makyaj cihazları

Kalıcı Makyaj Cihazları ve Kalıcı Makyaj

Kadınlarda kalıcı makyaj istekleri sonrasında geliştirilen kalıcı makyaj cihazları sayesinde arzulanan süreli makyajlar artık yapılabiliyor. Birçok kalıcı makyaj cihazı piyasada herkesin kullanımına sunulurken, bu cihazlar için bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

Kalıcı Makyaj Cihazları Nasıl Kullanılır?

Kalıcı makyaj cihazları makyaj yapımında, dövmeden farklı olarak tasarlanan ve micro iğneler sayesinde deri altına boyaları işleyebilen cihazlardır. Bu işlemin uygulanmasında en önemli konulardan bir tanesi, kalıcı olacak makyajınızın aşırı olmaması ve renginin her ortama her güne uyumlu olmasıdır. Makyaj boyalarının seçimi ve kullanımı da diğer önemli noktadır. Bunun yanı sıra kalıcı makyaj cihazları ile yapılan makyaj kişiden kişiye kalıcılık gösterir. Bu süre ise cihazdan, iğneden ve kişinin kendi cildinden kaynaklı olarak farklılık oluşturur.

Kalıcı Makyaj ve Sağlık

Kalıcı makyaj cihazları veya farklı yöntemlerle uygulanan kalıcı makyaj işlemlerinde sağlık hep ön planda tutulmalıdır. Başta makyaj cihazlarının sterile edilmiş olması ve kullanılan başta boya olmak üzere tüm maddelerin güvenilir olması çok önem arz eder. Bu kapsamda iğneler de tek kullanımlık olmalı ve kesinlikle tam temiz bir biçimde tozdan bile uzakta korunmalıdır.
Bunların yanı sıra kalıcı makyaj sonrasında da ilk 2 hafta oldukça değerlidir. Bu sürede su dışında O’da kirli ve bakterili olmamalı, yüze hiçbir madde sürülmemelidir. Kalıcı makyaj işlemi uygulanan yüzün hassasiyeti ve mikroptan uzak durulması gerekliliği akıldan çıkarılmamalıdır.
Kalıcı makyajı herkes yapamaz. Bazı kimselere bu işlem kesinlikle yasaktır. Bu kişiler ise başta şeker hastaları, hamile olanlar, bebek emziren kadınlar, alerjik sıkıntılar yaşayanlardır. Bunun yanı sıra yaz aylarında ve kadınların adet dönemlerinde de bu işlem uygulanmaz. Ayrıca alkollü olanlarada ayılana kadar bu işlem yapılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir