Rinoplasti nedir

Rinoplasti nedir, Nasıl Yapılır?

Rinoplasti nedir?

Burun estetiği ameliyatlarının diğer bir ismi rinoplastidir. Rinoplasti genel olarak burun üzerinde yapılan estetik ameliyatlarına verilen isimdir. Burun hatlarında ve kemiklerinde oluşan sıkıntıların görünüm açısından da ele alınarak düzeltilmesine rinoplasti denir.
Görünüm amaçlı gerçekleştirilen burun estetikleri ameliyatları sayesinde kişiler hem rahat nefes alırlar hem de yüz ile burun arası görünüm uyumunu sağlayarak daha güzel görünüme sahip olurlar. Burun üzerinde görünen kusurlar rinoplasti sayesinde artık kusursuz görüntülere çevriliyor.
Rinoplasti hem burun estetiğini sağlar hem de mevcut görünümü geliştirir. Kemik ve kıkırdaklar üzerinde oynamalar yapılarak ideal görüntü saptanır ve sağlanmaya çalışılır. Rinoplasti de doktor seçimi oldukça önemlidir. Doğru uzman kişilerin ellerinde bu işlemler daha verimli ve sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Rinoplasti İşlemleri ve Önemli Uyarılar

Estetik görünüm ile daha özgüven sahibi olan bireyler için burunda ki kusurlar son derece can sıkıcıdır. Bu yüzden en çok tercih edilen estetik ameliyatları içerisinde ilk sıralarda yer alır. En büyük sıkıntısı ise burun estetiği ameliyatı sonrasında yaşanan yüzdeki ve burunda ki şişliklerdir. Bu durum ise geçicidir ve kalıcı estetik için çekilen son sıkıntıdır. Bu süre ise yaklaşık olarak 2 haftayı bulur ve kusursuz görüntü 14 gün sonrasında belirir. Doğru yapılan estetik işlemler daha sonradan düzeltilme gereksinimine ihtiyaç bırakmaz. Ancak bazı sıkıntılar ve uzman olmayan hekimlerin bu işlemi yapması yüzünden sonradan ufak düzeltmelere ihtiyaç bırakabilir. Genelde tek seferde düzeltilir ama bazı durumlarda kemiğin eski hale dönmesi gibi yeniden burun estetiği yaptırmak gerekebilir.
Burun estetiği sonrası günlü yaşama dönmek kısa sürelidir. Yüzdeki şişlikleri sorun etmeyen kişiler hemen 7 gün sonunda günlük yaşama en geç dönerler. Ancak görünüm açısından sıkıntı yaşamak istemeyen kimseler 14 günü doldurmak zorunda kalırlar. Bunun aksine ilk yıl burun üzerine darbe almamak oldukça önemlidir. Kemiğin tam oturması ve sertleşmesi en az 1 yılı bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir