Kadınlarda Saç Uzatma Yolları

Her kadının özenle bakımını yaptığı vazgeçilmez aksesuarı saçlarıdır. Kadınlarda Saç Uzatma Yollarının formülünü hemen hemen her kadın merak etmektedir.  Saçlara bakım yaparak daha çabuk uzamasını sağlamak kadınların eksiksiz bir şekilde  yapacakları işlerden bir tanesidir. Kuaföre giderek saçların kırıklarını aldırmak ve saçlara sadece  bakım yapmak yeterli olmayabilir. Aynı zamanda yediğimiz içtiğimiz gıdalara dikkat etmek özellikle asitli içeceklerden, yağlı yiyeceklerden ve stresli yaşamdan uzak durarak saçlarınızın daha sağlıklı şekilde beslenmesindeki en önemli adımı atmış olacaksınız. Bununla beraber düzenli su içmek hem saç sağlığı hemde saçların sağlıklı ve  hızlı uzaması açısından  oldukça etkilidir.

İşte Hızlı ve Sağlıklı Saç Uzatma Yoları

Öncelikle saçınız için kremsiz şampuan kullanın ve saçınızı şampuanladığınızda saç diplerinize masaj yaparak köpürtün. Bu işlem saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak deriyi canlı tutarak kısa sürede  saçınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda saç uçlarınız için ayrı bir saç kremi kullanın ve saç kreminin saç köklerine gelmemesini sağlayın aksi takdirde saç kremi köklere zarar verebilir. Saç dökülmesine neden olabilir.

Saçlarınızı sabah akşam taramak saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç diplerini besler ve daha çabuk uzamasını sağlar. Fakat saçlarınızı ıslakken taramayın bu işlem saçlarınızı yıpratır ve kırılmalara neden olur. Bir çok kadın saç uzatma işlemlerinin işe yaramadığını düşünerek saç uzatma yöntemlerini yarıda bırakır. Bu yöntemler devam ederek, Sabırla istikrarlı bir şekilde uzun ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri…

Yumurta Akı

Saçlarınıza yumurta akı maskesi yapmak geçmiş zamanlardan günümüze gelen kadınların yıpranmış ve uzamayan saçlara uyguladığı bir numaralı çözümlerden biridir.Yapmanız gereken tek şey yumurta akını saçlarınıza ve saç diplerine masajla uygulayıp, saçınızı streç filim veya bir poşet ile sarıp birkaç saat beklemek ve daha sonrasında bol su ile yıkamak.Yumuta akını zeytin yağı ile karıştırıp kullanırsanız  daha verimli saçlar elde edebilirsiniz.

Aleovera Maskesi

Aleovera ile daha sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara kavuşmak istiyorsanız; gece yatmadan önce aleoverayı saçlarınıza ve saç diplerine yedirecek şekilde sürüp yatmanız yeterli olacaktır. Sonraki gün saçlarınızı yıkamayı unutmayın.

One comment

  1. Bana gödermisin makyaj lar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir