vaser liposuction nedir

Vaser Liposuction Nedir? Vaser Liposuction Yaptıranlar ve Yorumları

Dünya genelinde beslenme alışkanlıklarının bozulması ile birlikte kişilerde fazla kilo artık problem olmaya başlamış durumdadır. Kişiler her ne kadar beslenme alışkanlıklarına dikkat ediyor olsa da, kilo probleminin yanı sıra yağlanma sorunu da ortaya çıkmaktadır. Çünkü, fazla kilolardan kişiler zamanla kurtuluyor olsa bile bölgesel yağlanmanın artması ile birlikte, kişilerin vücudunda bazı şekil bozuklukları ortaya çıkabilmektedir. Özellikle bölgesel yağlanma sorununa son vermek isteyen, bunun için daha önce birçok yöntem denemiş ama istediği sonucu alamamış olan kişiler, yoğunlukla Liposakşın yöntemini denemektedirler. Son dönemlerde en çok kullanılan liposuction yöntemi ise, adını birçok mecrada duymuş olduğumuz vaser liposuction yöntemidir.

Vaser Liposuction Nedir?

vaser liposuction nedirVaser liposuction vücutta bulunan istenmeyen yağları temizlemek, vücudun daha ince ve güzel bir kontur kazanması adına uygulanmakta olan bir yöntemdir. Bu yöntem ile birlikte yağ hücrelerinin ısı ile eritilmesi ve de vücuttan da emilerek atılması amaçlanmaktadır. Uygulama esnasında yağ dokularının etrafında bulunan dokulara herhangi bir zarar verilmiyor olması, iyileşme sürecinin çok kısa olmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı kişiler sosyal hayatlarına hızlı bir şekilde devam etmek istediklerinde ya da acil bir şekilde fazla yağlardan ya da bölgesel yağlanmadan kurtulmak isterlerse bu yöntemi gönül rahatlığı ile uygulayabilirler.

Vaser Liposuction Faydaları Nelerdir?

vaser liposuction faydalarıVaser Liposakşın, özellikle vücudunun daha iyi durmasını yani şekil konusunda daha iyi bir görünüm elde etmek isteyen kişilere tavsiye edilmekte olan yöntemlerden birisidir. Elde edilen sonuçların kısa bir süre içerisinde gözle görülür halde olması, sosyal hayata dönüşün yani iyileşme sürecinin daha fazla olması konusunda diğer yöntemlere göre de daha iyi durumda olmasından dolayı, kişilerin daha fazla tercih ettiği bilinmektedir. Bundan dolayı, tedavinin bir numaralı faydası, etkili sonuç ve kısa süreli iyileşmedir.

Tedavi uygulanırken öncelikli olarak vücutta bulunan yağın eritilmesi ve sıvı hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Bunun için de ultrasonik enerji kullanılmaktadır. Bundan dolayı da diğer Liposakşın yöntemlerine göre, yağ hücrelerinin etrafında bulunan dokulara daha az zarar verilmektedir. Bu durum tedavi sürecinin yani tedavi sonrasındaki iyileşme sürecinin daha kısa olmasını sağlamanın yanı sıra, kan kaybının da azalması konusunda büyük bir etki sağlamaktadır.

Vaser Liposuction Kimler Yaptırabilir?

vaser liposuction kimler yaptırabilirVücudunda bulunan fazla kilolarından kurtulmak ya da bölgesel incelme sayesinde daha iyi bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin uygulatmak istediği Vaser Liposuction yöntemi, uygun aday bakımından oldukça geniştir. Şuan tedaviyi genellikle diyet ve egzersiz programlarını denemiş, istediği sonucu elde edememiş ya da kilo kaybının yanı sıra, vücutta bölgesel anlamda birikimler olmuş kişilerin çokça tercih ettiğini söyleyebiliriz. Bu kişiler için karın bölgesi, sırt bölgesi, uyluk bölgeleri, çene, boyun, göğüs bölgesi, kollar ve de ayak bileği bölgelerine uygulama yapılabilmektedir.

Öncelikle bu tedavi yöntemini alıştıran kişilerin, Vaser ismi verilen ve bir liposuction yöntemi olan bu uygulamayı, doğrudan kilo verme yöntemi olarak görmemeleri gerekmektedir. Çünkü, kişiler uygun diyet programına ve egzersizlere devam etmedikleri taktirde, bu uygulama ile birlikte vücutlarından giden yağları tekrar bünyelerine kazandıracaktır. Tedaviyi uygulamak isteyen kişilerin daha önce kilo vermiş olması ya da kilo verme sürecinde inatçı yağları vücutlarından atamıyor olmaları gerekmektedir. Çünkü, bazı bölgelerde yağlanmanın fazla olması, ne spor aktiviteleri ne de yapılan diyetler ile mümkün olamamaktadır. Bundan dolayı kişilerin daha farklı yöntemleri uygulaması gerekmektedir.

Vaser Liposuction Tedavi Uygulama Süreci

Genellikle kadınların tercih etmiş olduğu Vaser Liposuction yöntemi, özellikle karın bölgesi, basen ve kollar için tercih edilmektedir. Uygulama yapılacak olan bölge neresi olursa olsun, lokal anestezi ile birlikte uygulamaya başlanmaktadır. Eğer uygulama alanı geniş ise, bu durumda genel anestezi uygulamasına da gidilebilmektedir. Tek bir alanda uygulama yapılacaksa, uygulama ortalama olarak 1 saat sürecektir. Uygulama yapılacak alanın genişlemesi ve yağ miktarına bağlı olarak da bu süre 3 saate kadar çıkabilmektedir.

Tedavi sonrasında kişiler 3 saat kadar dinlendirilmektedir. Geçen dinlenme süresi ile birlikte de herhangi bir yatış verilmesine gerek kalmadan hasta yürütülmeye başlanacak, sonrasında da taburcu edilecektir.

Vaser Liposuction Tedavisinde İyileşme Süreci

Liposakşın tedavisi gören kişilerin büyük bir kısmı, tedavi sonrasındaki iyileşme sürecinden dolayı çekimser davranmaktadır. Ancak, Vaser Liposuction yöntemini ele aldığımız zaman, uygulama sonrasındaki iyileşme sürecinin 2 haftaya kadar düştüğünden söz etmemiz mümkündür. Çoğu hasta 2 haftaya kadar vücut bakımından toparlanmakta ve bu süre daha da kısalabilmektedir.

Yapılan ilk uygulama sonrasında, kişiler gözle görülür bir sonuç elde edemediklerini düşünebilmektedir. Bu tedavi sonrasında karşılaşılan en genel durumlardan birisidir. Bundan dolayı, kontrole gelen kişilere genellikle en az 3 hafta ile 1 ay arasında beklenmesi gerektiğinden söz edilmektedir. Deri altında belirli bir işlem yapıldığından dolayı, vücudun kendisini toparlaması ve zarar gören hücreleri onararak daha diri bir hal alması en az 3 hafta sürmektedir. Ancak, tedavi sonrasında kişiler normal yaşantılarına sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedir.

Vaser Liposuction Yaptıranlar

Vaser Lipo yani vaser liposuction yaptıranların görüşlerini aldığımızda oldukça memnun olduklarını görüyoruz. Özellikle morlukların ve ağrıların oldukça az olması tedavi olan kişilerin memnun kalmalarında önemli bir ekten.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser Liposuction fiyatları operasyonu  uygulayacak doktor, operasyonun uygulanacağı hastane, vücuttan çıkarılacak yağ miktarı ve şehir seçimine göre oldukça farklılık göstermektedir. Ortalama olarak yazacak olursak vaser liposuction fiyatları 5.000 TL ve 20.000 TL arasında değişmektedir. Yine de kesin bilgi almak için liposakşın yaptırmak istediğiniz doktordan fiyat almanızda fayda var.

Vaser Liposuction Yorumları

Vaser Liposuction yaptıran kişilerin yorumları geldikçe bu yazı üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.

 • Simge Hayal

Ağrı eşiğim çok düşük olduğu için Vaser Liposakşın yaptırmak istedim. Çünkü diğer yöntemlere göre vaser liposakşında morluk ve ağrı çok daha az oluyormuş. Bende de öyle oldu neredeyse hiç ağrı hissetmedim. Yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim ama tabi ki doktor seçimi çok önemli.

7 Yorumlar

 1. Bu işlemde ağrı acı hissetmedim diyen kesinlikle bu operasyonu olmamıştır diyorum acı eşiğim çok yüksek olmasına rağmen bir hafta oturup kalkarken iki hafta yatarken ciddi sorunlar yaşadım. başarılı bir operasyon geçirdim cem payaslı sağolsun ancak bu operasyonu yaptırmak isteyenlere önerim iki günde toparlanmıyor bilmenizi isterim . hareketleriniz kısıtlı oluyor ve ağrıdan ziyade ciddi miktarda yanma hissediyorsunuz yanık gibi.

  • Merhaba gelmiş geçmiş olsun. İnşallah sıkıntılara değsin; ben Cem’in hastasıyım ve tüm bacak vaser lipo yaptırmak niyetindeyim. Siz hangi bölge için hizmet aldınız Cem’den ve toplam ne kadar sürede tamam iyiyim diyebildiniz? Ödem sorunu ne kadar devam etti? Cem bir tanedir hemen ikna eder zaten o yüzden bana gerçek bilgi vermeniz çok çok önemli. Dönüş yaparsanız büyük bir stresten bilgiyle kurtulmuş olacağım.

 2. Aynen katılıyorum,cayır cayır yanma ve ağrıdan ölüyorum!koşa koşa girdim ameliyata büyük hevesle !bu yaşayacaklarımı bilseydim asla olmazdım..2 haftadır yataktayım ve özel bakımla günümü atlatabiliyorum..en az 2/3 hafta daha sürer diye düşünüyorum..ki hiç marazlı bi kişiliğim olmadı ömrümde,grip bile olsam ayakta geçiririm..Ama bu başka bişey..morluklar öyle böyle değil..doktorum türkiyenin en iyilerinden,tam bi sanatçı gibi özenle yaptı ama sonrasındaki süreçi kimse anlatmıyo..ben yandım sizi defaaten uyarmak isterim..bunu doktorun iyiliğiyle eşleştirmek saçma ..sonrasından bahsediyorum,tam bi işkence..
  Yaptıracak olanlara tavsiyem işinizden 1 aylık izin alın,çocuğunuza bir bakıcı,kendinize yatılı 1 bakıcıyla bu ameliyata girin..Amacım korkutmak değil asla..ama şu ameliyat sonrasını gerçekten anlatmaları ve yalan söylememeleri gerektiğini düşünüyorum..çaresizlik çok zor

 3. Iyi günler bende 28 Ekim 2019 da vaser liposuction oldum bel karin basen bacak arasi ve bir ay boyunca vidyolari seyredip doktorlari dinleyip öyle kadar vermiştim Almanyada oturuyorum istanbulda bir haftaliğina Hotel ayarladim je yalniz gittim çünki çok basit anlatiyorlardi amaliyati oldum ama benim için çok zordu uyandiktan sonra kalkiyor yürümem lazimdi öyle bir aci hissetim je önümde ikitane den vardi zirka iki adim atabildim hemşire yardimiyla çünki tansiyonum düştü normal amaliyattan sonra ama kötü olan bir gece hastanede kaldim ve giydiğim Korse sabaha kadar kanla karişik dolmuş yatakda islakti ve sordum zannettim değiştircekler malesef Korse üstümde kurudu ve hastanede ertesi gün çiktim otele gittim okadar kötüydüki yatamadim sadece iki yastiği ist üste koyup az uzandim en kötü yalniz sind ve kalkmak istediğinde bir yerden tutumak zorundasin sirtimdaki ali ve yanmayi anlatamam ve sabahlara kadar hotel odasinda dolaştim çünki yatamiyorsun oturamiyorsun ertesi gün mecburen çikip yürümek zorundasin ve yalniz geyinmek çok zordu hele pantolon geymek ayakkabi geymek birde o direnlerle dişari çikmak torbanin içine koyup öyle dişari çiktim ve çok yürümem lazimdi ne kadar ćok yürürsem okadar çabuk ileşeceğimi söylemişlerdi oturamadiğim için yürümek benim ićin iyiydi ve üç gün sonra pansuman ve drenler i çikardilar çok rahatladim ve sabahdan akşama kadar devamli yürüyüş yaptim ve bu arada kendimede çok kizdim Bukadar yürüyüşü amaliyattan önce yapsaydin ne bu afili çekerdin nede para öderdin neyse bunlarin hepsi geçiyor ve bir hafta sonra evime geldim ve duşumu yapabildim ve masajlar başladi sirtimda şişlikler vardi ve çok uyuşukdu ben şansliydim masajimi kizlarim yapiyor ve doktor dedi bastirarak maşaj yapin yapiyoruz ama şişlik geçmedi biraz korkuyorum bu konuda ama şimdi iyiyim çok şükür ama şişlik ve uyuşukluk var inşallah zamanla geçer ama bu amamaliyati olmak isteyenler yaninda yardim edecek biri olmadan gitmesin birde sipor ayakkabi rahat pantolon çok önemli

 4. Yukarıda yazılanlarlara bende katılıyorum.doktor sitlerinde veya sosyal medyada yazılanlar yanlış.3 günde veya 1 haftada normal hayata dönmek diye birşey yok.
  Ocak 11de bel kısmımdaki yağ alınarak kalçada oluşan bozuklukları gidermek için alınan yağlar bu bölgeye aktarıldı.ben en kötü 10 gün içinde kendine gelirim dedim ama 1 ayı geçmesine rahmen hala yağ slınan bölgelerde yanma hissediyorum.hala yatarken yada yatakta dönerken dikkat ediyorum ve yaklaşık 37 gündür korse giyiyorum
  Bende bir daha bedava en iyi doktor yapacak deseler inanın yaptırmam.gercektende ızdıraplı bir süreç ve yanınızda birinin olması lağzım.
  3 ay sonra iyi ki yatırdım diyebileceğim belki ama süreç gerçektende çok zor ,yazılıp çizilenlere aldırmayın en az Bir buçuk ay dinlenmeniz gerekecek.

 5. Vaser liposuction yaptıran arkadaşlar hepinize merhaba. Hepinize geçmiş olsun. Karın ve uyluk bölgesindeki yağlar Vaser liposuction ile alındıktan sonra, yağ alınan bölgede dalgalanma veya engebe oluyor mu yoksa doktorların iddia ettikleri gibi sıkı ve düzgün bir karın ve bacaklar mı oluyor ? Bu konudan kimse bahsetmemiş, ne olur bu konuda lütfen kesin bilgi verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir