Hindistan Cevizi Suyu ile Saç Uzatma

Sağlıksız yaşam tarzı ve hava kirliliği saç sağlığını tehdit ederek uzamasına mani olmaktadır. Siz de saç kırılması, incelmesi ve dökülmesi yaşıyorsanız saçlarınızı en sağlıklı şekilde uzatmak için hindistan cevizi suyu ile saç uzatabilirsiniz. Saçlarınız ihtiyacı olan içeriğe sahip Hindistan cevizi saç uzatırken başvuracağınız en doğal üründür.

Hindistan Cevizi Suyu Saça Nasıl Fayda Sağlar?

  • Hindistan cevizi suyu saçları kırılmalara karşı korur ve nemlendirir.
  • Saçlarda ki kepekleri tedavi eder ve bu sayede saç dökülmelerini de azaltır.
  • Saç derisinin sağlığını içeriğinde ki potasyum ve B vitamini ile korur.
  • Saçlarda ki kabarıklıkları, kurulukları yok eder ve saçları yumuşatır.
  • İçerisinde ki zengin antioksidan sayesinde saçlarda ki hasarları onarır.

Hindistan Cevizi Saçlara Nasıl Sürülür?

1 bardak taze Hindistan cevizi suyunu saçlarınıza sürün ve saç derisine masaj yapın. Bu suyu tüm saç diplerine uygulayın. Yaklaşık 5 dakika kadar masaj yapın. Geriye kalan Hindistan cevizi suyunu ise saçlara sürün. 20 dakika kadar bekletin ve bu suyun daha derinlemesine fayda sağlaması için sıcak bir havlu ile sarın. Saçlarınızı şampuan ile yıkayarak durulayın.

Haftada iki ya da üç kere bu karışımı uygulayabilirsiniz. Saçları nemlendiren bu karışım saç derinizde ki kan akışını hızlandırır ve saçlara gerekli besini sağlar.

Bal ile Hindistan Cevizi Suyu Karışımı

¼ bardak Hindistan cevizi suyu ve 1 yemek kaşığı bal bir kap içerisinde karıştırılır. Saç derisine sürülen bu karışım 5 dakika masaj yaparak uygulanır. Geriye kalan karışım ise saçlara yayılır. Sıcak havlu ile sarılan saçlar bu maske ile 20 dakika bekletilir. Ardından şampuan ve bol su ile yıkanır. Haftada 1 kez uygulanması yeterlidir. Bu karışım saçlarda nemi hapseder ve saçları onarır. Saç derisine rahatlama hissi verir.

Hindistan Cevizi Suyu ve Limon Suyu Maskesi

¼ bardak Hindistan cevizi suyu ile 1 yemek kaşığı kadar limon suyunu karıştırın. Saç derisine masaj yaparak dipten uca doğru uygulayın. Saç maskesini 15 dakika bekletin ve etkisini artırmak için duş bonesi veya sıcak havlu ile kafanızı sarın. Maskeyi arındırmak için şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Limon suyunun içerisinde ki C vitamini kolajen üretimini artırır. Bu da saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç maskesi haftada bir defa yapılabilir.

Saçları koruyan, kırılmalarını önleyen ve bakımsız saçları canlandıran Hindistan cevizi suyu düzenli olarak uygulandığında saçlar hızla beslenir ve canlılık kazanır. İçeriğinde ki antioksidanlar saçlarda ki hasarı onarır ve böylece parlak ve gür saçlar ortaya çıkar. Siz de saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak istiyor ve saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız Hindistan cevizi suyunun faydaları yazımızdan yararlanabilirsiniz. Hem saçlara hem de cilde iyi gelen Hindistan cevizi farklı maskeler ile cilde de uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir