırdım ve sonuçtan oldukça memnunum.

Bilge İ.

Buradaki yorumlardan sonra doktor Cahit Vural’a gittim. İyi ki de gitmişim.

Meryem Öz

Estetik ameliyatla ilgili bütün işlemlerimi Nişantaşı’nda muayene hanesi olan bir doktora yaptırıyorum. Bilgi almak isteyenler bana mesaj atabilir.

Badem Göz Estetiği Yorumları

Badem Göz Estetiği yaptıranlar hakkında merak ettiklerinizi yazımızın bir önceki bölümünden okudunuz. Sizin de Badem Göz Estetiği Yorumlarınız varsa cevap yazabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği, alt göz kapağı ameliyatının önemli bir parçasıdır ve yaş ilerlemesi ya da genetik faktörler sebebiyle alt göz kapağındaki gevşemelerin giderilmesi işlemidir. Bu uygulama, alt göz kapaklarının sarkmasından dolayı ortaya çıkan yorgun ifadeyi kalıcı olarak gidermeyi amaçlar. Göz kapaklarının dış kısmı, iç köşesine oranla belirli bir açı ile biter ve konum olarak da daha yukarıdadır. Ancak bazı kalıtım durumlarında göz kapaklarının dış köşesi daha aşağıda olabilir ve iç kısım ile aynı konumda olabildiği gibi bazı durumlarda da daha aşağıdadır. Bununla birlikte göz kapaklarının dış kısmı keskindir ve belirli bir açıya sahiptir. Bu kısım fizyolojik nedenlerle veya yaş ilerlemesiyle beraber gevşediğinde oval bir görünüme dönüşür ve bu durum estetik bozukluğa yol açar. Badem göz estetiği sonucunda gözlerde küçük bir yatık görünüm ortaya çıkar ve bu şekilde kişinin gözlerinde öncekinden çok daha canlı, estetik ve dinamik bir görünümün kazanması sağlanır.

Badem Göz Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Badem göz estetiği, diğer estetik cerrahi yöntemlerle kombine edilse bile oldukça basit bir cerrahi uygulamadır. Bazı durumlarda badem göz estetiğinde hastaların uyutulmasına bile gerek kalmayabilir. Bu basit operasyonla gözler, arzu edilen etkiye kavuşur. Tüm bunlarla beraber, hastanın estetikten memnun olmaması halinde yine çok basit tekniklerle uygulamanın sonuçları geri alınabilir. Bu uygulamayı yaptırmak için gerekli olan şartlar ise şunlardır:

  • Hastaların, cerrahi operasyona engel bir problemi olmamalıdır.
  • Anesteziye karşı duyarlılığı olan kişiler mutlaka doktora danışmalıdır.
  • Hastalar18 yaşından büyük olmalıdır. Üst yaş sınırı bulunmamaktadırfakat yaş ilerledikçe badem göz estetiği uygulaması ile birlikte kombine edilecek uygulamaların sayısı da artabilir.
  • Uygulamayla beraber göz kapağını tutmaya yarayan bağ dokuları yukarı doğru kaldırılacağı için uygulamayı en fazla, göz yapısında düşüklüğe sahip olan kişiler tercih etmektedir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı, sedasyon (uyku hali) ile lokal anestezi kombinasyonu altında yapılabilir. Küçük bir insizyon (kesik) ile yapılan operasyon ortalama 30 ile 45 dakika kadar sürer. Cerrahi plan yapılacak dokuların gevşekliğine göre hazırlanır ve yeni belirlenen periosteum bölgeye dokular yerleştirilir. Göz kapağının dış bölgesinden yaklaşık 1 cm’lik bir bölgeye uyuşturularak yapılan bu cerrahi tedavi, bu bölgeye atılacak dikişler ile sonlandırılır. Dokuların daha hızlı iyileşmesi için dikişler kısa sürede çıkarılır. Badem gözü estetiği işleminde uygun tekniklerle mevcut dokuların durumunu çok iyi değerlendirmek gerekir. Bu uygulamanın hastane ortamında yapılması gerekir. Operasyondan hemen sonra aynı gün taburcu olunabilir. Morluk veödemler 1 hafta içerisinde kaybolur. Bu uygulamadan sonra göz bölgesinde ortalama 0,5-1 cm’likgeçici bir iz oluşur ve bu da 2- 3 ay içerisinde tamamen kaybolur.

Badem Göz Estetiğinden Sonra Ağrı Meydana Gelir Mi?

Hastalar genel olarak uygulama esnasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Uygulamadan sonraki ilk 1-2 gün ise ufak çaplı ağrılar meydana gelebilir. Bu aşamada doktor tarafından reçete edilecek analjezikler (ağrı kesiciler)titiz bir şekilde kullanılmalıdır ve soğuk kompres uygulaması yapılmalıdır. Anestezi ilaçlarının vücuda vermiş olduğu etki ise uygulamadan sonra 1 ile 3 saat arası sürmektedir. Ağrı kesicilerinin kullanımı 5. gün sonlandırılır. Badem göz estetiği uygulamasından sonra hastaların göz kapaklarında kısa vadeli bazı yan etkiler yaşanabilir. Bunun için özellikle gözler, olası darbelerden, travmalardan ve tozdan korunmalıdır. 1-2 ay boyunca güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır ve yüksek lifli besinler tercih edilmelidir. Yan etkilerin ortadan kalkması ve hızlı bir şekilde iyileşmek için bol miktar su tüketilmelidir.

Badem Göz Estetiği Görmeyi Etkiler mi?

Badem göz estetiğinden sonra hiçbir şekilde görme yeteneği etkilenmez ve ifadelerde kayıp meydana gelmez. Bununla beraber yüksek meyilli bir durum talep edilirse görsel bölgeler sınırlandırılabilir. Bu sebep, doktorun planladığı durumlara müdahale etmek uygun değildir. Bu uygulamadan sonra, daha etkileyici ve dinamik gözlerle beraber sosyal hayata dönmek çok daha hızlı olacaktır.

Badem Göz Estetiği Kalıcı Mıdır?

Bütün estetik ve cerrahi uygulamalarda olduğu gibi badem göz estetiği uygulamasında da kalıcılık, ömür boyu garantiye edilemez. Uygulama tekniğinde asılan bağ dokuları bir müddet sonra yine gevşeyebilir ve göz kapaklarını serbest bırakabilir. Bu gevşemenin meydana gelme süresi hastadan hastaya göre değişebilir. Çevresel faktörler, genetik, spor ve beslenme alışkanlıkları da estetiğin kalıcılığı üzerinde oldukça etkilidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir