epilasyon

Kadınlarda Lazer Epilasyonu Nedir?

Kadınlarda Lazer Epilasyonu Nedir?

Kadınların en önem verdiği şeylerden bir tanesi de, tüysüz görüntüleridir. Vücutlarının her hangi bir yerinde çıkan tüylerin oluşmasından oldukça rahatsızlık duyarlar. Kadınlar bu yüzden tüy alma işlemleri ile eskiden olduğu gibi ağda günleri ile bir birlerine acı vermek zorunda kalmıyorlar. Basit bir işlem olan epilasyon ile bu tüylerden birkaç seans ile tamamen kurtuluyorlar. Hayatın kolaylıkları arasında önemli bir yer edinen lazer epilasyonları oldukça dikkat çekiyor.

Lazer Epilasyonu Zararlı Mıdır?

Lazer işlemlerinde en sık sorulan soruların başında bu soru gelmektedir. Öncelikle lazer epilasyonları cildin sadece yüzey kısmına uygulanır. Bu lazer vücut içerisinde yayılmaz ve kalıcı etkisi olmaz. Bu yüzden lazer epilasyonları kesin olarak zararsız bir işlemdir. Bunun yanı sıra bir takım hususlarda dikkat elbet de önemlidir. Mesela ben üzerinde bu işlemler zararlı olabilir. Ayrıca son zamanlarda artan bu uygulama amatörler tarafından yapıldığı bilinmeli mutlaka işin ehli tarafından bu işlem yapılmalıdır.
Lazer epilasyonları genital bölge üzerinde de rahatlıkla yapılabilir ve yine koltuk altında da oldukça fazla tercih edilir. Bu sayede kişiler sürekli tüy alımı yaptıkları bölgelerden tüy alıp durmaktan kurtulurlar ve oldukça rahat ederler. Lazer epilasyonu yaptırıp da pişman olan neredeyse hiç kimse yoktur.
Lazer Epilasyonları sonrasında kızarıklar da oldukça sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Epilasyon işleminin ardından bir kısım kızarıklar oldukça normaldir. Bu kızarıklık birkaç saat içerinde genelde geçecektir. En fazla gün sonunda bu kızarıklar tamamen kaybolur. Bunun yanı sıra beyaz lekelerde oluşur. Bu beyaz lekeler ise 6 ay kadar vücut da gözlemlenebilir. 6 aya varmadan vücut da rahatsız edici bir durum kalmaz. Lazer işlemleri kişileri en çok mutlu eden işlemler arasında oldukça dikkat çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir