prezervatif

Prezervatif Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Aile ve cinsellik konuların en önemlileri arasında istenmeyen gebelikler de yer almaktadır. Bu kapsamda geliştirilen ve yüzde yüze gebelikten korunmaya neden olan prezervatif oldukça değerli bir korunma yöntemidir. Prezervatif kullanımı ise bir takım yanlış kullanmalar sonucunda bu korunmayı sağlamayabilir. Bu yazıyı okunarak bu riskten de kurtulabilirsiniz.

Prezervatif Kullanırken Yapılmaması Gerekenler

1- İlk olarak ve genelde ilk kez kullanan beylerin hatası ile başlamak gerekir. Erkeklerde prezervatif kullanımı sırasında doğru yüzeyin giydirilmesi gerekir.
2- 2. Konu ise hamilelik konusunda çift prezervatif kullanmak. Daha etkili koruma için tercih edilen bu yöntem esasında ayrıca faydaya sebep olmamakla birlikte boşalma hissi kaybınına denen olması bakımından mutlaka yapılmaması gerekir.
3- Prezervatifi geç takmakta probleme yol açabilir. Bu durumda zamanında takılması önem arz eder. Korunmanın tam olarak sağlanması açısından ön sevişme bittikten sonra takılan bu prezervatif olası ilişkide erken patlamalar sonucunda rahime varabilir. Bu durumda tedbirli davranmak gerekecektir.
4- Yine prezervatif kullanımında erkenci olmakta bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu kapsamda sertleşmenin en azından gerçekleşmesi gerekmektedir. Sertleşme ve büyüme olmadan takıldığı taktirde ise kondom penise tam oturmaz ve olası korunmayı riske atar.
5- Son kullanma tarihi kondomlarda da büyük öneme sahiptir. Yani zamanı geçmeyen prezervatif kullanmalı ve zamanı geçenler mutlaka çöpe atılmalıdır. Aksi taktirde koruma etkisi ve yırtılma etkisi gibi nedenler korunma da risk olarak karşımıza çıkar. Ayrıca sağlık açısından da farklı sıkıntılara yol açabileceğinden kondom tarihinde hassas davranılmalıdır.
6- Doğru boyutta ürün seçimi de tam koruma için esastır.
7- Aynı prezervatif kesinlikle tekrar kullanılmamalıdır.
8- Son olarak ise aldığınız ürünlerde kontrolün önemi. Bazı yırtık ürünler sebebi ile korunma sağlanamayabilir. Bu yüzden ilişki öncesi kontrol en sağlıklı yol olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir