Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ameliyatları, göğüs büyültme veya küçülme ameliyatları, botoks ile dudaklara veya başka bölgelere şekil vermek amacıyla yapılan operasyonların yerini son zamanlara damgasını vuran yapay gamze estetiği almış gözükmektedir. Doğuştan olan gamzelerin, çekiciliği, insanların yanaklarında sevimliliği, hoş görünmeyi gösteren ve sempatikliği ile ilgi gören bu çukurlar oldukça dikkat çekicidir. Günümüzde çok istek alan ve kadın erkek fark etmeksizin yaptırılan bir operasyondur. Genellilikle kadınların yanaklarını, erkeklerin ise çene gamzesi istediği görülmektedir.

Gamzesi olmayan insanlarda gamze estetiği yaptırmak gülüşünün kusursuz görünmesini istediği için gamze estetiği konusunda oldukça istekli gözükmektedirler. Tabikî de kadınlar erkeklere oranla daha fazla başvurduğu gözlemlenmektedir. Bazı toplumlarda ise bu gamzeler şansın bir göstergesi olarak varsayılıyor. Öncelik olarak gamzenin ne olduğundan bahsedelim. Gamze; doğuştan gelen bir kusur olup kasların kısalmasıyla görülür. Yüzümüzde çoğunlukla kısa kaslar bulunur. İnsan dinlenme halindeyken bu kaslar çalışmadığı için ancak güldüğümüz zaman kasılarak gamzeyi ortaya çıkarır. Şöyle ki gamzeler sadece yüzümüzde bulunmaz. Çenemizde, belimizde veya vücudumuzun başka yerlerinde de olabilir. Peki gamze estetiği nasıl yapılır buna bakalım.

Estetik doktorlarının en az 15 dakika da gerçekleştirdiği bu operasyon estetik yaptırmak istediğimiz bölgede ki dokuyu destekleyen kaslara cerrahi müdahale ile hasar verilerek çökmesinin veya dokuların azaltılarak sağlandığı bir işlemdir. Kişinin isteğine bağlı olarak çift taraflı veya tek taraflı yapılabilir. Gamze estetiği herhangi bir iğne kullanılmadan acı hissedilmeden lokal olarak yapılan bir işlemdir. İstenilen yerdeki doku kesilerek oradaki kasların zayıflaması ve kısalması sağlanır. Ameliyattan sonra gamzenin tam olarak yüze oturması ve güzel gözükmesi için biraz zamana ihtiyaç vardır. Bu ameliyatı genelde ünlülerin gamzesine hayran olan ve tutku haline getirmiş insanlar yaptırmak istemektedir. Gamze estetiği yaptıran ünlülerden bir kaçı şu şekilde yer almaktadır. Büyük hayran kitlesi olan Brad Pitt, Jennifer Garner, Ariana Grande, Audrey Tautou, Harry Styles, Kate Middleton gibi ünlüleri örnek verilebilmektedir. Gamze estetiği yaptırmak isteyenler için yaş sınırı her yerde olduğu gibi kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Gamze Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İnsanlar zamanla değişip bulundukları görüntülerinden rahatsızlık duyarlar ve daha güzel bir şekilde görünmek için çeşitli ameliyatlarla kendilerinde değişiklik yaparlar. İşte bu nedenle sizlere bahsedilmesi gereken gamze estetiği ameliyatından bahsetmek istiyorum. Gamzesi olan insanları her zaman daha sevimli ve çekici buluruz. İşte çekici ve sevimli görünmek isteyen insanlar gamze estetiği konusunda çeşitli araştırmalar yaparak kendilerine bu güzelliği katarlar. Gamze estetiği çeşitli uzmanlar tarafından kısa bir sürede yapılan bir işlemdir.
Ancak estetikten hemen sonra hepimizin de tahmin edeceği üzerine dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Gamze estetiği sonrasında her ameliyatta olduğu gibi çeşitli yaralar ve kanamalar oluşabilir. Estetik sonrasında estetik olan kişinin işlemi uyguladığı yeri temiz tutması onun için kaçınılmaz bir iyilik olacaktır. Aksi taktirde gamze estetiği sonrası enfeksiyonlar olabilir kişi sancılı bir şekilde bu dönemi atlatabilir. Ameliyat sonrasında ağrı çok hafif olur ve çeşitli şişlikler olur. Bu nedenle kişinin bu durumu en hafif şekilde atlatması için gamze estetiği yaptırdığı yerin en dikkatli ve hasar almayacak şekilde korunması gerekir. Gamze estetiği 18 yaşından büyük herkese uygulanan bir ameliyattır.
Gamze estetiği öncesinde doktor tercihi çok önemlidir. Estetik sonrasında herhangi bir yara ve şişme sonrasında başvuracağımız ilk yer bize işlemi uygulayan hekim olacağı için bu konuda da dikkat edilmesi gerekir. Estetik öncesinde bazı doktorlar yağ miktarını çok doğru ayarlayamamakta ve istenmeyen görüntüler ortaya çıkmaktadır. İstenmeyen görüntülere engel olmak içinde doktor tercihi oldukça önemlidir.

Estetik sonrasında çeşitli zararlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bunun için yeme içme konusunda da dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda her olumsuz bir sonuç sonrası doktor ile irtibata geçilmeli ve gerekli ilaç tedavisi yapılmalıdır. Gamze sonrasında gamze istenildiği gibi durmuyorsa gamze yeniden doktora başvurulup alınabilir. Ancak alındıktan sonra yara yeniden açılacağı için alım sonrasında yanağa yaptırılan bir gamze için yatış pozisyonuna dikkat edilmesi gerektiği gibi bel gamzesi, Venüs gamzesi gibi bunların sonucunda da aynı şekilde yukarıda bahsedildiği gibi aynı huşulara dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir