Jawline çene hattı dolgusu

Jawline Çene Hattı Dolgusu Nedir?

Popüler dolgu uygulaması olarak karşımıza çıkan jawline dolgu kişinin yüzünü zarif, ince ve güçlü göstermektedir. Üst ve orta yüz bölgesinde ki şakak, alın, göz çevresi, elmacık kemikleri ve yanaklara dolgu uygulaması yapılabilmektedir. Aynı şekilde alt yüz bölgesinde ki çene hattına ise Jawline olarak adlandırılan bir dolgu uygulanır. Dudaktan aşağıya doğru inen marionette çizgileri ve mental çizgilere de bu operasyonda dolgu yapılabilir.

Çene ucu geride olan kişilerin yüzü daha yuvarlaktır ve daha şişman gözükür. Gıdı ön planda olduğu için kişi zayıf olsa da çene geriliği sebebiyle gıdı her daim ön plandadır. Bu görünüm çene ucu dolgusu yapılarak değiştirilebilir. Anında sonuç veren bu operasyon daha aynaya ilk baktığınızda dahi kendinizi iyi hissedeceğiniz bir dolgu çeşididir.

Çene Hattı Dolgusu Nedir?

Çene köşesinden çene ucuna kadar olan kısma jawline denir. Yüzde ki bu hattın belirgin olmaması yüzü daha toplu gösterecektir. Jawline dolgusu ile kulak önünden çene köşesine, çene köşesinden çene ucuna ve çene köşesinin tam üstüne dolgu yapılır. Yani birden fazla alana dolgu uygulanır.

Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

Hem kanül hem de iğne ile yapılabilen çene ucu dolgusu kemik üstüne ve deri altına yapılabilir. Yaklaşık olarak 1 hafta sonunda bu dolgular dokuyla bütünleşir. 1 ya da 2 sene kalıcılığı bulunan bu dolgu çeşidi işlem sonrası hemen etki edecektir. 1 hafta sonunda değişimin farkı bizzat hissedilecektir. Bu operasyon sonrası hafif bir ödem ve sertlik olabilmektedir.

Hangi Dolgular Kullanılır?

Jawline dolgu uygulamasında genelde sert dolgular kullanılmaktadır. Hyaluronik asit içeren çeşitli markaların dolguları bu operasyonda tercih edilmektedir. Bunlar arasında Restylane Defyne, Juvederm Voluma, Hydralix Deep ve Juvederm Volux gibi markaların dolguları bulunmaktadır. Mineral dolgu olarak da bilinen Radiesse ve Crystalys gibi dolgularda güvenilir dolgu türleri arasındadır. Bu saydığımız dolguların kalıcılığı 1,5 sene ile 2 sene arasında değişmektedir.

Jawline Çene Hattı Dolgusu Kaç CC Olarak Yapılır?

Çene hattı dolgusu hastanın çene ucu küçüklüğüne, çenenin geride olup olmamasına ve mevcut çene yapısına göre kaç cc/ml olarak uygulanması gerektiğini ortaya koyar. Kişinin normal yapıda bir çene ucu varsa o halde Jawline dolgu 2 cc/ml olarak veya 2 enjektör şeklinde uygulanır. Çene ucu küçük olan kişilere 3 ml ya da 3 tüp şeklinde dolgu uygulaması yapılır. Yani bu durumda çene hattı dolgusu yaptırmak isteyenlere en az 2 tüp dolgu uygulaması yapılmaktadır. Yalnızca çene ucu dolgusu yapılacaksa bu durumda 1 tüp dolgu yeterli gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir