Limon ve Limon Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Limonun Cilde Faydaları

Mutfakta en çok aranan malzemelerden biri olan limon, hızla bir güzellik maddesi haline geliyor. C vitamini, kalsiyum ve potasyum ile paketlenmiş, birçok şaşırtıcı yararları vardır. Saç bakımı ve cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır.

Limon suyu sivilce izlerine, lekelere, siyah noktalara ve ciltteki koyu lekelere karşı etkiler. Yağlılığı azaltır ve cildi aydınlatır. Kolayca kullanılabilir ve eşit derecede kullanımı kolaydır. C vitamini bakımından zengindir; cilt için iyi bir besindir. Burada bazı deri problemleri için nasıl kullanılacağıyla ilgili bilgilerle birlikte limonun yararlarına bir göz atın.

Dikkat Cildiniz çok kuruysa, kuruluğu artırabileceğinden doğrudan limon suyu uygulamayın. Onun yerine bal ve limon suyu kombinasyonunu kullanın. Aynı hassas bir cilt için de geçerlidir. Limon suyu uyguladıktan sonra güneşte dışarı çıkmak önerilmez.

Peki Limonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildi aydınlatır

Limonlarda C vitamini bulunur ve cildinizi hafifletir ve aydınlatır. Geceleri taze sıkılmış limon suyu uygulayın ve sabah soğuk su ile yıkayın, sağlıklı ve güzel bir cilt için. Prosedür her iki günde bir tekrarlanırsa daha etkilidir. Cildiniz kuru ise, eşit miktarda bal ve limon suyu karışımını uygulayın.

Lekeleri kaldırır

Limon suyu, lekeleri gidermede ve net bir cilt elde etmede çok etkilidir. Biraz zaman ve düzenli başvuru alacaktır. Melasmamuzdarip veya yüzünüzde kahverengi lekeler veya lekeler varsa, bölgeye limon suyu uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayın. Sabah ve akşam bu işlemi uygulayın. Birkaç hafta sonra lekeleriniz kaybolur bulacaksınız.

Siyah noktaları yok eder

Limon suyu, siyah lekeleri, yaş lekelerini ve yanık lekelerini hafifletir, çünkü C vitamini içerir. 2 çay kaşığı limon suyu ve domates suyunu karıştırın ve içine toz yulaf ekleyin. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Düzenli uygulama koyu renk lekeleri aydınlatacak ve bronzlaşmayı azaltacaktır.

Sivilceleri azaltır

Limonların sivilceleri azaltmaya yardımcı olan anti bakteriyel özellikleri vardır. Akne, toz ve kirlilik nedeniyle gözeneklerin tıkanmasından kaynaklanır. Limon suyu, gözenekleri temizleyerek size sağlıklı bir cilt kazandırır. Sivilceleri azaltmak için bu fırçayı deneyin: Bir miktar kabartma tozu limon suyu ile karıştırın ve hafifçe yüzünüze masaj yapın. Temiz bir cilt elde etmek için soğuk su ile yıkayın.

Yağlılığı azaltır

Limon suyundaki askorbik asit yağlılığın azalmasına yardımcı olur. Bir çay kaşığı limon suyu eşit miktarda su ile karıştırın. Cildinizi nazikçe çözecek şekilde pamuklu bir top veya sürünüz kullanın. Sonra normal nemlendiricinizi kullanın. Cildiniz çok yağlıysa, bir yüz paketi kullanabilirsiniz. Kalın bir macun yapmak için 2 çay kaşığı dolgun toprak, bir çay kaşığı limon suyu ve su karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Paketi kurutulduktan sonra yıkayın.

Kırışıklıkları azaltır

Limon suyu kırışıklıkları azaltmada çok etkilidir. Bir çay kaşığı limon suyu eşit miktarda balla karıştırın. Bir miktar badem yağını ekleyin. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. Yarım saat sonra soğuk suyla yıkayın. En iyi sonuç için günlük uygulama önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir