Sivilce İzlerinden Kurtulmak Mümkün Mü?

Sivilce İzlerinden Kurtulmak Mümkün Mü?

Sivilce izleri ergenlik başta olmak üzere, hayatımızın her döneminde bizleri rahatsız eden önemli bir problemdir. Son zamanlarda gelişen sağlık yöntemleri ve ilaçları sayesinde bu problemle başa çıkmak elbette mümkün… Kullanılan sivilce ilaçları ve kan vermek gibi tedaviler ise hastayı zor durumda bıraktığı ve farklı sıkıntılara uğrattığı gerekçeleri kişileri doğal yöntemlere sevk etmektedir.

Sivilce İzlerinden Doğal Yöntemlerle Kurtulma


Sivilce konusunda gelişen bitkisel ilaçlar birçok kişinin adeta yardımına yetişmiş durumda. Her durumda doktorunuz tavsiyesi ve takibi ile bu ilaçları destek olarak da alabilirsiniz. Bitki özlerini doğal olarak tüketerek zaten bu problemlerin çözümünde ki iyileşmeye sizde şaşıracaksınız.
İlk akla gelen doğal yöntem mutfakların vazgeçilmezi bal. Bal aslında nemlendirici olarak da kullanılabilir. Sivilcenin geçmesi sonrasında kalan izlere bal ile müdahale edildiğinde balın içinde ki güçlü iksir bu lekeyi zamanla yok edecektir. Bu cildin sağlanması ve kuruyan lekenin bu canlılık sonucu yenilenmesi sonucunda oluşur. Bala ilave olarak aspirin kullanabilir bir iki aspirin ile balı karıştırıp yüze sürebilirsiniz. Bal miktarı ise yaklaşık 1-3 kaşık arası uygulanmalıdır. Günde 1 kez yapılması sonucunda etkileri görebilirsiniz.
Hindistan Cevizi Yağıda sivilce lekelerine oldukça iyi gelmektedir. Kahve cezvesi ile bu yağı hafif kaynatarak sivilce üzerine masaj ile birlikte yedirerek yarım saat sonunda yüzünüzü ılık su ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca lavanta yağı ile birlikte de bu işlem uygulanabilir.
Elma sirkesi güzelleştiren etkisi yenilenen cilt sayesinde olduğundan sivilcelerde de oldukça iyi sonuçlara katkı sağlar. Elma sirkesi ile bu işlem yapılır ve su ile karıştırılarak cilde uygulanır. Karışımı pamukla yüzünüze sürün ve bir müddet bekleyin.
Patates tedavisi de sivilce lekelerine iyi gelir. Rendelenen patateslerin suyunu çıkartarak tülbent eşliğinde yüzüne uygulayabilirsiniz. Tüm bu tedavileri deneyebilir bir süre sonunda yüzünde ki iyileşmeleri tecrübe edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir