Burun Estetiği Yaptıranlar – Burun Estetiği Fiyatları ve Yorumları

Burun Estetiği Yaptıranlar

Burun Estetiği Yaptıran kişilerin yorumlarını yazımızın bu bölümünden okuyabilirsiniz. Burun Estetiği Yorumları, Burun Estetiği Yaptıranların Yorumlarını yenileri geldikçe güncelleyeceğiz.

Hülya G.

Yaklaşık 1 yıl önce burun estetiği ameliyatı oldum. Yaptırdığım teknik son dönemlerde popüler olan piezo burun estetiğiydi. Ağrısız, sızısız bir operasyon geçirdim. Yaptırmak isteyenlere bu yöntemi tavsiye ederim.

Yavuz Bey

Burnumdaki eğrilik ve nefes alma problemi sebebiyle burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdim. Almanya’dan bu ameliyatı olmak için Türkiye’ye geldim ve Doktor Cahit Vural’a ameliyat oldum. Şu an 3. ayım ve sonuç mükemmel.

Kevser H.

Kapalı teknik burun estetiği ameliyatı oldum. İlk 1 – 2 gün zor geçse de yeni burnumdan çok memnunum. Doktorum tamamen doğal görünen bir burun yaptı. Yamukluğu düzeltti.

Ayşe Türk

Doktor Altuğhan Cahit Vural’a Piezo burun estetiği yaptırdım. Kendisini televizyonda bir haberde gördüm. Sonrasında muayene için kliniğine gittim. Çok cana yakın bir doktor. Tüm sorularımı içtenlikle cevapladı. Ameliyat üzerinden 2 yıl geçti en ufak bir problem yaşamadım. Çok teşekkürler Cahit Bey.

Sinem Hanım

İstanbul’da özel bir hastanede ameliyat oldum. Süreç çok konforlu geçti. 1. haftada tamponlarım alındı ve sonrasında yaklaşık 3 ay sonra burnum son görüntüsüne kavuştu diyebilirim. Çok havalı bir burnum var artık 🙂

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları operasyonu yapacak doktor ve ameliyatın yapılacağı hastane seçimine göre 8000 TL ile 20000 TL arasında değişmektedir. İstanbul Burun Estetiği Fiyatları hakkında güncel rakamları öğrenmek için bize yazabilirsiniz.

Burun Estetiği Nedir?

Dünyanın birçok ülkesinde ve Avrupa genelinde en çok yaptırılan estetik ameliyatlarından birisi burun estetiği olarak bilinir. Hem erkekler hem kadınlar hem de tüm yaş grupları tarafından yaptırılabilen burun estetiği operasyonları, kolaylıkla yapılan işlemlerdir. Alanında uzman estetik doktorları tarafından yapılmakta olan burun estetiği, bazı sorunlarda çok önemlidir. Burunda meydana gelen kırılmalar, çatlamalar, yamulma ve bozulma gibi sorunlar burun estetiği ile düzeltilerek buruna yeniden sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Çok küçük yaşlarda burunda meydana gelen sorunların düzeltilmesi için de burun estetiği dokuya ve cilde göre yapılabilir. Ancak eğer çok büyük bir sorun yoksa ve başka yerler etkilenmiyorsa, burun estetiğinin yapılma yaşı 18’i geçmelidir.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiği yaptırmak, burnun daha güzel görünmesini sağlar. Mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken burun estetiği, burunda doğuştan ya da sonradan meydana gelen sorunları düzeltmek amacıyla yapılır. Ancak bazı kişiler burunlarının doğuştan sorunlu olmasa da, güzel görünmediğini iddia ederler ve burun estetiği olmak isterler. Bu gibi durumlarda da burun estetiği uzman hekimler tarafından yapılır. Burun estetiği olmadan önce, olma sürecinde ve operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur.

Burun Estetiği Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği olan her hastanın, ameliyat sonrası mutlak surette dikkat etmesi gereken noktalar mevcuttur. Operasyon sürecinde ve sonrasında, burun içerisine tampon uygulanır. Bu tamponlar burundan alınana kadar nefes almakta zorluk çekilebilir. Bu nedenle ağızdan nefes almaya dikkat edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda burundan rahat nefes alınamayacağı için, kan dolaşımında da yavaşlama meydana gelebilir. Bunu önlemek amacıyla bol bol ev içerisinde yürüyüş yapmak ve ağız bakımını aksatmamak gerekiyor. Uyurken yalnız uyumamaya dikkat etmeli ve burun yüz üstü gelmeyecek şekilde uyumaya da özen gösterilmelidir. Doktorun verdiği ilaçlar dışında hiçbir ilaç izinsiz ve habersiz kullanılmamalıdır. Burun temiz tutulmalı ve etrafta burnu çarpacak maddelerin bulunmamasına da özen gösterilmelidir. Burun uzun bir süre sümkürerek ya da şiddetli bir şekilde temizlenmemeli ve dokunun zedelenmesi önlenmelidir.

Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği olmak isteyen hastalar, her türlü sonucu göze almış olan hastalardır. Ancak burun estetiği yaptırmanın herhangi bir yan etkisi ya da zararı yoktur. Tamamen doğal bir görünüm elde etmek, rahat nefes alabilmek, burnun büyüklüğünden ve dikliğinden kurtulmak için en uygun işlem elbette burun estetiği yaptırmaktır. Özellikle de bu işte oldukça başarılı olan doktorlar tarafından yapılan burun estetiklerinden her zaman güzel sonuçlar ortaya çıkar. Burun kesilerek içerisinde var olan sorun düzeltilir ve sonrasında burnun dış kısmında düzeltme yapılır. Burun estetiği hastalık derecesinde olan burunlar için yapılabildiği gibi, güzel görünmeyen burunlar için de yapılabilir.

Burun Estetiği Türleri Nelerdir?

Burun estetiği tek bir türde yapılabilen bir ameliyat değildir. Burunda meydana gelen sorunları düzeltmek amacıyla kapalı ve izsiz burun estetiği, kırmadan burun estetiği, video endoskopik burun estetiği, dinamik burun estetiği, üç boyutlu burun estetiği, tamponsuz burun estetiği, revizyon burun estetiği, kompozit burun estetiği, finesse burun estetiği, üç boyutlu maske burun estetiği, hologram burun estetiği ve piezo ve mikromotor burun estetiği olarak çeşitlere ayrılıyor. Her birinde farklı dolgu maddeleri kullanılıyor ve her bir yöntem farklı sorunları ortadan kaldırmak için tercih ediliyor. Alanında uzman doktorlar, hastalarıyla önce nasıl bir burun istediklerine dair konuşuyorlar, sonrasında da karşılıklı tavsiyeler ve çalışmalar sonucunda burun estetiği operasyonu başarıyla sonuçlanıyor.

One comment

  1. Burun ameliyatı oldum bugün 25.günüm ama eski burnumdan fazla fark göremiyorum, herkes şişlikten dolayı diyor. Kemer kısmı yok olmuş evet ama sırt kavisi olmamış yani düz duruyor bu zamanla düzelir mi? Yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir