kalıcı ruj

Rujun Gün boyu Etkisi Nasıl Sağlanır?

Kadınların makyaj konusunda öğrendikleri bir ömür bitmez. Günden güne her gün yeni bir şeyler öğreniliyor. Son uzman açıklamaları doğrultusunda sürülen rujların gün bitene kadar kalıcı olması mümkünKadınlarda makyaj sırları ve püf noktaları hakkında ki yazımızda ayrıntılar mevcut…
Çekici görünümü sağlayan ve makyajın olmazsa olmazlarından olan rujun büyük sıkıntısı gün için de erkenden kaybolmasıydı. Gün bitmeden makyajın etkisinin sürebileceğini yazımızda sizlere gösteriyoruz.

Ruj’un Gün Boyu Kalıcı Olmasının Sırları

Evet normal hayatta dudakları da yerken, içerken kullandığımızda rujun etkisi hemencecik geçiverir. Bunun kalıcı hale gelmesi için ilk şart ruj sürmeden başlar. Öncelikle dudaklarınıza ruju sürmeden dudaklarınızın ölü kısımlarını pul pul dökmelisiniz. Hemen sonrasında ise dudak balsamını sürmelisiniz. Böylece kalıcı ruj makyajında ilk adım tamam. İkinci aşamada yine ruj kullanım öncesi önemlidir. Kullanacağınız astarlar ile dudağınız parlak görünümle birlikte kalıcı makyajda büyük öneme sahip. Ruj kullanımında kalıcılığa etkisi olan diğer bir konu ise; rujun fırça yardımı ile sürülmesidir. Fırça ile sürülen rujlar günü çıkarmada büyük etkiye sahip. Rujun sürülmesinde diğer bir etken ise rujun tek kat kullanılmaması ve bunun aksine tam üç ke kez rujun uygulanmasıdır. Her aşamada fazlalıkların alınması da önemlidir.

Ruj Kullanımının Püf Noktaları

Ayrıca kalıcı ruj için dudak kalemleri aha biçilmez etkene sahip. Tüm bu seçeneklerin birlikte uygulanması ile rujun dağılması neredeyse olanaksız. Siz kazımadıkça ruj günü bitirecektir. Gelelim son dokunuşa! Son dokunuşta ki etki rujun kullanımın da başlaması demek olacağından altın değerdedir. Bu yüzden transparan pudralar ile son dokunuş harika görünüm ve kalıcı ruj için olmazsa olmazlardandır. Bu saydığımız altı etkenle birlikte sizde rujlarınızın dudaklarınızda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir