madonna

Esfane Madonna İkonu ve Moda Dünyasında Devam Eden Etkisi…

Madonna stili ve ikonu hala hatırlarda ve hala unutulamıyor. Yabancı pop aktristi olarak ülkemizde de oldukça tanıtan ve dünya pop efsanesi olan Madonna, bıraktığı ikon ile hala konuşuluyor. Ayrı bi stil oluşturan ünlü şarkıcı günümüzde de modaya ilham veriyor.

Madonna Hala Moda İçin İlham Kaynağı

Kullandığı stillerde 80’lerde başlayarak modayı ayağa kaldıran ve her zaman trend olan Madonna, 60 yaşına gelmesine rağmen alışkanlıklarından vazgeçemiyor. Moda ikonu ve kraliçesi örnek stilleri ile hala modanın gözdesi konumunda.
Çıkardığı 1983 yılı albümü ile satış rekorların piyasayı sarsan ve rekorlar üstüne rekorlar kıran ünlü sanatçı hala dünya çapında en çok kaset satan sanatçı olarak biliniyor. Böyle olunca giyinişi ve kıyafeti ile de olay olmayı başaran sanatçı, modada bıraktığı iz ile de efsane olmayı başarıyor.
Guinness Dünya Rekorunda da satış rakamları ile yer alan ve kırılması zor olan bir satış rakamına ulaşan seksi sanatçı, toplamda 300 milyon kaset satışı ile kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu. Giydiği kıyafetler ve tarzı ile yeni bir modanın da hep başlangıcı olan sanatçı günümüzde bile modacılar tarafından ilham alınıyor. Kare çizgili kumaşlarla 1985 yılında olay olan sanatçı, yenilikçi görüntüsünü hiç kaybetmedi.
Madonna giydiği kıyafetleri ve verdiği pozları ile sadece modaya yön vermedi. Olay sanatçı ve efsane isim, saç stilleri ve aksesuarlarla da hep gündemdeydi. Sarışın olarak bilinen sanatçı zaman zaman saçlarını siyaha boyatması ile de saç boyatma ikonunda da öncü isimlerden olmuştu. En fazla mayo akımı ile milyonlara ulaşan sanatçı ilk giydiği mayolar ile adeta yeni bir akım başlatmıştı. Mayo akımının öncüsü olarak hala anılmaktadır. Çıplak pozları ile 1985 yıllarında bu alanda akımı başlatan isim yine Madonna idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir