En İyi ve En Hızlı Makyaj Teknikleri

Kışın kendini gösterdiği şu günlerde makyajınızda artık kışa ayak uyduracak.  Geçtiğimiz sezon dudaklarda mat renkler ne kadar popülerse 2021 sezonunda parlak renkler ön planda. Elinizde parlak rujumuz yok ise eğer mat rujlarımızın üzerine parlatıcı sürerek aynı görüntü elde edilebilmektedir. Klasik kırmızı rujlara gelince her bayanın imzası diye tanımlanan kırmızı rujunuz hala yoksa hemen çıkıp almalı ve çantanızdan ayırmamalısınız. kış gecelerinde makyajınızın yıldızı olacak.

Bu sezon marsala 2021 ‘in rengi seçilmiş olmaktadır. Koyu bordo dudaklar son bahar renkleriyle uyumlu bir görüntü yaratacaktır. Bunların yanında doğal güzellik tercih edenler için ise nude tonları önerilmektedir. Bunun için renkli ve ya renksiz dudak balmları kullanılabilmektedir. Belirsiz bir allık ve keskin kaşlarla mükemmel bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Göz makyajında ise gölgeli gözler hakim olabilmektedir.

Turuncu tonda gölgeli gözleri görmek mümkün olabilmektedir. 2021 sezonunda doğallığın yanında asilik de revaçta olmaktadır. Koyu makyaj seven bayanlar için kedigözü, siyah ve gümüş renkler kullanılabilir. 2021 sezonunda allıklar artık raflara kaldırılıyor. Gözlerin ve dudakların ön planda olduğu bu dönemde artık allıklara pekte ihtiyaç kalmıyor. Çünkü bu kadar koyu göz makyajlarında allık güzellik yerine abartı ve kötü bir görüntü yaratıyor.

Uygulanabilecek Hızlı Makyaj Teknikleri

Acele ve sıkışık bir düzende geçen gündelik hayatınızda makyaja ayıracak çok vaktiniz kalmayabilmektedir. Bu durum bayanları çok zor bir duruma sokabilmektedir. Bunun için artık saatlerce ayna karşısında uğraşmamamız için hızlı makyaj tekniklerinden faydalanabilirsiniz. İlk olarak benzer makyaj malzemelerini kullanılabilmektedir. Elbette özel günlerde daha farklı makyaj ürünleri kullanılabilir ancak günlük makyaj için aynı ürünleri kullanmamanız fayda sağlayacaktır.  Sık sık makyaj tipini değiştirmelisiniz.  Çünkü elinizi aynı tip makyaj türüne alıştırır iseniz değiştirdiğinizde acil bir durumda makyajımızı düzgün yapmamamıza neden olacaktır. Ve ne kadar standart bir makyaj yaparsanız o kadar hızlı makyaj yapmanızı sağlayacaktır.

Hızlı makyaj yapmak istiyorsanız yapılan hatalardan biride koyu renkli makyaj yapmak olmaktadır. Koyu tonda ki makyaj hataları daha çok belli ettiği için daha açık tonda makyaja kendinizi alıştırmalısınız. Göz makyajında ise keskin ve çizgi şeklinde eyeliner hataları daha çok belli ettiği için göz kaleminizi biraz dağıtmalısınız. Bu şeklide daha belirsiz çizgiler elde edebilirsiniz.  Böylelikle eyelinerda ki sert çizgileri temizleme zahmetindense  göz kalemi ile belirsiz hale getirdiğiniz çizgilerin hatalarını pamuk yardımı ile daha kolay temizleyebilirsiniz. Genel olarak cilt makyajınızda fondöten yerine allık kullanmanız sizin için yine avantaj sağlayacaktır. Allığı açık tonlarda ve hafifçe cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. Son olarak makyajınızı ruj ile tamamlamak istiyorsanız makyajınızla uyumlu renkler yerine aha açık tonlarda bir ruj tercih etmelisiniz.  Koyu rujlardaki taşan yerleri silme ve düzeltme süresini açık tonlarda en aza indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir