Topuz Nasıl Yapılır?

Biz kadınlar her şeye muntazam vakit ayıramıyoruz maalesef. Bir işle uğraşırken başka bir işten feragat etmemiz gerekiyor. Özel gün ve gecelerde ya da davetlerde kısıtlı zamanlarda kuaföre gitmeden nasıl saçlarınızı yapabilirsiniz sizlere bazı önerilerde bulunacağım. En eski ve köklü saç modelidir topuz. Her davette her toplulukta idare eder sizi. Topuz birçok özel gece kıyafetinize uyum sağlayabilir. Topuz süngeri yardımı ile nasıl kolay bir şekilde topuz nasıl yapılır? anlatalım.

Kullanacağımız malzemeler oldukça basit. Kıl fırça, boy boy topuz tokaları, lastik, tel tokalar ve saç spreyi.

Ensede topuz; daha büyük boy topuz tokası ile ensede toplanan topuzlar, toplantı ve daha ciddi toplantılarınız için kullanabilirsiniz. Abiye kıyafetlerinizde uyum sağlayan bir topuzdur. Saçlarınızı tarayarak bir lastik yardımı ile tutturun. Topuz tokanızı lastiğinizin üzerine yerleştirin. Saçlarınızı topuz tokasının etrafına firketeler yardımı ile kapatın. Bıraktığınız küçük bir tutam saçı yapmış olduğunuz topuzun etrafına dolayın. Sprey ile sabitleştirerek topuzunuzu kullanabilirsiniz. Bu topuz yöntemi bayanların en sık ettiği saç modelleri arasında yer almaktadır. Günümüzde bu modeli kullananlar daha çok saçları ile uğraşmamak için tercih ederler. Kadınlar için fazla vakit almaz ve sıradan günler için en idealler arasındadır. Tabi bu topuz modeli özel günlerde de sıkça tercih edilir; ama bunun için saçlar ile yine epey uğraşmak gerekecek.

Tepede Topuz; Daha küçük boy, balerin topuzuna benzer, spor kıyafetleriniz ile günlük kullanabileceğiniz bir topuzu anlatalım. Saçlarınızı tarayıp bir lastik yardımı ile saçlarınızı tutturun. Küçük boy bir topuz süngerini saçlarınıza yerleştirin ve saçlarınızı süngerin etrafından dolayın. El becerilerinize göre, örerek ya da bükerek bir topuz oluşturabilirsiniz. Saç spreyi ile topuzunuzu sabitleştirin. Deniz tuzu spreyini de tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir