Saçları Besleyen Doğal Yağlar

Dış etmenlere maruz kalan saçlar zamanla yıpranır ve zarar görür. Saçları besleyen doğal yağlar ise cansızlık, kepek, dökülme, kuruluk ve kırılma gibi problemlere iyi gelmektedir. Saçlara yapılan düzenli bakımlar ile her türlü saç problemine çözüm sunabilirsiniz. Saçlara iyi gelen ve besleyen mucizevi yağlar arasında jojoba, lavanta, nane, sarımsak gibi yağ çeşitleri yer alır.

Saçları Uzatan Lavanta Yağı

Saçların uzamasını hızlandıran lavanta yağı saçlarda ki folikül sayısını arttırır. Mikrop kırıcı özelliği ile saçlarda ki mantar ve bakterileri yok eder. Saçların sağlıklı şekilde büyümesini sağlar. Aşırı şekilde kaşınan ve aşırı kuru saçlara sahip olan saç derilerini tedavi eder.

Saç Diplerini Canlandıran Nane Yağı

Saç derisini bit ve kepekten arındıran, saçları canlandıran nane yağı saçların uzamasına da yardımcı olur. Yaklaşık 1 ay boyunca günlük olarak saç diplerine uygulanan nane yağı saçların uzamasına katkı sağlar. Saç telleri kalınlaşır ve saç derisini ferahlatır. Ferahlık hissi için kullandığınız şampuanın içerisine birkaç damla nane yağı damlatabilirsiniz.

Avakoda Yağı İle Saçları Besleyin!

Avokado yağı saçları besleyen, çabuk kırılmasını önleyen, mat ve kepeklenme sorunu bulunan saçlar için kullanılabilir. Doğal yağlar arasında ki bu yağın içerisinde çok sayıda kalsiyum, vitamin ve protein bulunur. Saçlara iyi gelen ve besleyen en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Yıpranmış Saçlar İçin Jojoba Yağı

Saçları kuru ve yıpranmış olanlar jojoba yağı ile nemli ve sağlıklı saçlara kavuşabilirler. Antibakteriyel özelliği ile saç derisinde ki kepek sorunlarını giderir. Aynı zamanda saç kırıklarını onaran etkili bir yağdır.

Saç Kökleri İçin Hint Yağı

Saçlarda ki kuruluğu azaltan ve saç köklerini besleyen hint yağı, saçların yumuşak bir yapıya kavuşmasına olanak verir. Saç köklerini güçlendirir ve koparak dökülmeleri önler. Saç bakım listenize ekleyeceğiniz bu ürün saçlarda meydana gelen her türlü soruna çözüm olacaktır. Hint yağını banyoya girmeden yarım saat önce saç diplerinden başlayarak uçlara doğru sürün. Saç diplerine masaj yaparak uygularsanız kan dolaşımını hızlandırır ve yağın daha etkili olmasını sağlarsınız. Daha sonra saçları bir bone ile kapatmalı ve hava almasını engellemelisiniz. 30 dakika sonra banyoya girerek saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Hint yağını haftada bir defa saçlarınıza sürebilirsiniz.

E Vitamini Deposu Argan Yağı

Argan yağı saç bakımı için akla gelen en önemli yağlar arasındadır. E vitamini içeren bu yağ saçları besler, güçlendirir ve onarır. Bu yağ her saç tipi için uygundur. Kepek, cansızlık ve saç dökülmesinin önüne geçer. Saçların gece bakımında kullanılan bu yağ kuru saçlara masaj yapılarak yedirilir. Daha sonra baş tamamen streç ile sarılır. Bu şekilde sabaha kadar uyunur ve kalkıldığında ise saçlar şampuan ile yıkanır. İsterseniz bu yağı gün içerisinde sürebilir ve 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir