Eviniz için Pratik Depolama Çözümleri

Yaşadığınız yer dağınık ve kalabalık göründüğü sürece asla ev gibi hissettirmez. Ne kadar geniş veya büyük olduğu da bu noktada çok önemli değildir. Eğer yaşadığınız evin derli toplu ve güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız pratik depolama çözümlerini kullanarak, evlerinizin ve odalarınızın çok daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir evi düzenlemek denildiği zaman akla gelmesi gereken ilk şey; kullanılabilecek maksimum alana sahip olabilmek için yapılması gereken düzenlemeler olmalıdır. Eğer yaşadığınız evde kullanabileceğiniz çok fazla yaşam alanı kalmadıysa, yapmanız gereken ilk şey pratik depolama alanları yaratabileceğiniz çözümler bularak daha fazla kullanılabilir alan yaratmaktır.

Evinizin düzenli ve temiz görünmesi için tüm gereksiz eşyalarınızı sağa sola saklamanız, evinizi iyi bir şekilde organize ettiğiniz anlamına gelmez. Gerçekten evinizi en iyi şekilde organize etmek istiyorsanız, bilmeniz gereken tek şey depolama çözümleri için en iyi seçimleri yapabilmek olmalıdır.

pratik-depolama-cozumleri-001

Günümüzde evinizin her odası için kullanabileceğiniz pek çok alternatif depolama çözümü bulabilirsiniz ve bu depolama çözümlerinin birçoğunun daha önce kullanmakta olduğunuz dekorasyon malzemelerinden çok daha şık duracağına emin olabilirsiniz. Depolama çözümlerinin amacı kullanmadığınız eşyalarınızı bir arada tutmanıza ve göz önünden kaldırmak istediğiniz her şeyi belirli bir düzen içerisinde saklamanıza olanak sağlamaktadır. Tüm bunların yanında şık bir tasarım ve farklı bir stili de sizlere sunmaktadırlar.

pratik-depolama-cozumleri-002

Mutfaklar için başvurabileceğiniz birbirinden farklı modelleri bulunan saklama kapları da dahil olmak üzere çeşitli depolama çözümleri mevcut. İçerisine koyduğunuz her türlü gıdayı (makarna, tahıllar, baharat, şeker, un, fasulye, fındık, pirinç, vb) görmenize de izin veren alüminyum kapaklı cam kavanoz ve kutular bunlara örnek gösterilebilir.

mutfak-icin-pratik-depolama-cozumleri-001

Mutfakta kendinize alan yaratmanın en etkili yollarından bir tanesi de kullanmakta olduğunuz her malzeme ve ürün için sahip olduğunuz dolapları ve çekmeceleri en etkili şekilde kullanmaktır. Mutfağınızda bulunan dolaplar ve çekmecelerden en verimli şekilde yararlanabilmek için kullanabileceğiniz birçok farklı depolama çözümü bulunmaktadır. Özellikle çekmecelerinizi ve dolaplarınızı çok daha organize şekilde kullanmanıza olanak sağlayan raf sistemleri, bu noktada en büyük yardımcılarınız olacaktır. Tek bir çekmece üzerinde, sizlere kullanabileceğiniz birçok farklı alan yaratan raf sistemleri sayesinde tüm ürünleriniz ve malzemelerinizi bir düzen içerisinde saklayabilirsiniz.

mutfak-icin-pratik-depolama-cozumleri-002

Evimizin çok zaman geçirdiğimiz herhangi bir odası gibi banyolarımız da karmaşa yaşadığımız ve çok çabuk tozlanan veya kirlenen bölümlerinden biridir. Her sabah uyandığınız zaman banyonuzda bir kaos yaşamak istemiyorsanız, tüm bakım ürünlerinizi bir araya toplamak için tasarlanmış olan ve banyonuza sofistike bir hava katan ayrı bir dolap kullanabilirsiniz. Ayrıca banyonuzda kullanmakta olduğunuz havlularınız ve aksesuarlarınız için dikey rafları tercih etmek sizlere fazladan bir kullanım alanı sağlayacaktır. Eğer daha rahat, konforlu ve sıcak bir ortam yaratmak istiyorsanız hasır sepetler ve deniz yosunlarını tercih edebilirsiniz.

banyo-icin-pratik-depolama-cozumleri-001

banyo-icin-pratik-depolama-cozumleri-002

Sizin için belki de evinizin en önemli kullanım alanlarından birisi olan oturma odanızda gerçekten sürprizlere yer vermek istemiyorsanız, kullanabileceğiniz pek çok organizasyon ve düzenleme çözümü mevcuttur. Bu noktada tek yapmanız gereken şey odanızın tasarımına göre kullanmanız gereken doğru çözümleri seçebilmek ve doğru yerlerde kullanmaktır. Çekmeceli dolaplar ve raflar oturma odalarının en çok dikkat çeken aksesuarlarıdır ve bu aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken şey, eşyalarınızı organize etme konusunda sizlere ne kadar yardımcı olacağını düşünmektir.

oturma-odasi-icin-pratik-depolama-cozumleri-001

Oturma odalarınızda sizlere büyük bir esneklik kazandıracak olan ustaca seçilmiş farklı renk, şekil ve boyutlardaki kayan raflar sayesinde kendi tasarımlarınızı ortaya koyabilirsiniz. Ayrıca yine oturma odanızda kullanacak olduğunuz mobilyaların farklı bölümleri ve raflar da depolama alanı yaratmak konusunda sizlerin en büyük yardımcıları olacaktır. Örneğin sehpa gibi pratik çözümleri içerisinde bulunduran TV dolapları piyasada satılmaktadır.

oturma-odasi-icin-pratik-depolama-cozumleri-002

Evimizdeyken en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri olan oturma odası sizin için olduğu kadar evinize gelen misafirleriniz için de çok önemlidir ve bu yüzden oturma odamızda oluşturacağımız tarz ve stil konusunda asla ödün vermemeliyiz. Bu noktada gerçekten çok şanslıyız çünkü günümüz mobilyaları gerçekten çok yaratıcı şekilde tasarlanmakta ve kullanıcılara çok sayıda depolama çözümünü bir arada sunmaktadır.

Yine evimizde en çok zaman geçirdiğimiz ve bizler için gerçekten çok özel alanlardan birisi olan yatak odamızdan bahsediyorsak, bizlere sunulan her türlü teknolojiyi ve yeniliği kullanmalıyız diye düşünüyorum. Bu nedenle yatak odalarımızda her şeyi çok daha verimli bir şekilde düzenlememize olanak sağlayacak olan raylı sistemlerden ve kayan raflardan yardım almakta fayda vardır.

yatak-odasi-icin-pratik-depolama-cozumleri-001

Sonuç olarak yatak odaları, evimizde kendimize ait tüm özel eşyalarımızı bir arada saklamak zorunda olduğumuz yegane odadır. Bu nedenle içinde bulunduğunuz sezonda kullanacağınız ayakkabı, çanta, gömlek, pantolon ve daha birçok eşyanın sizlere büyük bir karışıklık ve içinden çıkılmaz bir sıkışıklık yaratmasını istemiyorsanız, sahip olduğunuz her alanı en verimli şekilde kullanmalı ve yaratıcı depolama çözümlerinden faydalanmalısınız. Örneğin yattığınız yatağın altında yer alan bir eşya bölmesi, bu noktada odanızı rahatlatacak pratik bir depolama alanı olarak karşınıza çıkmaktadır ve gerçekten de yatağınız altında saklayabileceğiniz tüm eşyaları düşündüğünüz zaman, ne kadar büyük bir eşya karmaşasından kurtulmuş olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bu noktada eğer bütçeniz el veriyorsa içerisinde çekmece ve dolapların olduğu mobilyaları tercih etmekte fayda vardır.

yatak-odasi-icin-pratik-depolama-cozumleri-002

Kullanabileceğimiz sınırsız sayıda depolama çözümünün olduğu bir gerçek ama eşyalarımızı ve malzemelerimizi saklamak için kullanacağımız depolama çözümlerini seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli husus, evimizdeki yığıntıyı ortadan kaldırmak için kullandığımız her tür depolama çözümünün aynı zamanda evimizi çok daha zarif, havadar, açık ve hoş bir yer haline getirmesine dikkat etmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir