erkek pijama
erkek pijama

Erkek Pijama Kumaşları Nasıl Olmalı?

erkek pijama
erkek pijama

Erkek pijama ürünlerinin hangi kumaştan üretilmesi gerektiğinden bahsedecek olursak önce hangi mevsimde kullanılacağını belirlememiz gerekiyor. Öyle ki bazı kumaşlar kışlık kullanıma bazıları ise yazlık kullanıma uygun olarak üretiliyor. Dilerseniz önce her mevsimde kullanabileceğiniz kumaşlardan bahsedelim.

Örneğin ipek kumaşlar hem yazın sizi terletmez hem de kışın vücut ısınızı kontrol ederek sıcak tutar. Takdir edersiniz ki bu kadar kullanışlı olması itibariyle erkek pijama fiyatı denildiğinde karşınıza çıkacak en pahalı ürünler de ipek kumaşlıdır. Yalnız bu kumaşların kayganlığı çok yüksektir. Satın almadan önce bu özelliğini göz önünde bulundurmalısınız.

Hiçbir mevsimde tercih etmemeniz gereken kumaşlardan bahsedecek olursak da tiftik ve yün kumaşları örnek gösterebiliriz. Bu kumaşlar hem uyku sırasında terletir hem de kaşıntıya sebep olarak rahat uyumanızı engeller.

Kışlık Erkek Pijamalar

Kışın uyku esnasında kullanılacak erkek pijama modelleri konusunda tercih edebileceğiniz bir alternatif viskon içerikli ürünlerdir. Bu içerikteki modeller vücudunuzdaki nemi alırlar, esneklerdir ve hangi kumaşa eklenirlerse o kumaşa ekstra yumuşaklık katarlar. Pazen kumaşlar da hem konforlu hem de sıcak tutmaları sebebiyle kış aylarında en çok tercih edilen kumaşlardır.

Kışlık pijamalarda kullanıma uygun olan bir başka içerik de polyesterdir. Polyesterler ürünleri hem daha esnek hem de daha yumuşak hale getirmek için birebirdir. Ayrıca kolay yıkanabilir olmaları ve dayanıklı olmaları itibariyle de avantaj sağlarlar.  Kışlık erkek pijamalarında bahsedilenler gibi kaliteli ürünlere ulaşmak için bross platformunu incelemenizde fayda var.

Yazlık Erkek Pijamalar

Yazlık erkek pijamalarını seçerken ter emici kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle uyku esnasında çok ter atıyorsanız kesinlikle yaz aylarında terinizi vücuttan uzaklaştırıp dışarı atacak ürünleri tercih etmelisiniz. Bu sayede vücut ısınız terleme yüzünden artmaz, sabit kalır.

Pamuklu kumaşlar ısı yalıtımının çok iyi olmaması sebebiyle kış aylarında değil de yaz aylarında tercih edilmelidir. Ayrıca bu kumaşların nemi dışarı atma konusunda çok başarılı olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Yani aşırı terleyen biriyseniz bu kumaşı tercih etmemelisiniz.

Yazlık ve kışlık erkek pijama ürünleri için dikkat etmeniz gereken tüm detayları artık bildiğinize göre https://www.bross.com.tr/erkek-pijama üzerinden uygun fiyatlara güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir