Cilt Bakımına Yönelik Tavsiyeler

Cilt bakımı ürünleri daha çok kadınların ilgi duyduğu bir konudur ve bu bakımı da, günümüzde evrenselleşip erkeklerin de ilgi alanına girmiştir. Teknolojinin de ilerlemesiyle eskiden daha çok kür alanında zengin olan bu bakım ürünleri, çağa ayak uydurup kimyasallaşma yoluna gitmiştir. Uzman doktorların önerisi dışındaki kimyasal ürünleri kullanan müşteriler her ne kadar ürünleri deneyimleyip kötü bir sonuca varsalar da doğal bitki özlerinden elde edilen bu bakım ürünlerine yönelimi bu deneyimlerden sonra gerçekleştirirler ya da doğal kürlere yönlenebilirler. Fakat bu bakım ürünlerini kullanan insanların yüzde sekseni daha çok doğal ürünleri tercih ederler. Bunun sonucunda ise kullanılan ürünlerden memnun kalarak çevrelerindekilere önermeye başlarlar. Kadınlar söz konusu olduğunda cilt bakımı ürün yelpazesi daha geniştir ve bu ürün dizileri arasına başta yüz kremleri ve çeşitli losyonlar olmak üzere şampuanlar ve nemlendiriciler de girmektedir. Kadınlar, cilt bakımında ürünleri seçerken daha çok hassaslığı ve gerginliği göz önüne alarak satın alırlar. Erkekler ise buna kıyasla satın alınan bu bakım ürününün sadece işlevselliğine göz gezdirirler.

Cilt Bakımı Ürünleri

Bu bakımı ürünleri ele alındığında yüz kremlerinin işlevselliği kanıtlanmıştır ve kadınların artık neredeyse yanlarından ayırmadığı el kremleri de mevcuttur. Deneyimleri sonucu cildin nemlendirilmesi, gerginleşmesi ve cilt dokusu üzerindeki etkisine bakarak aynı ürün markasına bağlılıkları artar. Bu da kadınların ürün hakkındaki tercihleri için bir alışkanlık haline döner ve fark etmeseler de günlük cilt bakımını düzenli olarak yerine getirirler. Ayrıca yüz temizleme losyonlarının da faydaları görülmüştür. Daha çok yüzdeki sivilceleri, siyah noktaları ve kirleri temizlemek için kullanılan losyonlar da cilt dokusuna hasar vermeden cildi onarır ve görevlerini yerine getirir. Araştırmalarda görüldüğü üzere çeşitli markaların losyonları cildi temizlemenin yanında gerdirir de. Bu sayede satın alma oranı da kulaktan kulağa yayılan bilgiler sayesinde artar ve buna doğru orantılı olarak cilt bakımını yapan insan sayısı da artar.

Nemlendiriciler ise losyonlardan ve yüz kremlerinden daha önce yaygınlaşmaya başlamış olup günümüze kadar gelmeleri ve hala yoğun bir kullanıma sahip olmaları dolayısıyla etkisinden bahsetmeye bile gerek yoktur. Erkek ve kadınlar için de farklı kullanım alanları da mevcuttur. Genelde yüzde T bölgesinde kullanılır ve kuru ciltler için sık sık önerilir. Ancak her marka aynı derecede etkisini göstermez ve farklı cilt tipleri için farklı derecede etkili nemlendiriciler piyasada mevcuttur.

Cilt Bakımı Ürünlerinin Önemi

Şampuanlar ise başta kadın ve erkek için ayrı olmak üzere üretilirken ayrıca bunun yanında farklı saç tipleri için de üretimleri mevcuttur. Yıpranmış, kuru ve ince telli saçlar için de özel formüllerle üretilen şampuanlar özellikle bu bakım konusunda sıradan dursa da hayatımızın büyük bir kısmını kapsamaktadır.

Alternatif ürünler ele alınırsa gece yatmadan önce kullanılan kırışıklık karşıtı kremler, sıkılaştırıcı formüllü losyonlar ve temizleyici tonikler de bakım konusunda oldukça başarılı sonuçlar vermişlerdir. Özellikle kırışıklık karşıtı kremler, formülleri sayesinde cildi sıklaştırıp yaşlanmayı önler. Kremlerde olduğu kadar serumlar da bu konuda aynı işlevi görür. Kremlerin sıvı halini içeren bu kırışıklık karşıtı formüller de uygulandığı bölgede başarılı sonuçlar verir.

Gece kullanılan cilt bakım ürünlerinden bir diğeri ise kremlerden farklı olarak göz petleridir. Bu ıslak petler de bulunan formüller de göz kapaklarını ve göz çevresini gererek gözaltı sarkmasını engeller. Göz kapağı üzerinde bulunan kırışıklıkları da azalttığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır ve şu ana kadar uygulandığında herhangi bir kötü sonuçla karşılaşıldığı görülmemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir