Güzel Görünmenin Sırları

[blockquote]Bir kadının çekici ve güzel görünmesi sadece dış görünüşüyle alakalı değildir. Güzel ve seksi görünmek için uygulayabileceğiniz 15 adımı sizler için listeledik.[/blockquote]

Çevrenizdeki insanlara daha güzel, daha çekici ve daha seksi görünmek için neler yapmanız gerektiğini sorduğunuzda, çoğunlukla duyduğunuz ilk cevap eminim ki “kendin gibi ol” olmuştur. Değil mi?

Ama bu cevabın gerçekten de sizin için bir yararı oluyor mu?

Kendiniz gibi olmak muhteşem görünmenin aslında en kolay yollarından bir tanesidir.

Ama kendiniz gibi olmak sizi istediğiniz noktaya getirmiyorsa veya hedeflediğiniz şeylere sahip olmanıza yetmiyorsa, kendiniz için yapmanız gereken daha önemli şeyler olduğunu fark etmelisiniz. Peki daha güzel, çekici ve seksi görünmek için neler yapabilirsiniz? Güzel görünmenin sırları nelerdir?

Nasıl Daha Güzel ve Çekici Görünebilirsiniz?

Burada kimseyi suçlamak gibi bir niyetimiz yok ama gelin görün ki sadece kendiniz gibi olmanız her zaman işe yaramıyor ve bu da hayatın acı gerçeklerinden bir tanesi.

Ayrıca çevrenizdeki tüm insanlar sizin çok güzel ve çekici bir bayan olduğunuzu söylüyor olsa bile, siz kendinizi güzel ve çekici hissetmediğiniz sürece söylenenlerin çok da bir önemi olmayacağı bir gerçek. Peki sahip olduğunuz güzelliği dış dünyaya nasıl yansıtabilirsiniz veya kendinizi nasıl daha güzel hissedebilirsiniz?

Böyle durumlarda yapılabilecek en güzel şeylerden bir tanesi kendinizi değiştirmeye çalışmanız olacaktır. Unutmayın ki değişim her zaman kötü bir şey değildir ve bazen kendinizi yenilemeniz, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissetmenizi sağlayabilir.

yaslanma

Şimdi şunu düşünerek işe başlayın. “Hangimiz sonsuza kadar aynı kalıyor ki?” Eminim ki bu soruya vereceğiniz cevap sonrasında kendinizi değişikliklere çok daha hazır hissedeceksiniz.

Zaten çevrenize baktığınız zaman arkadaşlarınızın, ailenizin, sevdiğiniz ünlülerin bile sürekli değiştiğini ve sürekli olarak farklı şekillerde karşınıza çıktığı fark edeceksiniz. Sonuç olarak değişmek de değişiklikleri geri almak da sizin elinizdedir.

Aslında yıllar içerisinde birçoğumuz çevremizde gördüğümüz şeyler ve olan bitenler yüzünden bilinçaltımızda sürekli olarak değişim gösteririz. Her ne kadar bazen yanlış insanlar tarafından etkilenmiş ve yanlış kararlar vermiş olsak da sonuç olarak her şeyi yapan yine biziz, kendimiziz. En sonunda aynanın karşısına geçip, karşınızda gördüğünüz size karşı antipati duymaktansa, kendiniz için yararlı olabilecek değişiklikler yapmanız; çok daha güzel ve mutlu günlerin kapısını açacak olan bir anahtar olacaktır.

Tüm bunları değiştirmenin tamamen sizin elinizde olduğunu bilmesiniz. Karşı cinsin gözünde çok daha çekici ve güzel görünmek için yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki. Yeter ki siz isteyin.

Kendinizi Değiştirmenin ve Daha Güzel Görünmenin 15 Yolu

Çevrenizde eminim ki erkeklere itici gelen veya erkeklerin hoşlanmadıkları birçok kızla karşılaşmışsınızdır. Siz de kendinizi bu şekilde mi hissediyorsunuz? veya bu bahsetmiş olduğumuz kızlardan bir tanesi de siz misiniz? Sonuç olarak güzellik göreceli bir kavram ve her erkeğin bayanlarda aradığı özellikler farklılıklar gösterebilecek olsa da neredeyse tüm erkeklere çekici gelen bayanların olduğu da bir gerçektir. Peki erkekler bayanlarda neler ararlar? veya erkeklere güzel görünmek için neler yapmak lazım?

Dış güzellik her zaman güzel bir yüze veya mükemmel vücut hatlarına sahip olmak değildir. Dış güzellik aslında kendi içinizde nasıl hissettiğinizle ve kendinizi dış dünyaya nasıl yansıttığınızla çok daha alakalıdır.

Eğer kendinizi gerçekten çok daha güzel, çekici, seksi ve ateşli biri haline dönüştürmek istiyorsanız, sizler için aşağıda yer verdiğimiz “Daha Güzel ve Çekici Görünmenin 15 Sırrına” göz atabilir ve bu sırları hemen hayatınızda uygulamaya başlayabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Yüz

saglikli-yuz

Bilirsiniz ki her zaman kişinin yüzünün ruhunun aynası olduğunu söylerler. Bu noktada kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Mutlu ve eğlenceli mi? Sıkıcı ve depresif mi? Ya da kendine özen göstermeyen ve sağlıksız biri gibi mi?

Şundan emin olabilirsiniz ki yüzünüz hemen hemen her zaman insanların ilk dikkatini çeken noktanız olacaktır. Eğer gerçekten güzel görünmek istiyorsanız, yüzünüze nasıl daha iyi bakmanız gerektiğiniz ve yüzünüzün daha güzel görünmesi için neler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Gerçekten de yüzünüzün çok daha sağlıklı ve genç görünmesini istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şeyler arasında; sağlıklı beslenmek, bol su içmek ve egzersiz yapmak gelmelidir. Eğer yüzünüzde akne veya leke gibi cilt sorunları varsa, kusurlarınızı dikkat çekmeyecek şekilde kapatacak yollar bulmaya çalışın veya daha fazla zaman kaybetmeden bu sorunlara ilgili doktorunuza başvurun. Yapacağınız bu değişikliklerin görünümünüz üzerinde kesinlikle pozitif yönde bir fark yaratacağını göreceksiniz.

İfadeler

yuz-ifadeleri

Güzel bir yüz iyi görünebilir ama yüzünüzde takındığınız ifadeler sizi çok daha güzel veya sıkıcı biri haline getirebilir. Güzel ve büyüleyici bir kız arasındaki farklı yaratan aslında yüzünüzde yer verdiğiniz ifadelerdir. Karşınızdaki insanla konuşurken ortaya çıkaracağınız samimi bir gülümseme, içten sıcak bir kahkaha veya hınzırca bir göz kırpması, karşınızdaki insanın gözünde çok daha çekici ve sevimli bir hal almanızı sağlayabilir.

Kendisinin güzel olmadığını düşünen bir bayan bile yüzünde takındığı ifadeleri ve hareketleri nasıl kontrol etmesi gerektiğini öğrenirse, erkeklerin gözünde vazgeçilmez biri haline gelebilir. Bazılarınıza bu söylediklerimiz saçma gelebilir ama aynanın karşısına geçerek birkaç yüz ifadesi çalışmaktan zarar gelmeyeceğini bilmelisiniz. Örneğin aynanın karşısına geçerek sevimli bir gülümseme veya davetkar bir göz kırmasını nasıl yapabileceğinizi keşfetmeye çalışın.

Sonuç olarak çevrenizde yer alan insanlardan mutlaka biri takındığınız bu yeni ifadeleri fark edecektir ve sizden etkilenecektir. Elinizde çok daha güzel ve çekici görünmek için bir şans varken neden denemekten veya kendinizi daha iyi ifade etmekten vazgeçesiniz ki?

Sıcak ve Dostça Bir Hava

sicak-davranis

Sahip olduğunuz aura sizi her zaman sizi saran bir şeydir ve bu siz isteseniz de sahte olamayacak kadar gerçektir. Hiçbir nedeni yokken yanınıza oturan birinden rahatsız veya husuzsuz olduğunuz olmadı mı? Veya ilk kez kez konuştuğunuz birinden hoşlanmadığınız?

Diğer bir yandan sadece size ilk kez merhaba dediği için onun etrafında kendinizi rahat hissettiğiniz biri olmadı mı? Farkında olsanız da olmasanız da aura sizi saran ve çevreleyen bir şey. Eğer siz negatif olursanız, çevrenizdeki insanlar da auranızdan etkileneceklerdir ve size karşı pozitif olmak gibi bir uğraş içerisinde bulunmayacaklardır.

Bu yüzden zihninizi her zaman pozitif düşüncelerle doldurmaya çalışın ve çevrenizdeki insanlara karşı samimi bir tavırla yaklaşmayı deneyin. Eğer siz kendinizi pozitif hissederseniz, bu isteseniz de istemeseniz de çevrenizdeki insanlara da bu şekilde yansıyacaktır.

Giysiler ve Kıyafetler

size-yakisan-kiyafetler

Bedeninize uygun olarak neler giymeniz gerektiği konusunda gereğinden fazla zorlanıyorsanız ve gerçekten nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, size küçük bir önerimiz var. Kendinize benzettiğiniz veya çevrenizdekilerin sizi ona benzettiği bir ünlüyü takip etmeyi deneyin. Bu noktada bahsettiğimiz benzerlik tabii ki sadece vücut hatlarınızdan ibaret.

Emin olun ki başkaları tarafından beğenilen ve takip edilen insanlar gibi giyinmeyi denemeniz, kolayca dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde yaparak kısa zaman içerisinde çok daha şık ve güzel görüneceğinize eminim. Tabii bu noktada fazla aşırıya kaçmamakta da fayda var. Ünlülerin giyim tarzına kendinizden de bir şeyler katmayı deneyebilirsiniz.

Duruş

durus

Yürüyüşünüz, konuşmanız ve bir hanımefendi gibi davranmanız, karşı cinsin en çok ilgisini çeken unsurlardan bazılarıdır. Nerede olursanız olun uzun boylu durur, incelikle yürür ve zarif görünürseniz karşı cinsin ilgisini üzerinize toplamanız çok daha kolay olacaktır.

Erkeklerin bayanları çoğu zaman büyüleyici bulmasının en önemli nedeni, bayanların kendilerinden çok daha farklı olmalarından kaynaklanmaktadır. Eğer kadınlığınızı büyük bir zerafet ile birleştirerek karşı cinse göstermeyi başarabilirseniz, karşınıza çıkan tüm erkekleri güzelliğiniz ve duruşunuzla yolunuza paspas yapabilirsiniz.

Parfüm

kadın-parfumu

Kadınsı kokular kullanmanız, sadece yanından yürüyerek geçtiğiniz bir erkeğin bile istemsiz olarak kafasını çevirerek size bakmasını sağlayacaktır. Güzel kokmak karşı cinsi etkilemek için kullanabileceğiniz en büyük silahlarınızdan bir tanesidir ve cazibenize cazibe katacak yegane unsurlardan bir tanesi.

Öyle ki kullandığınız parfüm sayesinde bir erkeğin sizi sürekli olarak hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Kendinize özgü kadınsı bir parfümünüz varsa ve kullandığınız parfüm yanlarından geçerken erkeklerin dönüp size bir kez daha bakmalarını sağlıyorsa, bilin ki doğru tercih yapmışsınız.

Kokunuzdan etkilenmiş olan bir erkek, çevresinde aynı kokuyu bir kez daha duyduğunda bilin ki aklına ilk siz geleceksiniz. Bu nedenle etkilemek istediğiniz bir erkekle ilk kez randevuya çıkıyorsanız kullanacağınız parfümü özenle seçmenizi öneririz.

Saç Modeli

sac-modeli

Mükemmel bir saç kesimi, yüzünüzün güzel ve dikkat çekici tüm hatlarını ortaya çıkararak birkaç saat içerisinde sizi çok daha güzel ve çekici bir kadın haline getirebilir. Bunu öğrenmek için farklı saç modelleri deneyebilir, bir stilistle konuşabilir ya da birkaç ünlüden ilham alabilirsiniz.

Saç modelinizin erkekleri etkilemek konusunda büyük bir rol oynamadığını düşünüyor olabilirsiniz ama kendinize en uygun saç modelini bulduğunuz zaman aradaki farka gerçekten şaşıracağınızı söyleyebiliriz.

Güzel bir saç kesimi gerçekten harikalar yaratabilir ve çok daha güzel görünmenizi sağlayabilir. Etkilemek istediğiniz kişi etrafınızdayken saçlarınızı hafifçe bir savurmayı da öğrendikten sonra emin olun ki istediğinizi elde etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Fazla Kilolardan Kurtulun

fazla-kilolar

Yediğiniz yemeklerde yer alan aşırı kaloriler, sizi olduğunuzdan çok daha kilolu gösterebilir ve gerçek güzelliğinizi bir yağ tabakasının altına saklar. Diğer bir yandan çok sıska olmak da erkeklere itici gelebilir. Bu noktada ne çok kilolu ne de çok zayıf olmalısınız. Olması gereken vücudunuzun tüm güzelliklerini ve hatlarını ortaya çıkarabileceğiniz ideal kiloya ulaşabilmek ve bunu koruyabilmektir.

Eğer birkaç yaş daha genç görünmek ve karşı cinsi gerçekten etkilemek istiyorsanız, ideal kilonuza ulaşana kadar diyet yapmanızda veya çok sıskaysanız kilo almanızda fayda vardır. İdeal kilonuza ulaştığınız zaman, çevrenizdeki erkekler bunu sizden önce fark edecekler ve size iltifatlarda bulunmaya başlayacaklardır.

Pastel ve Parlak Renkler

Eğer bir erkeği etkilemek istiyorsanız; pastel veya parlak renklerde elbiseler tercih etmenizde fayda vardır. Oldukça basit, değil mi? Pastel renkler diğer hiçbir renkte kıyafetin ortaya çıkaramayacağı kadınlığınızı ortaya çıkaracak ve çok daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Bir erkeğin asla dayanamadığı şeylerden bir tanesinin kadınlığını sonuna kadar gösteren bayanlar olduğunu düşündüğümüz zaman, pastel ve parlak renkteki elbiselerden faydalanmak oldukça akıllıca olacaktır.

Makyaj Yapın ve Süslenin

makyaj

Her gün dışarı çıkmadan önce makyaj yapmak veya süslenmek size saçma geliyor olabilir ama bakımlı olmanız her zaman erkeklerin dikkatini çekmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Sonuç olarak siz kendinize bakmıyorsanız bir erkeğin size bakmasını beklemeniz komik olacaktır.

Farklı kozmetik ürünleri, farklı makyaj teknikleri, farklı fırçalar ve farklı renkleri deneyerek, güzelliğinize güzellik katmayı ve mümkünse her gün farklı görünmeyi deneyin. Bu şekilde çevrenizdeki erkeklerin dikkatini üzerinize çekmeniz çok daha kolay olacaktır.

Eğer kendinize özen göstermeye başlarsanız ve bunun çevrenizdeki insanlar tarafından fark edildiğini hissederseniz, kendinizi çok daha güzel ve çekici hissedeceğiniz de bir gerçek. Kendinize olan güveninizi yeniden kazanmak ve daha mutlu bir kadın olmak için yapabileceğiniz en kolay şeylerden birini asla ihmal etmemenizi öneririz.

Kendinizi Eksik Hissetmeyin

Kendinize olan güveninizi kaybetmenize veya kendinizi eksik hissetmenize neden olan şey ne? Hepimizin kendini erkeklerin gözünde çok daha az arzulanan bir kadınmış gibi hissetmesine neden olan küçük ayrıntılar vardır ama bu ayrıntıları bir şekilde çözebilir ve sorunlarınızın üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir şey kendinizi kötü veya çirkin hissetmenize neden oluyorsa, ondan kurtulmak için elinizden geleni yapmalı ve sizi kötü hissettiren şeyin üstesinden gelerek kendinizi çok daha güzel ve çekici bir kadın haline getirmelisiniz. Bunun tamamen sizin elinizde olduğunu unutmayın ve asla kendinizi herhangi bir konuda eksik hissetmeyin.

Sonuç olarak güzellik aklın bir halidir ve siz kendinizi eksik hissettiğiniz sürece dünyanın geri kalanının sizi güzel ve çekici görmesini bekleyemezsiniz.

Mutlu Olun

mutlu-olmak

Mutlu olacağınız filmler izleyin, mutlu olacağınız şarkılar dinleyin, mutlu olduğunuz insanlarla takılın ve yaşadığınız hayattan mutluluk duyun. Siz mutlu olduğunuz sürece, hayattan daha fazlasını beklemenizde veya kendinizi çok daha hırslı görmenizde herhangi bir yanlış yoktur.

Sonuç olarak hayallerinizin tamamını gerçekleştirememiş olsanız bile hiç kimse size bu yüzden depresif bir ruh haline girmeniz gerektiğini veya kızgın olmanız gerektiğini söylemiyor. Sonuç olarak hepimiz bugünü yaşıyoruz ve yarın ne olacağı belli değil. Siz bugünden mutsuz olmaya alışırsanız, hayatınızın geri kalanını zaten mutsuz geçirmeyi kabullenmiş gibi hissedebilirsiniz.

Siz mutlu ve neşeli olun ki bu çevrenizdeki insanlara da bulaşabilsin ve hayatınızı olduğundan çok daha güzel bir şekilde yaşama şansını size sunsun. Hem sahip olduğunuz bu mutluluk insanların gözünde sizi çok daha çekici ve güzel gösterecektir.

Güzellik Uykunuzu Almayı İhmal Etmeyin

guzellik-uykusu

Günümüzde her ne kadar sekiz saatlik bir uyku çekmek imkansız olsa da iyi bir uyku çekmek için kendinize zaman yaratmanızda fayda vardır. Uykusuzluk ve stresin bizleri olduğumuzdan çok daha huysuz ve itici yaptığı bir gerçek ve hiçbir erkek huysuz bir kadınla birlikte olmak istemeyecektir.

Diğer yandan iyi bir uyku çekip güne çok daha enerjik ve hayat dolu başlarsanız, emin olun ki sizdeki ışığı karşı cins de fark edecektir. Ayrıca sabah gözlerinizi açtığınız zaman kendinizi dinlenmiş ve adeta yenilenmiş gibi hissettiğiniz zamanlarda, aynanın karşısına geçtiğiniz zaman kendinizi çok daha güzel ve çekici hissedeceğiniz de bir gerçek. İşte bu nedenlerden dolayı güzellik uykunuzu ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

İç Güzellik

ic-guzellik

Sanılanın aksine, iç güzellik sadece çirkin insanların kendilerini avutmak için kullandıkları bir bahaneden çok daha fazlasıdır. İç güzellik gerçekten var ve kişinin gerçekten güzel mi yoksa çirkin mi olduğunu belirleyen şeylerden en önemlisi.

Çekici bir yüz, bir anlığına olsun karşı cinsin dikkatini çekmek için yeterli olabilir ama gelin görün ki iç güzellik bu noktada asıl farkı yaratan unsur olacaktır. Bir insan ne kadar güzel olursa olsun, içi güzel olmadıktan sonra beş para etmez. Bunu asla aklınızdan çıkarmayın ve iç güzelliğinize de dış güzelliğiniz kadar önem verin.

Gurur Duyduğunuz Şeyleri Herkese Gösterin

Kocaman bir ağzınız olabilir ama siz sahip olduğunuz şeyi seviyorsanız ve bundan gurur duyuyorsanız, kocaman bir gülümsemeyle bunu tüm dünyaya göstermenizde fayda vardır. Çünkü sahip olduğunuz güzellikleri saklamak sizi olduğunuzdan daha çekici veya güzel yapmayacaktır. Aksine güzelliklerinizi gizlediğiniz için sizi çok daha sönük ve itici bir insan haline getirecektir.

Geçirdiğiniz bir kaza sonucu yüzünüzde oluşan kocaman bir yara izini saklamak yerine, bununla yaşamayı öğrenmeli ve insanlara kendinizi olduğunuz gibi yansıtmalısınız. Göreceksiniz ki insanlar aslında dış güzelliğe sizin düşündüğünüz kadar da önem vermiyorlar ve sizi olduğunuz gibi de kabul ediyorlar. Belki de cesaretiniz sizin için birçok kapıyı açacak olan en büyük anahtar olacaktır. Bunu asla unutmayın.

2 Yorumlar

  1. Bence haklısınız şuan sevgilim var ve bana resmen hiç ayrılmıyor buradan yolluyorum sana SENİ ÇOK SEVİYORUM SEN B ENİM HER ŞEYİMSİN

  2. Hala sevgili misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir