Gelin Makyajı Nasıl Olmalı, Uzmanından Görüşler…

Gelin makyajı ile ilgili uzman görüşleri yazımızda yer alçaktır. Gelin makyajı nasıl olmalı püf noktaları ve bilinmesi gerekenler her şey yazımızda.
Gelinler en çok belki de bugün mükemmel olmak isterler. Gelinliklerinden makyajlarına, makyajlarından aksesuarlara kadar düğün günü akla gelen her şeyin kusursuz olmasını isterler. Bu kusursuzluk için makyaj çok büyük önem ifade etmektedir.

Gelin Makyajında Uzman Görüşleri

Gelin makyajı konusunda ise uzmanların ifadeleri eşliğinde; öncelikle sade ve doğal görünüm vurgusu dikkat çekiyor. Bunun dışında ağır gelinlik ile ağır makyajlarda gelinleri sonradan üzmektedir. Düğün anında rahat hissetmesi için kişilerin makyaj ve gelinlerini tercih etmesi gerekir. Yani o gün rahat ettirmeyecek gelinlik ve makyajlar yanlış tercihler arasında sayılır.
Bunun yanı sıra gelin düğün esnasında makyajım oldu mu? Gibi soruların akla gelmemesi ve sade dikkat çeken tercihlerin en mutlu düğüne katkı sağladıklarını ifade etmişlerdir. Uzmanların en sık vurguladığı konu bazı gelinlerin ağır makyaj ve gelinliklerin altında ezilen gelinlerin çokluğudur. Bu yüzden rahat ve güzel düğün için hafiflik…

Gelin Makyajı Provası

Gelin makyajları için son dönemlerde önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Gelin makyajı provalarını bu gelişmeler arasında düğün öncesi doğru makyaj için çok büyük önem ifade etmektedir. Bu kapsamda gelinlerin bazı arkadaşlarının da yardımı ile prova yapması ile o günün hissiyatını anlayabilir ve olası seçenekleri değerlendirebilir ve görüşleri alarak göremediği noktaları da iş işten geçmeden görme şansını elde eder.
Gelin makyajı konusunda son önemli vurgu ise; sıradanlık ile aşırılık arası dengeyi yakalamaktır. Yani sıradan bir gün makyajı olamayacağı gibi aşırılık durumları da büyük sıkıntılar oluşturur. Bu dengenin sağlanması için de gelin makyajı provası ile hazırlık yapmak çok yararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir