Kadınların Kaçınması Gereken Stil Hataları

Son yıllarda televizyonlar da artış gösteren stil programları, tarz elde etmek isteyen kadınlara örnek olacak şekildedir. Moda konusunda yetenekli jürilerle, genç kızların Türkiye’nin en tarz kadını olabilmek için katıldığı yarışmaları izleyerek giyiniş şekilleri hakkında bilgi edinebiliriz.

Ünlü kadınların her giydiğinin dikkat çektiği bu dönemlerde, ünlüler magazinlerde stil faciası gibi başlıklarla anılmamak için stilistlerle anlaşma yaparlar. Böylelikle hem ünlü isimler güzel görüntüye sahip olurken hem de stilistler kendi reklamlarını yapma şansı yakalarlar. Eski stillere baktığımızda zıt renkler herkesin kaçındığı bir noktaydı. Kimse kırmızının altına mor giymezdi. Yeni trendlerde pek çok zıt renk birlikteliği görebilirsiniz. Moda trendlerinin başlatıcıları da yine ünlü isimlerdir. Dizilerde gördüğümüz pek çok kıyafet ve takı o isimle bağdaştırılarak satışa sunuluyor.

Tarz Olabilmek İçin Neler Yapmalıyız?

Kadınların tarz olabilmek için yapmaması  gereken şeyler  vardır. Bunlara bakacak olursak, aksesuar fazlalığı bunlardan biridir. Aynı anda kolye, bilezik, küpe ve yüzük takmak kesinlikle kaçınmamız gereken bir durumdur. Bu hem göz yoran, hem de modacıların kötü yorumladığı bir şeydir.  Yapılmaması gereken bir diğer şey ise alt ve üst giyimin farklı desenlere sahip olması. Birbiriyle uyum içinde olmayan bu desenler insanların gözünü yoracak ve hoş bir görüntü yaratmayacaktır.

Büyük bedenli kadınların, dar kıyafetlerden kaçınması önemli bir noktadır. Giyecekleri dar kıyafet onları vücut hatlarını gözler önüne serecektir ve olduğunca kilolu gösterecektir. Bu tarz kadınlar biraz daha bol giyim seçmeliler. Belden açılıp yere kadar uzanan elbiseler, vücutları için doğru bir seçim olup, zayıf görünmelerini sağlayacaktır.

80’li yılların sonu 90’ların başında trend olan pastel renk göz makyajları, günümüzde modanın yakınından bile geçmiyor. Artık sokak modasında daha soft renkler tercih ediliyor ve ağır makyajlar abartı kaçıyor. Günümüzde kadınların günlük yaşamda daha spor görünüşü tercih ettiğini biliyoruz bu yüzden makyaj konusunda da doğal duran makyajlar tercihleri oluyor.

Diğerlerine oranla daha minyon tipli olan kadınların yaptığı en büyük hata, yatay şeritleri bulunan giysiler tercih etmek. Bu tarz kıyafetler onların daha kısa görünmelerine sebebiyet verecektir. Doğru seçim boyuna şeritleri olandır. Çizgiler sayesinde boyları olduğundan daha uzun görünecek ve onlara daha çok bir görünüm katacaktır.

Eski trendler de dar pantolon ve taytların üzerine çekilen renkli tozluklar da, geçmişte kalmış gibi görünüyor. Günümüzde kullanılmayan ve kullanılmaması daha iyi olan bu tozluklar, günümüz trendleriyle uzaktan yakından uyum sağlamıyor. Aynı şekilde kullanılan renkli bandanalar eskisi kadar olmasa da hala kullanılmakta. Bandanalarla bir tarz yakalayabilmek için doğru yerde ve doğru şekil de kullanmak gerekiyor. Çoğu kişi bu bandanaları artık saçları yerine boyunlarına bağlıyor ve kesinlikle daha güzel bir görüntü elde ediyor.

Moda bu bir yıl tarz olan, sonraki yıl tarz olmuyor. Yine de bu hatalardan kaçınmak biz kadınlar için güzel görünüm yakalamaya yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir