Topuklu Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Topuklu Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı? Topukulu ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmeli? bu ve bunun gibi pek çok soru kadınların aklına gelmektedir.Kadınların vazgeçilmezleri arasında topuklu ayakkabılar da yer almaktadır.Boyunuzu uzatmasının yanında şık ve kendinden emin bir duruşa sahip olmanızı sağlar. Genelde kadınlar renk ve modeli baz alarak ayakkabı seçimi yaparlar. Fakat uzun süre giyilmesi can sıkıcı ve can yakıcı olabiliyor.Ama ne kadar can yakarsa yaksın kadınlar topuklu ayakkabı giymekten asla vazgeçemiyorlar.Bu durum özellikle çalışan ve gün boyu ayakta duran kadınlar için daha da dayanılmaz bir hale geliyor.Tüm bu can yakıcı durumlara karşın kadınlar güzel görünümlerinden ödün vermemektedirler.

Topuklu ayakkabı giymekten vazgeçemiyorsanız eğer bunun için doğru ayakkabıyı seçmeye dikkat edilmelidir.Seçtiğiniz ayakkabı ayağınıza uygun olmalı ve ayağınız ayakkabının içinde rahat etmelidir.Ayakkabıyı almadan önce denemekte de fayda var.Bu sayede ayakkabının ayağınıza vurup vurmadığını anlayabilirsiniz.Ayakkabının kalitesine de dikkat edilmelidir.İsim yapmış markalar tercih edilmelidir.Tırnak bakımınız da çok önemlidir.Tırnaklarınızı düzenli olarak kesmelisiniz.Uzun tırnaklara ayakkabı ön kısımda baskı yaparak parmaklarda acıya neden olabilir.Topuk boyu da dikkat edilmesi gereken önemli bir etkendir.

Rahat Topuklu Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşırı yüksek topuklar gün boyu ayakta kalacak olan kadınlar için pek de uygun olmayabilir.Yüksek topuklu ayakkabılar sırt ağrılarına neden olabilir ve vücudun bütün yükünün ayakların ön kısmında toplanmasına neden olur.Ayakkabının malzemesinin sert bir yapıda olmaması gerekir.Bu ağrı ve kesiklere neden olabilir. Topuklu ayakkabıları ilk kez giyecek olanlar için ilk aşamada dolgu topuk tavsiye edilir. Bu sayede denge problemi yaşamazsınız. Denediğiniz ayakkabıları oturarak değil ayakta deneyiniz. Ayakkabı seçiminizi akşam saatlerinde yapmanız daha sağlıklı bir karar olacaktır. Hatta ayakkabıyı almadan önce ayakkabıyla bir süre yürüyün. Gün boyu yorulan ayaklar doğal olarak genişleyecek ve şişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir