Sık Yapılan Moda Hataları Nedir?

Moda ve popülarite söz konusu olduğu zaman kendini kaptırmak ile hata yapmak eş anlamlı hale gelmektedir. Modaya uyumlu giyinmek ve güzel görünmek arasında çok ince bir fark bulunmaktadır. Sadece moda olduğu için satın alınan ürünler, stili dışında olduğu halde kullanılan kıyafetler ve en önemlisi vücut dili ile uyumlu seçilmeyen kombinler ciddi anlamda problem oluşturmaktadır. Bu hatalardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

Hatalı Seçimler Nedir?

Kıyafetin Formu ile Vücut Dili Aynı Yönde Değilse Dikkat!
Kıyafetin formu ve tasarımı dar olduğu halde vücut dili bu forma uyumlu olmayan kişilerin bu ürünü seçmesi, alması ve giyinmesi tam anlamı ile hatanın başlangıcı olmaktadır. Her ürün farklı bir vücut diline hitap etmektedir. Oldukça bol kesimlere ve hatlara sahip bir pantolonu veya maksi boy bir eteği kısa boylu birisi giydiğinde bu onu daha da kısa göstermektedir. Yarım biten her ürün uzun boyda daha güzel durmaktadır.

Vücut dilinde kapatılması gereken ve ön plana çıkarılması gereken alanlar bulunmaktadır. Bu kişiden kişiye değişmektedir. Sırt dekoltesi ve boyun dekoltesi kazaklarda sık bulunmakta olan bir trend olmaktadır. Sırt dekoltesi kötü olan ama boyun dekoltesi güzel olan birisi boyun kısmını kapatıp sırt dekolteli bir ürün kullandığı zaman ürünün güzel olması hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

Trend Olarak Yaşamak Hatadır
Dönemin bütün trend seçim kategorisi altında bulunan ürünleri satın almak ve kullanmak en büyük yapılan hatalardan birisi olmaktadır. Ürün trend, marka, güzel olabilir fakat baştan aşağı trend yaşama deneyimi güzel bir kombin için yeterli olmamaktadır. Demode olmuş bir ürün günümüz trendi ile harika bir uyum sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra vintage bir ürün ile zıt olan bir üründe uyum sağlayabilmektedir. Önemli olan durum eski veya yeni fark etmeden kişinin kendi stilini oturtması gerekmektedir. Vücut dili ile uyumlu, formu için uygun ürünler harika bir seçim olmaktadır.

Her Durumda ÇOK Olmak Hatadır
Deseni çok, rengi çok, detayı çok gibi ürünler hata olmaktadır. Çok desenli bir ürün ve buna çok detaylı bir aksesuar yanlış seçimlerin bütünü olarak adlandırılabilmektedir. Bunun yanı sıra çok renkli ürünleri bir arada uyum ile taşımak oldukça yorucu gözükmeyi sağlamaktadır. Kombin hazırlarken tercih olarak 3 renk seçiminin geçilmemesi gerekmektedir. Ana renge yardımcı olacak ikinci renk makul sayılmaktadır. Bunun yanı sıra 3 numaralı renk ise detaylarda barındığı sürece harika bir uyum sağlamaktadır.

Zamansız Ürünler Nedir?

Zamansız Ürün Tayt
Tayt, gerçek anlamda zamansız bir ürün olmaktadır. Her döneme, ortama uyum sağlamaktadır. Spor ceket, ayakkabı ve çanta, salaş bir penye, günlük aksesuarlar ve sade bir makyaj ile günlük bir kombin hazırlanmaktadır. Siyah bir tayt, stiletto topuklu ayakkabı üzerine sade bir bluz ile şık ve zarif gece aksesuarları ile akşam eğlencesi ve toplantıları mümkün olmaktadır. Tayt üzerine doğrudan gömlek, abartılı ve çok desenli abiye bluz kullanımı ise bu durumu oldukça tersine çevirmektedir.

Penye ile Stiletto Buluşması
Kurtarıcı bu ikili ile hem spor hem şık görünmek mümkün olmaktadır. Sade boyfriend veya oversize bir penye ile sade ve spor stiletto harika uyum sağlamaktadır. Makyaj, aksesuar, sade fönlü saç veya dağınık topuz ile at kuyruğunu oldukça güzel kaldırmaktadır. Bunun yanı sıra abartılı makyaj, klasik ayakkabı ve çanta seçimi bu kombin ile yapılan bir hata olmaktadır.

Bu seçimlerin yanı sıra zamansız olan ürünler günümüzde oldukça fazla bulunmaktadır. Önemli olan, doğru uyumu sağlamak için öncelikle vücut dilini tanımak, çok olan seçimlerden uzak durmak ve formu doğru kıyafetleri kullanmaktan geçmektedir. Bunun yanı sıra 24 saat eşlik edebilecek kurtarıcı siyah parçalar ile kahverenginin oldukça uyumlu bir ikili olduğu bilinmektedir. Moda hatalarına düşmemek için belirli uygulamalardan vücut tipi ve stili örtüşen isimlerin takip edilmesi ve kombin detaylarının incelenmesi faydalı olmaktadır.

Ten rengi
ürün rengi seçimlerinde oldukça önemli bir ayrıntı olmaktadır. Esmer kadınlar için beyaz, siyah, pudra tonları, kahve tonları uyum sağlamaktadır. Beyaz tenli kadınlar için ise kırmızı ve tonları, şeftali ve tonları, pastel üstü tonlar oldukça uyum sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir