Soğuk lipoliz yöntemi

Soğuk Lipoliz Nedir?

Bölgesel incelme sağlayan soğuk lipoliz yöntemi dondurarak zayıflatma işlemidir. Egzersiz ve diyet ile verilemeyen kilolar soğuk lipoliz sayesinde kalıcı ve hızlı bir şekilde yok edilir. Masa başında oturanlar ve günün uzunca kısmını televizyon başında geçirenler bu yöntemle fazla yağlarını bölgesel olarak zayıflatabilir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Etki Eder?

Son teknoloji yöntemler arasında ki soğuk lipoliz vücutta biriken yağları etrafta ki dokulara zarar vermeden belirli bir dereceye kadar soğutur. Bu soğutma sayesinde yağ zarları erir ve çöpçü hücreler olan makrofajlar tarafından yok edilir. Oldukça kolay olan bu yöntem özel bir başlığa sahip cihaz ile yapılır. Fazla yağların olduğu kısma bu cihazın başlığı yerleştirilir ve hasta herhangi bir acı, ağrı hissetmeden tedavi sağlanır. İşlem yaklaşık 45 dakika sürer ve bu süre sonunda hasta normal yaşamına devam eder.

Soğuk lipoliz bölgesel zayıflama yöntemi etkisini uygulamadan sonra hafif hafif gösterir. Ancak en etkili sonuçlar 2 ila 4 ay sonunda görülür. Soğuk lipoliz başlıkları ile basenler, karın bölgesi, sırt, bel yanları, iç bacaklar gibi bölgelerde etki sağlanır.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Herkesin vücudu farklı biçimde ve metobolizmaları da farklı çalışmaktadır. Bölgesel incelme sağlayan soğuk lipoliz tedavisi ilk olarak kişiye özel bir tedavi planı ile başlar. Bazı hastalarda yalnızca tek bir bölge soğutulur, bazılarında ise birden fazla bölgede inceltme yapılır. Hem göbek yağlarından hem de iç ve dış baldırlardan kurtulmak isteyenler tek seansta soğuk lipoliz yöntemi ile problemlerden kurtulabilir.

Pek çok özel klinik ücretsiz ön analiz ve bilgilendirme ile soğuk lipoliz fiyatları hakkında önceden bilgi verir. Siz de bu doğrultu da güvendiğiniz ve bütçenize uygun bir estetik merkezi tercih edebilirsiniz.

Soğuk lipoliz de incelmesi istenen bölgeye bir jel ped ve aplikatör uygulanır. Hedeflenen yağ dokulu bölge estetik uzman tarafından kontrollü olarak soğutulur. Tedavi esnasında hiçbir acı duyulmadığı için hastalar genellikle 45 dakika zarfında kitap ve dergi okuyarak vakit geçirir. İşlem sonrasında da kişi hem spor yapabilir hem de iş yaşamına devam edebilir.

Soğuk Lipoliz Tedavisinde Diyet Yapmak Gerekir Mi?

Bölgesel kilo problemi yaşayanların en çok merak ettiği sorular arasında soğuk lipoliz uygulaması ile birlikte diyet yapılmasının gerekip gerekmediğidir. Ayrıca egzersiz programı yapmam gerekli mi? gibi sorularla da karşılaşılmaktadır. Soğuk lipoliz tedavisinde herhangi bir diyet programına ve egzersize gerek yoktur. Ancak hastalar incelmenin verdiği özgüven ve motiveyle formlarını korumak adına spor ve egzersiz yapmaktadır. Bu sayede kişi daha sağlıklı bir yaşama kavuşarak hayatlarında spora daha çok yer ayırmaktadır.

Soğuk Lipoliz Yönteminde Yağlar Geri Gelir Mi?

Bu yöntemde yağ hücrelerinin sayısı tedavi edilen bölgelerde %20’lere kadar düşmektedir. Bu da doğal olarak tekrar yağlanmayı ortadan kaldırmaktadır. Hastalar burada ki yağların farklı bir noktaya taşınıp taşınmadığını da merak eder. Fakat yağların farklı noktalara taşınması mümkün değildir. Fakat tedavi edilmeyen alanlarda yağ hücreleri azalmaz. Tedavi yalnızca soğuk lipoliz uygulanan bölgelerde geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir