Saç Kepeğini Önlemek İçin Maske Nasıl Yapılır ?

Kepek çağımızın en önemli saç sorunlarından birisidir. Bazı insanlar diğer insanlara kıyaslara daha çok kepek sıkıntısı çekmektedir. İnsanlar bu sıkıntılar için şampuan kullanmaktadırlar ama şampuanında fayda getirmediği zamanlarda doğal saç kepeğini önleyici maskeler denenmelidir. Maskelerin nasıl yapıldığına gelmeden önce kepeklerin nasıl saç tiplerinde ve ne tip olaylarda çıktığı vurgulamakta fayda vardır. Kepeğin en çok rastlandığı saç tipi havasız alanda pis kokulara aşırı maruz kalmış kuru saçlardır. Bu saçlar için birçok özel saç maskeleri vardır. kepeklerin sürekli bulunmasının diğer nedenleri şunlardır : Yetersiz şampuan kullanımı , yağlı ciltler , cilt hastalıkları ve doğuştan beri gelen kepek sıkıntıları genel olarak bu tip nedenlerden dolayı kişilerin saçlarında kepekler çıkmaktadır .

Kepek Giderici Saç Maskelerinin Yapımı

Kepek giderici belli başlı 5 doğal maske bulunmaktadır. Bunların hepsinden kısaca bahsetmekte fayda görüyorum. 1-Hindistan Cevizi Yağı : Hindistan cevizi yağı mantarı önlemesi hasebiyle limon suyu ile karıştırıldığı takdirde kepeği giderme etkisine sahiptir.

2-Aspirin Maskesi : Aspirin sadece baş ağrısının geçmesinde yardımcı olmuyor ; kepeği gidermede de yardımcı rol üstlenmektedir. Her ne kadar doğal bir madde gibi gözükmese de yan etkisi olmadığı için biz aspirini de kategorimize dahil edebiliriz. Aspirin, şampuan ve suyun karışımıyla bir takım özel taktiklerle bu üçlüden çok faydalı bir saç bakım maskesi elde edilebilir.

3-Elma Şırası Sirkesi : Bu yöntem de  cilt hastalıklarına iyi geldiği gibi kepek sıkıntısında da çözüm bulma hüviyetindedir.

4- Zeytinyağı : Özel bir tarifi yok sadece direkt olarak zeytin yağını kafamıza ince özel tarifler doğrultusunda saçımıza entegre ettiğimiz takdirde istenilen sonuç elde edilebilir.

5- Limon Suyu:  Aynı şekilde zeytinyağı gibi saça sirayet edildiği zaman istenilen sonuçlar elde edilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir