Popo Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kadın güzelliğinin tamamlayıcısı niteliğinde ki en büyük simgelerden bir tanesi olan popo güzelliği, Brezilya poposu olarak da adlandırılan, kadınların en çok tercih ettiği yöntem olarak bilinmektedir. Tabi bu estetikte beğeni ve standartlar da bölgesel olarak değişebilmektedir. Popo bölgesinde aynı Labioplasti uygulanan vajinal bölgede olduğu gibi hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkmalar oluşabilir.

Popo Estetiği Türleri Nelerdir?

Popo küçültme, popo büyültme, popo kaldırma, popo düzeltme, popo toparlama, protez tekniği ile popo düzeltme ve yağ enjekte yöntemi ile popo estetiği pek çok sınıfa ayrılabilir. Hasta tek bir uygulama tercih edebileceği gibi birden fazla uygulama da tercih edebilir. Mesela hem popo büyültme hem de popo kaldırma gibi iki uygulamayı da aynı anda yaptırabilir. Hasta da popo yapısının bozukluğuna bağlı olarak biçimsiz şekilde yağ dağılımı olduysa liposuction da denilen yönteme başvurarak arzu edilen kısımlardan fazla olan yağ dokusu alınır ve daha çıkık olması istenen bölgeye ilave edilebilir.

Popo estetiği hakkında bilinmesi gereken diğer önemli yöntem ise, kişi de yeterli derecede yağ dokusu yoksa eğer popoya protez yerleştirerek istenilen fiziğe kavuşması sağlanır. Popoya yerleştirilen protezler sadece işlevi gereği popo için kullanılır biçimde oluşturulmuştur. Yani popo için kullanılan bu protez diğer bölge estetiklerinde kullanılamaz. Bayanlar popo estetiğinin dışında lazer epilasyon, meme estetiği gibi operasyonlara başvurmaktadırlar.

Popo protezi sert yapıdadır ve silikondur. Poponun iki yarısının birleştiği yerde oluşturulacak kesiklerden içeriye silikon protezler yerleştirilerek işlem sonuçlandırılır. Kesikler, dışarıdan görünmeyeceği için operasyondan sonra dikiş izlerinin belli olma ihtimali yoktur. Bu estetiği hastalar için en önemlisi de kadınlar için cazip kılan önemli ve güzel durum operasyondan sonra kesik olan bölgelere eriyen ipler ile dikiş atılmasıdır. Bu sebeple hastanın ameliyattan belli bir süre sonra dikiş aldırma gibi bir gereksinime ihtiyacı olmayacaktır.

Popo Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği, poposunun küçüklüğünden şikayet eden pek çok kişinin cerrahi bir operasyon ile kişilere yerleştirilen vücudu forma sokma ameliyatıdır. Burada estetik kusurun nedeni popo da, kaba eti oluşturan kasların az gelişmesidir. Kasların az geliştiği kişilerin poposu düz ve çıkıntısız olur. Bu durum da ise kişiler vücut hatlarının düzene girmesi ve formda olması için popo kaldırma estetiğine başvururlar. Bunun yanında kadınlar sıklıkla labioplasti operasyonlarını da tercih etmektedir.

Zayıf ve metobolizması gereği hızlı kilo alıp verenlerin kalça bölgesinde oluşan sarkıklar nedeniyle popoları biçimsizdir. Özellikle pantolon giyince bu biçimsizlik daha da ortaya çıkmaktadır.  Bazen ise genetik özellikler sebebiyle poponun bel ile olan açısı geniştir ve popo yandan bakıldığında hiç yokmuş gibi görünür. Ancak kalçalarda yeteri kadar yağ oluşur. Bu durumda ise kalçalardan alınan yağ poponun kaldırılması ve yeniden şekillendirilmesi için kullanılabilir. Bazı uzman doktorlar tarafından mümkün olan dikiş ile popo kaldırma işlemi de mevcuttur. Bu yöntem de ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bazı durumlarda bu etki 4 ay kadar bir sürede de ortadan kalkmaktadır. Ancak bu yöntem kişinin oturma ve kalkma hareketleri ile uzun bir etki yaratmaz.

Popo kaldırma ameliyatı, operasyon sonrasında ciddi bir hijyene maruz kalır ve enfeksiyon kapılmaması için güçlü antibiyotiklerle bu durum önlenmeye çalışılır. Popo kaldırma ameliyatı kalıcı bir çözüm değildir, belli dönem için ihtiyacı olan hastalara uygulanır. Ancak farklı işlemler ile harmanlayarak yapıldığında kalıcı olma olasılığı yüksektir. Bu işlem implant ve yağ transferi olarak yapılır ya da yağ transferi ve askı sistemleri ile kombine edilir. Bölgesel ve genel anestezi şeklinde yapılır. İz kalma gibi riski yoktur ya da popo şekline göre gizlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir