Modası Geçmiş Elbiseler Nasıl Kullanılır?

Hepimizin gardırobunda ya da gözden uzak tuttuğu bir yerde kullanmadığı önceki sezonlara ait hırkaları vardır. Her güne bir kombin yapıyoruz yapmasına ama bu eski parçalarımızı da değerlendirmenin bir yolu olmalı. Size vereceğim birkaç küçük öneri ile bu eski parçalarınızı trend parça haline getirebilirsiniz. Bunu yapmak için önce modası geçmiş elbiseler nasıl kullanılır? sorusunun cevabını gerçek anlamda duymak istemelisiniz. Eğer modası geçmiş elbiseler kullanılırmıymış hiç derseniz bu yazımızın size hiç bir faydası olmayacağını belirtmek isterim.

 

El Becerilerinizi Konuşturun: O kadar moda dergisi, moda bloglarında dolaşıp duruyorsunuz. İçinizdeki stilisti çıkarmanın vakti gelmeli bence. Elinize makas, iğne, iplik almaktan kaçınmayın. Örneğin eski trikonuzun önünü boydan boya kesip onu artık bir hırka olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sezonun hit parçalarından olan göğüs altında biten kazaklar. Eski parçaları makas yardımı ile bu forma dönüştürebilirsiniz. Hayal edin ve yapın. Eski kullanmadığınız takı, tokalarınızdan eski kıyafetlerinize iliştirebilirsiniz. Üstelik yaptığınızı beğenmediğinizde bir zararı da yok. Zaten kullanmıyordunuz. Mesela eski bir elbisenizin eteklerine uzun boncuklar monte edip onu bu sezon birde salkım saçak hali ile kullanabilirsiniz. Bu sezonun bir trendi de uyumsuzluk olduğunu hatırlatmak isterim. Bu durumda sizin hayal gücünüz de devreye girmelidir ki, ortaya güzel bir şeyler çıkabilsin.

Trend Aksesuarlar Kullanın: Eski parçalarınızı çok sade ve düz hiç bir esprisi olmayan kıyafetler ile kombinleyin. Demode olduğunun unutulması içinse sezonun en trend aksesuarları ile kombininize ortaya çıkarın. İhtiyacınız olan ayakkabı, çanta, takı ya da sadece bir saç bandı. İşte şimdi bakın bir de aynaya. Beğenmediğiniz parçalarınızdan kaç günlük kombin çıkartabileceksiniz. Emin olun bu tavsiyeler üzerine o eskimiş kıyafetleriniz tekrardan hayat bulacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir