Elma Sirkesinin Cilt İçin Faydaları

Elma sirkesi kuru, yağlı ve karma ciltlerde ki siyah noktaları, sivilceleri yok eden ve tonik vazifesi gören doğal bir üründür. Mat ve soluk saçları da parlatan elma sirkesi çok fazla yarara sahiptir. Rutin şekilde tüketilen bu ürün pozitif etkiler yaratmakta ve elma sirkesi faydaları saymakla bitmemektedir. Tamamen doğal malzemelerden yapılmış olan bu sirke pek çok hastalığa da iyi gelmektedir.

Elma Sirkesinin Faydaları

Yorgunluğa, baş ağrısına, egzamaya ve kilo vermeye yardımcı olan elma sirkesi düzenli olarak kullanıldığında cilt lekelerini de gidermektedir. Sivilce ve akne lekelerine iyi gelen bu ürün diş lekelerine de çözüm sunar.

Her duşta 1 fincan elma sirkesini 1 kova su ile karıştırıp cildinize uygularsanız güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz. Yine akne lekelerinden kurtulmak için 2 tatlı kaşığı elma sirkesi içerisine 3 tatlı kaşığı su katın. Pamuk yardımı ile sivilce lekelerine kompres yapın. Bu sayede tıkalı gözenekler açılacak ve cildiniz nefes alacaktır.

Diş lekeleri için elma sirkesini diş fırçasına dökerek dişlerinizi fırçalayın. Bu sayede diş taşlarınız yok olacak ve diş renginiz açılacaktır.

Hastalıklara karşı koruyucu olan elma sirkesi cilt hastalıklarının yanı sıra kilo vermeye de yardımcı olur. Günde en fazla 2 çay kaşığı kadar sirkeyi için ve bunu rutin olarak uygulayın. 12 hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanılan bu ürün bel, karın yağlarını yakacak ve vücudunuzu sıkılaştıracaktır.

İçeriğinde ki asit miktarı mide hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Dengeleyici özelliğe sahip elma sirkesi mide yanması ve reflü gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Günde 1 kaşık elma sirkesi tüketerek bu problemlere çözüm bulabilirsiniz.

Elma sirkesi soda ile karıştırıldığında sivilcelere karşı güçlü bir etki gösterecektir.

Bağışıklık sistemini güçlendiren ve sindirim sisteminde ki sorunları gideren bu ürün sabahları aç karna içildiğinde ise metabolizmayı hızlandıracaktır.

Nezle, grip ve boğaz ağrılarına iyi gelecek, ciltte ki egzama vb. yaralara iyileştirici etki gösterecektir.

Çilleri gidermek için yarı yarıya su ile karıştırılan elma sirkesi tüm cilt lekelerini yok edecektir.

Çatlamış ve kurumuş elleri iyileştirmek için elma sirkesi ve su karışımını hazırlayın ve ellerinizi 5 dakika boyunca ovalayın. Bu sayede elleriniz yumuşayacak ve çatlamış cilt düzelecektir.

El ve ayaklarda görülen nasırlar için elma sirkesini su ile seyreltin ve nasırlı bölgeye sürün. Kısa zaman içerisinde bu nasırlar iyileşecektir.

Cildin PH dengesini sağlayan sirke sebum üretimini normal seviyelere getirir ve cildin hem yağlanmasını hem de kurumasını önler. Her gün elma sirkesi ve su karışımını yüze uygulayıp yıkarsanız yüzde ki nem oranını düzenleyebilirsiniz.

Tam bir şifa kaynağı olan elma sirkesi faydaları arasında kepeklenmede gelir. Banyo yaptıktan sonra durulanma suyuna sirke ekleyin ve tüm vücudu bu su ile yıkayın. Saçlarda ki kepeklenme şikayetini azaltacak ve saçlara parlaklık verecektir.

Not: Elma sirkesini cilde uygularken mutlaka su ile seyreltmelisiniz. Aksi halde cilt için zararlı etkiler gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir