Erkeklere İstediklerinizi Yaptırmanın Yolları

İlk söylenişte kimisi için kulağa hoş gelse de aslında erkekleri istediğiniz şeyleri yaptırmak için yönlendirmeniz çok hoş değildir ama gelin görün ki erkeklerin yaşı her ne kadar ilerlese de hala içlerinde bir çocuksu yanları olduğunu ve zihinlerini bu yönde kullandıkları da bir gerçek. Bu noktada biz kadınların erkeklerin istediğimiz şeyleri sorgusuz sualsiz yapması için onları yönlendirmemiz gerekmektedir. Çünkü erkekler genel olarak yapılması gerekenleri söylemeden yapmayı akıl edemezler. Ayrıca sürekli olarak yapmaları gereken şeyleri onlara hatırlattığınız veya tekrar tekrar söylediğiniz için “dırdır eden kadın” yakıştırmasını her an partnerinizden duyma ihtimaliniz vardır.

Eğer bahsetmiş olduğumuz bu senaryoyu sizlerde ilişkinizde yaşıyorsanız veya daha önce yaşamış olduğunuz ilişkiden tanıdık geliyorsa merak etmeyin. Çünkü bu yazımızda bunun önüne geçmek için neler yapabileceğinizden bahsetmeye çalışacağız. Peki erkeklere istediklerimizi nasıl kabul ettireceğiz diye merak mı ediyorsunuz. O zaman bir yere ayrılmayın ve yazımızı okumaya devam edin.

İsteklerinizi Açıkça Dile Getirin

Kadınların bu noktada yaptıkları en büyük yanlış, partnerinden istemesi gereken şey çok açık olduğu halde söylememesi ve karşısındaki insanın onun aklından geçenleri okumasını beklemesidir. Söylediğimiz gibi bu tamamen yanlış bir davranıştır. Çünkü istemediğiniz şeyler için karşınızdaki insanı sorumlu tutamazsınız ve onun sizin aklınızdan neler geçtiğini bilmek gibi bir şansı yoktur. Erkekler az çok neler düşündüğünüzü tahmin edebilseler de tam olarak ne istediğinizi bilemeyebilirler. Bu nedenle sevdiğiniz insandan beklediğiniz veya istediğiniz her şeyi doğrudan ona söylemeniz sizin yararınıza olacaktır.

isteklerinizi-dile-getirin

İllaki ben istediğim şeyleri doğrudan söyleyemem, utanırım veya çekinirim gibi bir ruh hali içerisindeyseniz, istediklerinizi farklı sözcüklerle dile getirmeyi de deneyebilirsiniz. Örneğin partnerinizle daha sık görüşmek ve dışarı çıkmaz istiyorsanız kurmanız gereken cümle şu olabilir: “Birlikte hazırlanarak dışarı çıktığımız zamanlarda seni daha çok seviyorum.” Bu şekilde onunla birlikte dışarı çıkmayı daha çok sevdiğinizi doğrudan dile getirmiş olursunuz ve o da buna karşı eminiz ki ilgisiz kalmayacaktır.

Tabi bu noktada muzip ve hınzır bir partneriniz varsa “Normal zamanlarda beni sevmiyor musun?” cevabını yapıştırabilir. Her ne kadar bu onun olaydan sıyrılmak için söylediği bir şey olsa da sizi seviyorsa isteklerinizi göz ardı etmeyeceğine emin olabilirsiniz.

Olumlu Cümleler Kurmaya Özen Gösterin

İstediğiniz şeyleri erkeklere yaptırmanın en önemli kurallarından biri de onlarla konuşurken isteklerinizi olumlu bir şekilde dile getirmektir. Partnerinizden sizin için bir şey yapmasını istiyorsunuz ama istediğiniz şeyi yapıp yapamayacağından tam anlamıyla emin değilseniz. O zaman yapmasını istediği şeyi düzgün bir şekilde dile getirmeyip, doğrudan çekil sen zaten yapamazsın ben yaparıma getirirseniz, ondan istediğiniz şeyi yapabilecek olsa bile asla yapmayacaktır.

olumlu-cumleler-kurun

Bu noktada yapmanız gereken şey tatlı bir tavır takınarak ondan yapmasını istediğiniz şeyi nasıl olursa olsun yapmasını beklemek ve yaptığı şeyi tam anlamıyla becerememiş olsa bile onu övmektir. Bu sayede hem zaman içerisinde yapmasını istediğiniz şeyi en doğru şekilde yapmayı öğrenecek hem de sizin için bir şeyler yapmaktan mutlu olacaktır.

Onu Ödüllendirin

Yazımızın başında erkeklerin kolay kolay büyümediğinden ve hep içlerinde bir çocuk olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden eğer erkeklerin istediğiniz şeyleri sorgusuz sualsiz yerine getirmesini bekliyorsanız, sonrasında onları ödüllendirmeyi de öğrenmeniz gerekiyor. Bu sayede istediklerinizi çok daha kolay yaptırmak tamamen sizin elinizde.

onu-odullendirin

Diyelim ki onun en sevdiği tatlıyı yaptınız ve ondan yapmasını istediğiniz bir şey var. Bu noktada tatlıyı bir koz olarak kullanmayı hemen akıl etmeniz gerekmektedir. Birlikte yapmanız gereken bir ev alışverişi mi var? O zaman istediğiniz şey için söylemeniz gerekenin “Hadi birlikte yapmamız gereken haftalık ev alışverişini yapalım, sonrasında seni bekleyen bir ödül var.” olduğunu bilmelisiniz.

Bu sayede yapılan ev alışverişi sonrasında alacağı ödülün ne olacağını merak eden partneriniz, sizinle birlikte ev alışverişine seve seve gelecek ve onu bekleyen ödülün ne olacağını merak edecektir. Tabii ki sonrasında ödülünü servis etmek tamamen sizin işiniz.

Onu Övün ve Takdir Edin

Erkeklerin en zayıf oldukları noktalardan biri de kadınların kendini övmesi veya takdir etmesi sonucu yapamayacakları işlerin bile kolayca altına girebiliyor olmalarıdır. Çünkü her erkek egolarının şişirilmesinden hoşlanır. Bu yüzden erkeklerin istediğiniz şeyleri yapması için onları övmenizde fayda vardır. Yapmanız gereken tek şey istediğiniz şeyi yapabilecek güce ve yeteneğe sahip olduğunu partnerinizi överek ve pohpohlayarak ona hissettirmektir.

Beautiful day at the beach

Gerçekte böyle olmadığını düşünüyor olsanız da içinizde bir yerlerde bu işin böyle yürüdüğünü bildiğinize eminiz. Mesela “Senin o güçlü ve kuvvetli ellerinle bana yaptığın masaj çok iyi geliyor. Kendimi adeta yeniden doğmuş gibi hissediyorum.” dediğiniz zaman, erkek arkadaşınız kendisini bir anda profesyonel bir masör gibi hissederek, aslında hiç yapmak istemiyor olsa bile “sihirli parmaklarını” kullanarak size masaj yapabilir.

Gördüğünüz gibi erkeklere istediklerimizi yaptırmak aslında o kadar da zor değildir. Güzel bir söz söylemek, küçük ödüller vermek, sevecen ve tatlı bir dil kullanmak, övgü dolu sözler sarf etmek, yapılması çok zor olan şeyler değildir ve istediklerinizi erkeklere yaptırabilmek için en güçlü silahlarınızdır. Erkekler kadınlar kadar karmaşık değillerdir ve siz söylemeden kolay kolay bir şey yapmak istemezler. Bu nedenle istediklerinizi doğrudan dile getirmenin de faydasını çok göreceğinize eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir