Vücut Şekline Göre Doğru Kıyafet Seçimi

Şık olmak ve güzel görünmek bütün kadınların tutkusu olan bir şeydir. Burada vurgalamamız gereken nokta sadece şık görünmek yeterli olmamakla birlikte bizlere yakışanı ve kusurlarımızı kapatan kıyafetlerin tercih, son derece önemli ve dikkat etmemiz gereken bir unsurdur. Aynı zamanda Vücut Şekline Göre Doğru Kıyafet Seçimi bireylerin kusurunu kapatmakta ve daha şık bir görünüme kavuşmalarını sağlamaktadır.

Örneğin bu yılın modası balık etek ve elbiseler ise ve toplu bir yapıya sahipseniz sizin giydiğiniz o balık eteğin yada elbisenin hiçbir anlamı kalmayacaktır. Sadece modaya uymuş olacaksınız ve kötü bir görünüme sahip olacaksınız demektir. Burada vurgulamak istediğimiz sadece moda diye kıyafet seçimi yapmamalı ve vücut şeklimize göre doğru kıyafet seçmeliyiz. Aynı zamanda vücut tipine göre uygun ve yakışan kıyafeti bulmak zevkli bir uğraş olsa da son derece dikkat edilmesi gereken bir husustur. Vücut tipine göre kıyafet seçimi son derece dikkat edilmesi gereken ve matematiksel bir ölçüm gerektiren bir işlemdir. Fit bir görünüme sahip olan bireyler mini elbiseler veya etekler kolaylıkla giyebilirken kilolu yapıya sahip birisi biraz daha farklı ve fiziğine uygun kıyafetler seçmelidir.

Vücut Tipine Göre Doğru Kıyafet Seçmenin sırları

Armut Vücut Tipi: Bu vücut tipine sahip olan bireylerin genellikle göğüsleri küçük olmakla birlikte kalça ve bacak kısmının geniş olduğunu söylersek yanılmış sayılmayız. Bu tip vücuda sahip olan kadınların kalçaları geniş olduğun dan fiziğini bölmeyen ve eşit oranda düzenleyen kıyafetler tercih edilmelidir.

Elma Vücut Tipi: BU fiziğe sahip kişilerin genellikle geniş omuzları, geniş karnı ve dar kalçaları bulunmaktadır. Burada yapılması gereken unsur dar kalçayı büyük göstermek ve büyük olan göğüs ile omuzları gizlemek olmalıdır. Bu bireylerin yapması gereken bir diğer husus ise çizgili kıyafetleri tercih edip orantısızlığı ortadan kaldırmak olmalıdır.

Bununla birlikte muz vücut tipi, kum saati vücut tipi gibi vücut tipleri de bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir