selülitten kurtulmak için bitki kürleri

Selülitlerden Kurtulmak İçin Bitki Kürleri

Vücutta deri altında aşırı ve düzensiz yağ birikimi ile oluşan selülitler zamanla portakal görünümünü almaktadır. Sağlıksız yaşam tarzı, genetik faktörler ve hormonlar selülitin başlamasına sebep olan etkenler arasındadır. Selülitlerden kurtulmak için bitki kürleri hazırlayarak evde kendiniz selülitle mücadele edebilirsiniz.

Genellikle bacaklarda, karında ve kalçada görülen selülit cilt altına yerleşen düzensiz yağ hücreleridir. Selülitli bölgeler için kullanacağınız bu bitkiler selülitleri tedavi ederek ortadan kaldıracaktır.

Selülit İçin Ardıç Yağı

Selülitli bölgeler için cildinize iyi gelen ve selülit görünümünü azaltan ardıç yağı bacak ve kalçada oluşan selülitler için etkilidir. Vücudunuzda ki yağ dokuları eğer bu şekilde toksin biriktirmeye başlarsa o zaman detoks yapma vakti gelmiş demektir.

*10 damla kadar ardıç yağı

*¼ su bardağı kadar zeytinyağı

10 damla ardıç yağını zeytinyağı ile karıştırın. Selülitli bölgelere bu karışım ile en az 10 dakika masaj yapın. Her gün bu karışım ile selülitli bölgelere masaj yapın.

Arnavut Biberi İle Selülitlerden Kurtulun!

Yağ yakıcı olan acı Arnavut biberi vücut ısısını artırarak metabolizmayı iyileştirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Ölü hücre giderici ve hücre yenileyici olan acı biber ile vücutta ki toksinlerden kurtulabilirsiniz.

*2 çay kaşığı kadar Arnavut biberi tozu ya da toz acı kırmızı biber

*1 adet limon suyu

*1 tatlı kaşığı kadar rendelenmiş zencefil

*1 su bardağı ılık su

Ilık su içerisine kırmızı biber tozunu , limon suyunu ve rendelenmiş zencefili ekleyin. Bu karışımı iyice karıştırın ve yaklaşık 2 ay boyunca günde bir ya da iki kez için.

Elma Sirkesi İle Selülitlerden Kurtulun!

Vücutta ki selülit miktarını azaltan ve direk selülitli bölgelere uygulanan elma sirkesi, su ve bal karışımı selülit görünümünü azaltır.

*Yarım bardak elma sirkesi

*1 bardak su

*Bir miktar süzme bal

Elma sirkesinin içerisine su ve balı ekleyin. Bu karışımı iyice karıştın ve selülitli bölgelere tamamen sürün. Üzerini havlu ile sarın ve 1 saate kadar bekletin. Ardından selülit maskesi karışımını ılık su ile durulayın.

Selülitli Bölgeler İçin Kahve

Cildinizi ölü hücrelerden arındıran kahve sıkılaştırıcı etki göstermektedir. Masaj yaparak cildin kan akışını uyarabilirsiniz.

*¼ su bardağı kadar kahve çekirdeği

*3 yemek kaşığı kadar şeker

*3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Şeker, kahve ve Hindistan cevizi yağını karıştırın ve blender ile iyice ezin. Bu karışımı cildinize masaj yaparak birkaç dakika boyunca uygulayın. Haftada 2 ya da 3 defa bu karışımı cilde uygulayın. Artan karışımı bir cam kavanoza koyarak saklayabilirsiniz.

Hem sağlıklı hem de ucuz olan bitkilerle selülit tedavisi cildin daha pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir