elma sirkesinin cilde faydaları

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt sağlığı açısından oldukça faydalı olan elma sirkesi kilo verme ve diyabete kadar birçok etkiye sahiptir. Organik elmalardan yapılan ve çift fermantasyon işlemi gören elma sirkesi tedavi edici ve iyileştirici etkiye sahiptir. Detoks etkisi gösteren ve cildin parlamasını sağlayan sirke aynı zamanda diş beyazlatmada da kullanılmaktadır.

Yaşlanma Karşıtı Elma Sirkesi

Cildi sağlıklı tutmak ve genç kalmak için elma yemenin ne kadar faydalı olduğunu duymuşsunuzdur. Aynı şekilde elma sirkesi de yaşlanma karşıtı etkisi ile cildin daha genç görünmesini sağlamaktadır.

Saçları Hızla Uzatan Elma Sirkesi

Saçları besleyen ve daha hızlı uzamasını sağlayan elma sirkesi saçlara gerekli nemi verir. Saçta ki nemi uzun süre korur. Bu sebeple saçlar daha hızlı ve sağlıklı uzar.

Detoks Etkisi Gösteren Elma Sirkesi

Dolaşımın hızlanmasına ve karaciğerin detoks olmasına yardım eder. Bu sayede kendinizi daha sağlıklı, dinç ve mutlu hissedersiniz. Cildiniz detoks etkisi ile parlar ve daha sağlıklı olur.

Dişleri Beyazlatan Elma Sirkesi

Kuvvetli bir temizleyici olan elma sirkesi dişlerin üzerinde ki lekeleri ve plakları çıkarır. Aynı zamanda diş etlerine yerleşmiş bakterileri de yok eder. Yalnızca sabahları 1 bardak su içerisine yarım 1bardak elma sirkesi ekleyin ve ağzınızı gargara yapın. Diş fırçasını bu karışıma batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Tertemiz ve plakların olmadığı bir diş hayal ediyorsanız kesinlikle elma sirkesini denemelisiniz.

Antioksidan Özelliğine Sahip Elma Sirkesi

Cilde ve vücuda zarar veren serbest radikallerin etkisini en küçük düzeye indirir ve antioksidan özelliği ile kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Elma Sirkesi İle Candida Mantarını Tedavi Edin!

Elma sirkesi içerisinde ki enzimler cilde zararlı olan Candida mantarını tedavi eder. Bu mantar sirke yardımı ile yok olur.

Elma Sirkesi Sivilceleri Yok Eder!

Cilt normalde asidiktir ve el temizliğinde kullanılan sabunlar bu yapıyı bozar. Aslında cilt üzerinde ki katman cildi bu mikroplara ve bakterilere karşı korur. Elma sirkesi ise cildin bozulan yapısını tedavi eder. Asidik yapıya dönen cilt aknelere neden olan bakterileri de yok eder ve sivilcelere karşı savaş açar.

İçerisinde A, E, C, B1, B2 ve B6 gibi vitaminler bulunan elma sirkesi kötü kolesterolü düşürür, saç dökülmesinin önüne geçer, malik asit sayesinde virüs ve bakteri gibi durumlara karşı cildi korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir