ketojenik diyet

Ketojenik Diyeti İle Haftada 3 Kilo Vermek Çok Kolay, İşte Ayrıntılar…

Ketojenik Diyetini İlk Kez Deneyecekler İçin… Kilo Vermek İçin İp Uçları…

Ketojenik aslında bir beslenme yöntemidir. Bu sayede hem sağlıklı beslenme hem de kilo vermek mümkün olduğundan son zamanların en sık tercih edilen diyetleri arasında dikkat çeker. Genelde ilk başlayanlar alışma evresinde zorlansalar da sonralarında oldukça rahat ederler. Ketojenik diyetin kilonun dışında sağlık konusunda da yararlarının fazlalığı bu diyeti harika kılıyor.

Ketojenik Diyetinin Sağlığa Yararları

En dikkat çeken faydası ise şeker hastalığına… Tip 2 olarak adlandırılan şeker hastalığında harika etkisi vardır. Bunun yanı sıra epilepsi atakları, erken evrelerde olmak koşulu ile böbrek yetmezliği, Parkinson, alzheimer, multipl skleroz, romatizma gibi kronik tabanlı rahatsızlıkların üzerinde ki etkisi oldukça dikkat çekici. Hayatı kolaylaştıran ve bu kronik sıkıntılarla baş etmenize yardımcı olan ketojenik diyetin daha başka bir çok konuda yararlı olduğunu da ifade etmeliyim.
Aslında bu diyetin özü karbonhidratın az alınmasını sağlamaktır. Böylece vücut yağ yakmada gayret gösterecek ve yap yakımı kolay hale gelecektir. Karbonhidrat ve dolayısıyla şeker elde edemeyen beden yağ yakımına başlaması diyetin etkisi olarak karşımıza çıkıyor.
Diyetde en önemli konu ve aynı zamanda en çok zorlanılan konu ise adaptasyon süreci. Yani yağ yakımı ile vücut dengesi bu sürece belli bir zaman sonra alışabiliyor. Bu sürede doğru bilgiler ile süreci geçirmek büyük öneme sahip. Keto diyetleri bu kapsamda güvenli midir? Sorularına da muhatap olur. Herkes için güvenli olan bu diyet sayesinde zararlı maddelerden uzak durmuş oluyorsunuz ve vücudunuzda yağ yakımını sağlamış oluyorsunuz.Dikkat edilmesi gereken tek konu ise vücudun bu yeni sürece alışması için yönlendirilmeniz ve doğru yönetilmenizdir. Yani bu diyet sırasında bir diyetisyenden yardım almanız size çok katkı sağlayacaktır ve moral verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir