Lipomatik Nedir? – Lipomatik Fiyatları – Lipomatik Yaptıranlar Yorumları

Lipomatik Yaptıranlar

Yazımızın bu bölümünde Lipomatik Yaptıranlar’ın yorumlarını okuyabilir siz de kendi lipomatik operasyonunuzun detaylarını paylaşabilirsiniz.

 • Vildan K.

Fazla yağlarımdan kurtulmak için tercih ettim bu yöntemi. Türkiye’de yavaş yavaş gelişmeye başladığından dolayı çekincelerim vardı ama sağolsun doktorum çok detaylı olarak her şeyi anlattı ve sonrasında yaptırmaya karar verdim. Diğer yöntemlere göre çok daha acısız ve ağrısız olduğu söyleniyor. Gerçekten de ben de operasyondan sonra sadece bir gün çok az ağrı çektim sonrasında bütün yakınmalarım bitti.

 • Ayşe Hanım

Bir sağlık çalışanı olarak diyebilirim ki lipomatik kesinlikle diğer yöntemlere göre tercih sebebi.

 • Saniye Hanım

Lipomatik ile ağrısız bir şekilde fazlalıklarımdan kurtuldum. Operasyon görüntüleri biraz korkutucu olsa da gerçekten çok az ağrı hissettim.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

Lipomatik Nedir?

lipomatik nedirDünyada ve ülkemizde son yılların trendi olmayı başarmış teknolojik bir cihazla gerçekleşen

operasyondur. Lipomatik; Deri altına incecik kanüllerle girilerek yağların alınması işlemidir. Klasik yağ aldırma yöntemlerine göre artısı çoktur. Bu yöntemin hasta için gelişebilecek komplikasyonları çok azdır. Çünkü yapılan işlemde kaslar, sinirler, damarlar için bir müdahale süreci söz konusu değildir. Yapılan işlem tamamen hedef alınarak yağ kitlesi üzerindedir. Deri altına girilerek yağlı bölgeyle ilgilenen bir süreçtir.

Lipomatik cihazı ile yağ aldırma operasyonu geçirecek kişi için lokal anestezi yeterli olacaktır. Lipomatik sonrası sarkma değil sıkıştırma görülür. Sıkılaşmanın sağlanabilmesi deri ve kas yapısının birbirine etkili ve hızlı bir biçimde yapışıp gerginlik oluşturmasıyla gerçekleşir. Lokal anestezi sonrası kişiler aynı gün taburcu edilebilir.

Lipomatik operasyonunu yapacak ekibe göre anestezinin lokal mi genel mi olacağı konusu değişir. Bazı bölgeler ve bazı yaş grupları için ekip genel anesteziyi tercih edebilir. Bu durumda aynı gün hastaneden taburcu olmak mümkün olmayabilir.

Lipomatik yapıldıktan sonra kişi 1 ay gibi bir süre için korse kullanmalıdır. Kullanılan korse sarkmaları engelleyeceği gibi sıkılaşmaya da yardımcı olur. Operasyonda kullanılan ince kanüllerin deride bıraktığı izler kalıcı değildir. Zamanla bu izler kişinin ten rengini alacak ve kaybolmaya başlayacaktır.

İşlem sonrası kişi basit ağrı kesicilerle oluşacak ağrılar için önlem alabilir. İşlem sırasında kişi ağrı ya da acıyla karşılaşmaz. Bu durum bu yöntemin ne kadar konforlu olduğunu gösterir.

Bu operasyon emzirme döneminde olan kadınlara uygulanmaz. Doğumdan ancak bir yıl sonra bu yöntem uygulanabilir. Herhangi bir komplikasyonla karşılaşmamak adına bunları göz ardı etmemek gerekir.

Lipomatik işleminde karar verme sürecinde hasta hekim iş birliği önemlidir. Muayene yapıldıktan sonra hangi alan ve bölgelerden yağ aldırmak istediği hastadan dinlenir ve ona göre bir operasyon planı hazırlanır.

Bu yöntem kendisinden önceki kullanılan tüm klasik yöntemleri geride bırakmayı başarmıştır. Özellikle sıkılaşma etkisi ile oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Hem dünyada hem ülkemizde popüler olan bir yöntemdir.

Bölgesel incelmeye ve estetik görünüme olumlu katkıda bulunan yöntem 18 yaş ve üzeri için her yetişkine sağlıklı şekilde uygulanabilir. Ve kişi sosyal hayatına hemen geri dönüş yapabilir. Kişinin sosyal hayatını etkilememesi bu yöntemin tercih edilmesinde önemli bir kriterdir. Çünkü özellikle çalışan insanların iş yaşamını aksatmadan bu işlemlerden yararlanmaları kişiler için konforlu bir durumdur. Yaş sınırı bu işlemler için çok önemlidir. Kişinin gelişim çağını atlatmış ve vücut hatlarının oturmuş olması gerekir.

Lipomatik operasyonu geçiren kişinin vücudu yeniden şekil alacaktır. Yağların kaybolması ile kişinin beslenme düzeninin tekrar gözden geçirilmesi gerekir. Kişi bunun için bir uzmandan yardım almalıdır. Çünkü bu işlem bire bir zayıflama işlemi olarak adlandırılamaz. Bu yöntem bölgesel yağlardan kurtulmayı hedef alır. Bunun için işlem sonrası beslenme önemlidir. Spor önemlidir. Bu alanlarda destek almak kişinin sağlığı ve vücut estetiği için olumlu sonuçlara yol açar.

Son zamanlarda gözde yöntem olarak adlandırılan bu yağ aldırma işlemi ünlüler arasında da oldukça yaygındır. Ağrısız ve acısız yapılan bu işlem de kişinin estetik görünümünü bozacak herhangi bir müdahale olmadığı gibi aynı zamanda bölgesel düzeltmeler ile estetik görünüm vücut şekli kişiyi mutlu edecek bir tarza getirilebilir. Bunun için adımlar atılabilir.

Doğum sonrası kalan bölgesel kilolar için yapılan operasyonda kişi sonucun istediği gibi olmasından mutluluk duyacaktır. İnsan psikolojisi bu durumlardan kolaylıkla etkilenebilir.

Lipomatik Nasıl Yapılır

lipomatik yaptıranlarKişilerin bölgesel kilo ve yağlarından kurtulma yöntemi olan lipomatik ilk çıkış cihazlarından olan lazer lipoliz çok ileri bir teknoloji sunamasada en son çıkan cihazları kesinlikle istenilen sonuca en iyi şekilde ulaşımı sağlar. Son yıllarda estetik dünyasına kazandırılmış lipomatik chazların yağ yakma gücü oldukça fazladır.

Bu cihazlarla yapılan yağ aldırma işlemini estteik cerrahlar muayenehane ortamında değil hastanede ameliyathane şartlarında yapmayı tercih ederler. Kendini işlemden sonra iyi hisseden rahat hisseden ve taburculuk talep eden her hasta doktor onayı ile aynı gün evine istirahate gönderilir. İşlemin ne kadar süreceği kişinin alınacak yağ miktarına bağlıdır bir ya da iki saat süren vakalar olduğu gibi uzayan işlemlerde olabilir. Bu işlemlerin seansı alınacak bölgedeki yağ miktarına göre belirlenir.

İşlemin nasıl yapıldığı ise ayrıntıları ile anlatılacak olursa; teknolojik ürün olan cihazının ince boru şeklinde kanülleri ile yağlı bölgeye giriş yapılır. Titreşim ve vakumla çekme işlemi o bölgeyi yağlardan kurtarır. Kurtarırken titreşim ile kaslarda sıkılaşma sağlar. Sıkılaşmanın önemi bu operasyon için olmazsa olmazdır.

İşlem yapılırken herhangi bir damar yapısına sinir köküne kaslara müdahale edilmediği için risk yok denecek kadar azdır. Yapılan işlem açık kese bırakılmadan yapılır. Kanama riski sıfırdır.

Bölgelerde biriken yağ miktarına göre bu işlemin kaç seans süreceği belirlenir. Çoğu Zaman tek seansta biten işlem çok zayıf ihtimallerde de olsa iki, seansa bölünebilir.
İki seansa bölünen bölge genelde bacak bölgesidir. Bu bölge geniş yağ dokusu içerir ve hacim olarak da büyüktür.

İşlem sonrasında vücuttaki yağların erimesiyle toparlanma gücü derinin kabiliyetine bağlıdır. Bu sebeple esttetik cerrah işlem sırasında o bölge için ne kadar yağ yakılacağına derinin toplama kapasitesini de hesaba katarak yapmalıdır. Bu da doktorun bu alandaki tecrübeleri ve kazandığı deneyimlerle doğru orantılıdır.

Lipomatik cihazında kullanılan enerji yağların tamamen yanmasına sebep olur. Bu enerji yüksekliği çok kısa sürede fazla miktarda yağ yakımını sağlar. Bu da diğer yöntemlere göre lipomatik cihaz ile yağ aldırma ve yağ yaktırma yöntemini farklı kılan üstün kılan özelliktir.

Kişinin karar verdiği bölgede yüksek miktarda yağlanma varsa bu durumda en başarılı İşlem bu yöntem olacaktır. Bu işlemi yaptıran kişi hemen akabinde farkı farkedecek seviyeye ulaşacaktır.

Kişinin işlem öncesinde zaten var olan bir deri sarkıklığı var ise lipomatik cihazı ile yağ Yaktırma işlemi önceden var olan bu sarkıklığı normale çevirecek güce de sahiptir.

Vücut şekillendirme için uzun yıllardır kullanılan liposakşın yönteminde basenlere uygulama da sıkıntılar görülmüştür ve deri fazlalığı olanlar için bu yöntemle fazla yol alınamamıştır. Son ileri bu neslin teknolojisi olan cihazlar bu sorunlara başarılı çözümler getirmiştir.

lipomatik fiyatları

Lipomatik cihazının yaptığı yağ ertitme lazer gücü ile olmaktadır. Bu lazer enerjisi çok seçici davranarak kanül yardımıyla girilen bölgede kas damar sinir yapısına değil tüm enerjisini yağları eritmek için kullanır. Yağlar üzerlerine gelen bu enerji onların kolayca erimesini sağlar ve kişi bu durumdan ağrı yada acı çekmeden kurtulur.

Bölgesel kilo fazlalıklarından kurtulmak isteyenlerin ve vücut şekillendirmek İsteyenlerin son zamanlarda sıklıkla başvurduğu bu yöntem oldukça popüler olmaya başlamıştır. Bu yöntemi kullanan estetik cerrahlar diğer eski yöntemlere göre ne kadar başarılı olduğuna her geçen gün şahit olmaktadırlar.

Kişi için pek çok artısı olan bir yöntemdir. Aynı gün içerisinde operasyonu geçiren kişinin sosyal hayatına kolaylıkla devam etmesi moral açısından da çok önemlidir.

Lipomatik Fiyatları

Lipomatik fiyatları yaptırılacak bölge sayısına göre değişmekle birlikte İstanbul’da genellikle 7.000 TL ve 20.000 TL arasında yaptırılabilmektedir.

Lipomatik İstanbul

Lipomatik İstanbul da genellikle tecrübeli estetik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir. Lipomatik İstanbul Doktoru arayışınızda detaylı olarak araştırma yapmanızı öneririz. Lipomatik İstanbul, Lipomatik Nişantaşı, Lipomatik Etiler gibi bölgelerde Plastik Cerrahi doktorları sizlere yardımcı olabilmektedir.

Kaynak: www.cahitvural.com

Kaynak Lipomatik

6 Yorumlar

 1. karın ve basen bölgem için lipomatik yaptırmayı düşünüyorum. Fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim

  • TANYA KARAGİN

   İyi günler ben 3 yıl önce tüp mide op. Geçirdim. 153kg. Dan 100 kg. İndim ama şimdi 117kg. Çıktım. Bir hafta önce de mide botoksu yaptırdım. Boyum 166cm. Yaşım 62 vücudumda sarkmalae da var. Şimdi tüm vücuduma kollar, bacaklar, karın, sırt, popo, basen v.s komple LİPOMATİK İLR VÜCUT ŞEKİLLENDİRME ayrıca çıkan yağla yuze uygulama göz çevresine uygulama yaptırabilirmiyim?Ücret ne tutar. Hiçbir rahatsızlığım yok. Teşekkürler.

 2. üst bacaklarındaki yağlardan kurtulmak istiyorum Benimle iletişime gecermisiniz

 3. Karın ve bel kısmındaki yağlardan kurtulmak istiyorum fiyat alabilirmiyim birde yeni Doğum yaptım me kadar süre geçmesi lazım üstünden

 4. Vücuttan alınan yağlar tekrar vücudun herhangi bir yerine enjekte olabilirmi… Bilgilendirme için teşekkür ederim

 5. cansel karakuş

  bacak yada göbek fıatları nedır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir