Yanak İnceltme Nedir?

İnsanın en biriciği, vaz geçilmezi kendisidir. Bu yorucu hayat maratonunda insanın kendini sevmesi, özgüvenli bir duruşla kendini ifade edebilmesi hem daha dingin olmasına hem de başarıya giden yolu daha hızla geçmesini sağlar.

Estetik anlayışı hangi dönemde yaşadığınıza göre değişir. Ancak artık günümüzde nerede yaşadığınız bu algıda çok büyük değişiklik yapmamakta. Elimizin altındaki telefonlarımız, tabletlerimiz ile tüm Dünya iki parmak hareketiyle karşımızda.

Son dönemde oldukça revaçta olan Hollywood yanakları hepimizin –özellikle kadınların- hayranlıkla baktığı ve sahip olmak istediği yüz tipinin olmazsa olmazı. Öne çıkmış elmacık kemikleri ve onu geriden izleyen avurtlar aşağıya doğu ilerleyen zarif bir çeneyle buluşur. Ters üçgen şeklindeki yüz hatları çok daha çekici ve olduğunuzdan daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Ne var ki hepimiz doğuştan sahip olamıyoruz bu keskin hatlara. Ne yazık ki bunun ne kadar kiloda olduğumuzla da ilgisi olmayabilir. Yanak yapısı ya da yanak içi oluşan yağ doku nedeniyle hayal ettiğimiz Hollywood yanağı bizden çok uzakta görünebilir.

Ancak gelişen, güçlenen estetik cerrahi sayesinde dolgu yaptırmanıza gerek kalmadan yanak bölgesi inceltilerek dilediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Bişektomi denen bu uygulama ile hayal ettiğiniz görüntünüze kolayca ulaşabilirsiniz.

Yanak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bişektomi yani yanak inceltme operasyonu konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır. Operasyon lokal ya da genel anestezi sonrasında gerçekleşmektedir. Yanak bölgesindeki yağ petleri gerekli miktarda alınır. Böylece bölgedeki simetri de kusursuz bir şekilde sağlanmış olur. İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir. Yanak içinden 1 cm’lik kesi ile gerçekleşen operasyon nedenli hiçbir cerrahi iz kalmaz. En önemlisi dolgu yapıldıktan sonra oluşabilecek pürüzlerin hiçbiri oluşmaz. Yapılan işlem kalıcı sonuç verir. Yani dolguda olduğu gibi belirli zaman aralıkları ile yinelenmesine gerek yoktur. Operasyonu yaptırmak isteyen profilin 20-25 yaşın üzerinde olması tercih edilir. Çünkü bu bölgedeki yağ doku bu yaşlardan sona geriler ve son haline ulaşır. Yanak bölgesindeki yağlar %40 oranında giderilebilmektedir.

Agassi Yanak İnceltme Nedir?

Agassi yanak inceltme işlemi hiçbir kesi olmaksızın mono polar radyo frekans kullanılarak yanaklardaki yağ dokunun incelmesini sağlar. Yanak içindeki mukoza ısıtılarak gerçekleşen bu işlem sayesinde doku sıkılaşır ve kolajen üretimi sağlanır. Kan dolaşımını hızlandırır. Hiçbir deformasyon riski yoktur. 15-20 dakikalık süren işlemin hemen ardından çene ve elmacık kemik hatlarında belirginleşme gözlenir. Ancak doğru sonuç için 2-3 seans tekrara ihtiyaç vardır.

Yanak İnceltme Ameliyatı Ne Kadar?

Bişektomi yani yanak inceltme ameliyatının size maliyeti tamamen görüştüğünüz uzmana ve uzmanın gerekli gördüğü operasyona ve/veya operasyon dizisine bağlıdır.

Bişektomi Kaç Günde İyileşir?

İşlemin hemen sonrasında hastanın günlük rutinine dönemsinde hiçbir sakınca yoktur. 3-4 hafta içinde de operasyon yüzde etkisini göstermeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir