Cilt Bakımı İçin Anti Aging Uygulaması

Yaşlanma sürecini geciktiren tüm yöntemlere anti aging denilmektedir. Daha uzun süre genç kalmak için yapılan anti aging uygulamalar cilt ve saç sağlığı için kullanılmaktadır. Yaşlanmaya bağlı hastalıklar engellenir, hormonlar dengelenir, cilt yenilenir ve yaşlanmaya sebep olan iç ve dış etmenler cildinizi etkileyemez.

Ciltte uzun süre hasara sebep olan ve yaşlanma sürecini etkileyen faktörler arasında; stres, sigara kullanımı, kas kaybı, güneş, hava kirliliği, iltihaplanma, toksinler, yerçekimi etkisi ve kolajende azalma gibi durumlar görülür. Cilt üzerinde ki yaşlanma belirtilerini en az seviyeye indirmek için anti aging uygulamalar özel bir tedavi planı ile uygulanır.

Anti Aging Nasıl Yapılır?

Genel sağlık muayenesinin ardından kan, hormon, vitamin, mineral seviyelerini tespit etmek için bu testler yapılır. Kilo kontrolü sağlanarak, aktif yaşama katılarak ve beslenme şeklini düzelterek anti aging uygulamasından maksimum seviyede fayda sağlarsınız.

Anti aging tedavi şekli yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Dolgu, botoks, örümcek ağı estetiği, kök hücre, PRP, lazer uygulamalar, kimyasal peeling ve anti aging kremler bu tedavi şekillerinden bazılarıdır.

Anti Aging Kremler

Dermatoloji uzmanları, plastik cerrahlar ve uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlemler dermokozmetik ürünler ile de yapılabilir. Genç yaşlarda cildi korumak adına yapabilir ve bunun için en önemlisi cildimizi güneş ışınlarına karşı koruyabilir, nemlendiriciler uygulayabilir, cilt temizliğine önem verilebilir ve doğru makyaj ile cildinize en iyi bakımı sağlayabilirsiniz.

Dermis denilen cildin alt deri tabakası nedeniyle ciltte kırışıklıklar görülür. Kişi yaşlandıkça ciltte ki elastikiyet kaybolur ve kolajen azalır. Topikal retinod tedavisi ile derin dermise nüfuz edebilirsiniz. Cildi sıkılaştıran losyon ve kremlerin içeriğinde de A vitamini şeklinde bulunur. Kırışıklıklara ve lekelere karşı etkili bir savunma sağlar. Ciltte ki nem kaybını önler.

Ciltte ki lekelenme, kırışıklıklar, çizgiler ve diğer cilt sorunları anti aging etkili cilt bakım ürünleri ile giderilebilir. Cildin elastikiyetini arttıran, cildi toparlayan ve cilde sıkı bir görünüm veren anti aging kremler ciltte ki kırışık görünümü azaltır. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve cilt hatlarının oluşmasına destek vermek için yine bu kremleri kullanabilirsiniz.

Anti Aging Yönünden Zengin Besinler

Anti aging alımını haşlanarak pişirilmiş yiyeceklerden alabilirsiniz. Gıdaları aşırı pişirmemeli ve vitaminlerin yok olmasını önlemelisiniz. Eğer vücudumuzu fazla şekere maruz bırakırsak ve glikoz alımı yüksek olursa cilt çabuk yaşlanır ve beslenme şekli cildimizi direk etkiler.

Tuzu ve şekeri azaltmalı, antioksidan açısından zengin sebze ve meyveleri tüketmeli, bol su içmeli, lif içeren besinleri almalı ve sağlıklı bir cilt için yediğimize içtiğimize dikkat etmeliyiz.

Anti aging bulunan ve sık tüketmeniz gereken yiyecekler arasında yaban mersini, su teresi, ıspanak, kırmızı dolmalık biber, avokado ve tatlı patates gibi besinler yer almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir