Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Estetik diş dolguları, diş muayenelerinin yanı sıra uygulanan ve dişlerdeki estetik görüntünün mükemmelliği konu alan bir estetik diş dolgusudur. Dolgu yanı sıra farklı yöntemleri olsa da; genel olarak dolgu estetiği adıyla tanınmıştır.
Estetik diş dolgusu sadece görünüm amaçlı olmayıp, çürük dişleri ve diğer diş rahatsızların çözümünde de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra; kırık dişler, görünümü beğenilmeyene dişler, lekeli dişler, boyundan memnun onulmayan dişler ve eşit olmayan dişler gibi diğer durumlarda da estetik diş dolgusu yapılır.
Diş doktorları ve estetik doktorları ile birlikte yapılmaktadır. Bazı durumlarda başka cerrahlarda durumuna göre ameliyatlarda yer alır.
Estetik diş dolguları kapsamında işlemler hasta tarafından teklif edilmese dahi bazı özel diş merkezleri bu konuda hastaları bilgilendirmektedir. Normal dolgu işlemlerinin görüntüsünün iyileştirildiği bu operasyonlar sayesinde kişiler güzel gülüşlerle hayatına daha özgüvenle dönebiliyor.

Estetik Diş Dolgularını Kimler Yaptırabilir?

Estetik diş dolgularını yaptırmanın özel durumları hariç sınırı ve engellemesi yoktur. Bazı kişilerin narkozla dolgu yaptırdığı gibi özel durumlar dışından lokal olarak herkese uygulanabilir ve başta hastanın müracaatı önemlidir.
Estetik Diş dolguları sadece dolgu olarak düşünülmemeli ve memnun olunmayan her türlü görüntü karşısında yapılabilir. Dişlerin sağlam olması durumunda daha bu işlemler dolgu, kaplama vb. yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Eksik dişlerin estetik tamamlanması ve genel görünümün sağlanması gibi her durumda da diş de estetik işlemleri yapılabilmektedir. Bu konuda sizlerde doktorunuza istediğiniz görüntüyü mutlaka söylemelisiniz.
Estetiksel işlemlerin tamamında güvenilir sağlık merkezleri tercih edilmelidir. Bu konuda hassas olunmalı ve asla piyasada ki istismarlara bulaşmayınız. Eliyle estetik dolgu diye saat satar gibi dolgu satanların varlığı unutulmamalıdır. Estetiksel diş işlemleri ve tüm estetiksel işlemler hakkında ki işlemler ve yazıları sitemizde takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir