Hydrafacial Nedir? Hydrafacial Yaptıranlar ve Yorumları

Hydrafacial Yorumları

hydrafacial yorumlarıHydrafacial yorumları geldikçe sayfamızda güncellemeye devam edeceğiz. Bizi takip edin.

  • Zeynep Avcı

Hydrafacial ile geçtiğimiz aylarda Dr. Cahit Vural sayesinde tanıştım. Sonuçlarını 1. seansı yaptırdıktan 4 – 5 gün sonra görmeye başladım. Gün geçtikçe cildimin yenilendiğini hissediyorum.

  • Selen Karaca

Yüzümdeki lekeler dolayısıyla 15’er gün aralıklarla toplam 3 seans bu tedaviyi uygulattım. Gerçekten çok memnunum. Doktor ismi vermek yasak olabileceğinden kime yaptırdığımı burada yazamıyorum ama herkese tavsiye ederim.

  • Petek Bahadır

Hydrafacial Klasik cilt bakım yöntemlerine göre gerçekten çok daha etkili bir uygulama. Yağlı olan cildim ve siyah noktalarım amacıyla yaptırmıştım. 4. seanstan sonra değişiklikler iyice belli olmaya başladı. Diğer uygulamalardan fayda görmeyen kişilerin kesinlikle denemesi gerekiyor. Rejuvent estetik ve ekibine sevgilerle.

Hydrafacial yaptıran kişilerin yorumlarını okudunuz. Siz de Hydrafacial ile ilgili deneyimlerinizi ve sorularınızı yazımızın sonundaki form aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?

hydrafacial nedirHem erkekler hem de kadınlarda, zaman zaman cilt problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bunların kimisi dış etkenlerden kaynaklı olarak gelişiyor ve kısa sürede de çözüme kavuşturuluyor olsa da kimisi kalıcı bir şekilde ciltte hasar bırakabilmektedir. Bu durum, hem yaştan hem de belirttiğimiz gibi dış etkenlerden oluşabilmektedir. Ciltte yaştan kaynaklanan bozukluklar, leke veya da akne konusunda problem yaşayan kişiler için ise geliştirilen birçok etkili tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan ve son birkaç yıl içerisinde de binlerce kişinin tercih etmiş olduğu hydrafacial yöntemi, ileri teknoloji ile birlikte uygulanmaktadır. Şuan dünyanın en büyük cilt bakım sistemi üreticisi olarak bilinen Edge firması tarafından üretilmiş olması, tedavi yöntemine olan güvenin, biraz daha artmasına neden olmuştur.

Dünya genelinde uygulanan tedavi yöntemlerine bakıldığı zaman, hydrafacial yöntemini bir adım öne çıkaran bir diğer durum da FDA onaylı tek cilt bakım cihazının bu tedavide kullanılıyor olmasıdır. Uygulanan sistemi biraz daha araştırdığımız zaman, 2015 yılında en iyi cilt yenileme tedavisi ve teknolojisi olarak ödül verildiğinden de söz edebiliriz.

Hydrafacial Nasıl Etki Eder?

Hydrafacial yöntemi, ciltte meydana gelen lekeler ya da akneler için uygulanabildiği gibi, yaşa bağlı olarak ciltte meydana gelen deformeleri de gidermede çok sık kullanılmaktadır. Tedavi ile birlikte kişilerin daha aydınlık, genç ve de güzel bir cilde sahip olmasına adeta garanti gözü ile bakılmaktadır. Yapılan tedavide kullanılan cihazlar ile birlikte aynı zamanda Hydradermabrazyon teknolojisi de kullanılmaktadır. Bu alanda araştırma yapan kişiler, bu teknolojiyi özellikle cilt temizleme, yenileme, soyma, nemlendirme, antioksidan koruma tedavisi ve de özellikle akne tedavisinde çok sık duymuştur.

Tek bir teknoloji uygulaması ile birlikte cildi baştan sona yenileyen bu tedavide, elde edilen sonuçlar da oldukça dikkat çekicidir. Düzenli bir şekilde araştırma yapan ve sonrasında da tedaviyi uygulamaya karar veren kişilerin daha ilk seanstan sonra tedaviden memnun kaldığı ve birçok kişiye de tavsiye ettiğinden söz edebiliriz.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

hydrafacial uygulamasıCildinde akne, leke ya da yaşa bağlı olarak solma gibi sorunlar ile karşılaşan kişilerin gönül rahatlığı ile uygulayabileceği hydrafacial yönteminin uygulaması hakkında şu durumlardan söz edebiliriz.

  • Tedaviye başlandıktan sonra cilt güçlü bir vakum sistemi ile birlikte derinlemesine temizlenecektir. Bu sayede, doğrudan akne tedavisi yapılmamış olsa bile, aknelerden de kurtulmuş oluyorsunuz.
  • Tedavinin en önemli süreçlerinden birisi de sıvı dermabrazyon uygulamasıdır. Bu süreçte vakum ve sıvı aynı anda uygulanılarak, peeling sonrasındaki işleme geçilir. Bu aşamaya gelindiği zaman, ciltte bulunan lekeler, akne izleri, lekeli ya da gözenekli ciltlerde, herhangi bir tahriş meydana getirmeden cildin üst tabakasında derinlemesine bir demizlik ile mikrodermabrazyon sağlanmış olacaktır.
  • Üçüncü aşamada ise doğrudan serum uygulamasına geçilmektedir. Bu aşamada, cildin mevcut durumuna göre yani sivilce, leke veya da kırışıklık durumuna göre, tedavide kullanılan özel serumların uygulamasına gidilecektir. Kişilerin cilt durumuna göre kuru cilt ve ince kırışıklıkları olanlara hyalüronik asit içerikli, beyaz ve siyah noktalar için, genişlemiş ya da aşırı yağlanma sorunu olan T bölgesi için de yağ dengeleyici özelliği bulunan özel serumlar bu aşamada uygulanacaktır.
  • Dördüncü aşamaya gelindiği zaman, cildin nem seviyesine yönelik uygulamalar yapılacaktır. Bu süreçte, özel spiral uygulamalar ile birlikte cilde nemlendirici solüsyonlar, antioksidan maddeler, peptidler ve de tedavinin en önemli molekülü olarak da niteleyebileceğimiz hyalüronik asitler uygulanacaktır.
  • Son süreçte ise doğrudan ledterapi uygulamasına gidilecektir. Burada sivilceler için mavi ışık uygulaması yapılacaktır. Akneyi oluşturan bakterilerin neredeyse tamamını yok edecek olan mavi ışık uygulaması ile birlikte, bakterilerin yanı sıra porlar da temizlenecektir. Ciltte bulunan ince kırışıklıklar için de burada kırmızı led tedavisi uygulanacaktır. Kırmışı ışık uygulamasında da elastinkollajen lifleri uygulanacaktır. Bu sayede, lifler uyarılacak, yenilerinin sentezlenmesi sağlanacak ve cildin sıkılaşması sonucu elde edilecektir.

Hydrafacial tedavisinin uygulama şeklinde merak edilen konuları yukarıdaki gibi açıklayabiliriz. Kesin sonuç elde etme ihtimalinizin yüksek olduğu bu tedavi için, başta cilt kırışıklıkları olmak üzere, ciltte meydana gelen lekeler, siyah noktalar, gözeneklerin büyümesi, cildin yağlanması, akne tedavisi gibi başlıca cilt problemleri için tercih edebilirsiniz.

Hydrafacial Uygulamasında Önemli Durumlar

hydrafacial yaptıranlarHydrafacial uygulaması yaptıracak olan kişilere son olarak tedavi ile ilgili bilinmesi gereken önemli durumlardan söz etmemiz gerekmektedir. Bu tedavide ilk olarak yaş sınırından söz etmemiz gerekmektedir. Öncelikle, ciltte bulunan sorunların kaynağı her yaş grubunu ilgilendirdiğinden dolayı, tedavide herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Orta yaş grubunun daha fazla tercih ettiği bu yöntemde, elastikiyet kaybına yönelik serum uygulamaları karşımıza çıkarken, genç bireylerde ise genellikle sivilce, akne ve yağlanma sorunu olduğundan dolayı led ışınları ile serumların uygulandığından söz edebiliriz.

Tedavi genellikle 1, 4 ya da 6 seans sürmektedir. Sonuç koruması için ise uygulamanın ayda bir tekrar edilmesi tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sonrasında, sosyal hayatlarında sorunsuz bir şekilde devam edebilecektir.

Hydrafacial Fiyatları

Hydrafacial Fiyatları uygulamayı yaptıracağınız kliniğe ve şehire göre değişmektedir. Seans ücretleri 500 TL ile 1250 TL arasında bulunmaktadır.

Hydrafacial Yaptıranlar

Hydrafacial yaptıranların yorumlarını incelediğimizde genel olarak yaptırdıkları uygulamadan memnun kaldıklarını görmekteyiz. Özellikle  kadınların yorumları gerçekten bu uygulamanın ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Kaynak: https://www.cahitvural.com/blog/hydrafacial-md-nedir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir