Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? sorusu da saçını boyatan ancak tekrar eski saç rengine dönmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaya ve araştırmaya devam etmektedir. Saçlarda kullanılan kimyasallar bir süre sonra saçın yapısına zarar vermeye başlayabilir ve saçlarınızın görünümünü daha kötü bir şekilde göster görülmesine neden olabilir.

Bu nedenle bu tarz durumlardan mustarip olan kişilerin büyük bir kısmı saçlarındaki boyayı akıtarak bu durumdan kurtulmaya çalışırlar.

Sıcak Su Sayesinde Saç Akıtma Yöntemi

Sıcak su sayesinde saç akıtma yöntemi en bilinen seçeneklerden bir tanesi olmuştur. Ancak saç boyalarını gitmesini istemeyen birçok insan bu yöntemi bilmediği için istemeden saç renklerini açıyorlar. Sıcak su sayesinde saçlarınızın rengini değiştirebilir ve koyu tonlardan kurtulma şansı elde edebilirsiniz. Ancak bu durumun hemen gerçekleşmesini beklemeniz yanlış olacaktır.

Çünkü sıcak su ile boya akıtma yöntemi bir biraz zaman alacak bir saç akıtma saç rengi akıtma seçeneğidir. Bu nedenle saçınızı sıcak suyla atacaksınız birazcık sabırlı olmanız ve beklemeniz gerekmektedir. Özellikle de açık bir saç rengine sahipseniz sıcak su ile saç akıtma sizin için daha doğru bir seçenek olabilir. Ancak saçlarınız daha koyu renklerde ise sıcak suyla saç akıtmak için bayağı bir beklemeniz gerekecektir. Bu nedenle kendinize başka seçenekler aramanız ve sıcak sudan faydalanmanız daha doğru olacaktır.

Limon Sayesinde Saç Boyasını Akıtmak

Limon tarlasında saç boyasını akıtmak da en bilinen yöntemlerden bir tanesidir. Limonun faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle de kadınların en sık kullandığı yöntemlerden bir tanesi limondur. Limon kadınların bakımlarına büyük ölçüde katkı sağlayan doğal besin türlerinden biridir. Bu nedenle limon kullanımının herhangi bir zararı da yoktur. Ancak bu besini kullanmadan önce alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekecektir. Aksi takdirde sağlıksal bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Limonun içerisinde çok güçlü asitler vardır. Bu nedenle saç boyanız da kimyasal olduğu için asit sayesinde zaman içerisinde açılmaya ve akmaya başlayacaktır.

  • Aynı zamanda bazı insanlar saç rengini hiç boyatma da limon kullanarak açmaya da çalışırlar. Limon kullanarak saç akıtma yöntemini yapmak istiyorsanız ise yapacağınız işlem şu şekildedir;
  • yarım limonun suyunu ya da daha fazla sıkmanız ve saçınızı bu şekilde durmanız gerekmektedir.
  • Saçınızı limon suyu ile duruladıktan sonra ise; bir süre beklemeniz ve limon saçınızda kurumaya başladıktan sonra tekrar saçınızı yıkamanız gerekmektedir.
  • Bu işlemi birkaç kere uyguladıktan sonra zaman içerisinde saçınızın açıldığını gözlemleyebilirsiniz. ancak yöntemi her gün yapmanıza gerek yoktur.
  • Yalnızca haftada bir ya da iki kere yaparak limon sayesinde saçınızın gözle görülür bir şekilde açıldığını fark edebilirsiniz.

C Vitamini Kullanarak Saç Boyası Akıtmak

C vitamini kullanarak saç boyası akıtmak da birçok kişi tarafından bilinmese de en etkili yöntemlerden bir tanesidir. C vitaminleri yalnızca hap halinde değil zaman zaman kapsül halinde de satılabilmektedir. Sizde bu kapsüllerden eczanelere giderek satın alabilir ve ezerek saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Aynı zamanda c vitamini kapsülleri sayesinde sadece renkleri saç renginize değil kepeklerinize karşı da büyük bir önlem alabilirsiniz. C vitamini kapsüllerinin gezdikten sonra şampuanın içerisinde doldurmanız ve çalkalamanın ve yeterli olacaktır. Bu kapsüllerden yalnızca 10 ya da 15 tanesini kullanarak bu bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Zaten bu tozları şampuanının içerisine attı atacağınız için her yıkamanız da etkisini gösterecektir.

Karbonat kullanarak saç boyasını akıtma yöntemi karbonat kullanarak saç boyasını akıtma yöntemi de birçok insan tarafından bilinmektedir. Özellikle de karbonatın doğal bir yöntem olması birçok kişinin fazlasıyla hoşuna gitmiştir. Karbonat ile saçınızdaki boyayı akıtmayı düşünüyorsanız şampuanınıza neredeyse 2 ya da 3 yemek kaşığı karbonat eklemeniz yeterli olacaktır. Şampuan hızı iyice çalkaladıktan sonra her yıkamanız da kullanabilir ve saçlarınızın rengini açmayı sağlayabilirsiniz.

Beyaz Sabun Kullanımı İle Saç Boyasını Silme

Beyaz sabun ile kullanımı ile saç boyasını silme de birçok kişi tarafından bilinen yöntemler arasında yer almaktadır. Beyaz sabun saç boyası silici özelliğe sahip bir sabun türü olduğu için bu konuda fazlasıyla işinize yarayacaktır.

Hatta siyah saç rengine sahip olan insanlarda beyaz sabun sayesinde saç rengini açtıklarını ya da boyalarını sildiklerini her fırsatta söylemeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir