Buz Lazer Epilasyon Etkileri

En açık ve en ince tüylerde bile etkili olan buz lazer epilasyon kıl köklerini dondurarak yok eden bir uygulamadır. Dört mevsim kullanılabilen bu teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde en hassas bölgelerde dahi tercih edilmektedir. Ağrısız, acısız ve hızlı bir epilasyon sağlayan bu sistem ütüleme lazer teknolojisini kullanmaktadır. Kıl köklerine enerji veren ve soğumasını sağlayan buz lazer epilasyon cilde zarar vermeden kılların yavaş şekilde yok edilmesini sağlar. Soğutma işlemini çok hızlı şekilde yapan bu cihaz acı, ağrı ve yanık oluşmaya engel olur. Her atışta büyük bir alana etki eder ve epilasyonun kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak yere saniyede 810 nm dalga boyu ve ortalama 10 atış göndermektedir. Cildi -3 dereceye kadar soğutan bu cihaz acı ve ağrı hissettirmez. Buz lazer epilasyon vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Büyük bir başlığa sahip olmasından dolayı yaklaşık 35 dakika kadar sürmektedir. Geniş alanlara kadar etki eder.

Erkekler Buz Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Yalnızca bayanlar değil artık erkeklerde lazer tedavisi ile koyu ve sert kıllarını yok ettirebilir. Hem acısız hem de konforlu olan buz lazer istenmeyen kılların yok edilmesini sağlar. Özellikle epilasyon sırasında can yakan sakal üstü ve ense bölgeleri bu teknoloji sayesinde 4 ya da 6 seans sürer. Kıl yapısı oldukça ince olan sırt en zor bölgedir. FDA belgeli buz lazer teknolojisi erkeklerinde sıklıkla tercih ettiği epilasyonlardan bir tanesidir. Ense, boyun, sırt, koltuk altı, göğüs, sakal üstü, kol, bacak, kaş ve kulak gibi aşırı kıllar lazer epilasyon sistemi ile giderilebiliyor. Ortalama olarak 5 ila 6 saat arasında tüm vücut kılları tek seansta donduruluyor. Yüz bölgesi ise ortalama her seansta 6 ila 8 saat arasında sürebiliyor.

Memnuniyet oranı oldukça yüksek olan bu lazer sisteminde artık erkeklerde yoğun ve sert kıllarından acısız şekilde kurtulabiliyor. Her seansta vücutta ki kıllarda %20 oranında azalma oluyor ve 5 ila 7 seans sonunda artık istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabiliyorsunuz.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Bir tedavi süreci olan buz lazer epilasyon kalıcı sonuçlar için seans süresi kıl yapısına, inceliğine, kalınlığına, cilt yapısına ve kıl yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Etkili bir sonuç almak ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için 5 ila 8 seans yeterli olacaktır.

Diğer lazer epilasyonlara göre hiçbir ağrıya ve acıya neden olmaz. Her cilt tipine uygun bir işlemdir. Bronzlaşmış tene dahi yapılan buz lazer oldukça avantajlı bir yöntemdir. FDA onaylı olduğu için kalıcı, etkili ve güvenli sonuçlar sunar. Genital bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücuda uygulanabilen bir epilasyon tekniğidir. Ciddi bir yan etkisi olmayan buz lazer epilasyon renkli ve bronz ciltlerde dahi lekelenme ve buz yanma gibi riskler olmadan tüyleri yok ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir