Kadınlarda Ağda

Kadınlarda Ağda Dönemi Tarih Oluyor! Kadınlar Ağdayı Sevmiyor

Asırların kültürü olan ağda da sona gelinmiş durumda. Ülkemizde diğer ülkelere göre genital bölge ve koltuk altlarında alınan tüylerin dünya genelinde ise kimi yerle alınmaması moda olmuş durumda. 1970’lerden sonra alınan tüyler artık alınmak istemiyor ve kadınlar kendilerini böyle hissediyor. Bunun dışında tüy aldıran kadınlar da ağdadan oldukça rahatsız ve ağda yerine jilet ve ya elektronik makineler yardımı ile tıraş işlemleri rağbet görürken, ağda tarih oluyor.

Ağda Dünya Genelinde Neredeyse Hiç Kullanılmıyor

Gelişen teknoloji ve teknikler ile ayrıca epilasyon işlemleri ile ağda artık tarih oldu denilebilir. Eskilerin klasik modası ağrılı ve zor işlemler sonucunda alınan tüyler artık çok daha rahat alınıyor. Bunun yanı sıra tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan epilasyon işlemleri de son dönemlerin gözdelerinden.
Kadınlar görünmeyen bölgelerine tıraş yapsın ve ya yapmasın ağda artık akla bile gelmiyor. Eskiden yapılan ağda günleri ile uzun süreler ve acılarla alınan tüyler; şimdi birkaç dakika da ve neredeyse tamamen ağrısız olarak alınabiliyor.

Ağda Yerine Güzellik Merkezleri

Ayrıca güzellik merkezleri de tüy alımında oldukça fazla teknik geliştirmiş durumda. Kaliteli cihazlar ve epilasyon tedavi seçenekleri ile kişilerin tüylerini kısmen ve ya tamamen alınabiliyor. Böyle olunca da kadınlar ağdadan kurtulmuş oluyor.
Bunun dışında yayılan diğer akımda yazının başında ifade edilen genital bölgeyi hiç tıraş etmemek. Jinekaloglar ayrıca kimi tüy çıkmayan kişilerin ve daha önce epilasyon yaptıran kişilerin bile genital bölgelerine tüy ektirmek için müracaat ettiğini ve bu taleplere yetişmekte güçlük çektiklerini ifade etti. Moda değişiyor insanlar değişiyor tercihler değişiyor ama uzun süredir değişmeyen ağdanın da değişmesi son derece tabi olsa gerek. Şimdi tüylü olmak ve ya ağdasız tüylerden kurtulmak moda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir