Göğüs ucu kremi
Göğüs ucu kremi

Yeni Anneler İçin Bakım Önerileri

Doğum yapan annelerin de tıpkı bebekleri gibi özel bir bakıma ihtiyaçları oluyor. Doğumdan sonra anneler kendi ihtiyaçlarını unutabiliyor ve tamamen bebeklerinin bakımına odaklanabiliyor. Ancak kendi cilt bakımlarının da mutlaka karşılanması gerekir. Bu noktada neler yapılmalı, nelere dikkat edilmeli gibi soruların yanıtları da önem taşıyor. Çünkü annelerin kendi bakımlarına uzun bir zaman dilimi ayırma imkanları yok. Haliyle tercih edilecek bakım yöntemlerinin de pratik olması çok büyük bir önem taşıyor.

Herhangi bir bakım yapmaya vaktiniz olmasa bile en azından cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Zira etkin bir cilt bakımının ön koşulu zaten cilt temizliğidir. Gözenek temizliğine dikkat edilmesi durumunda akne ve siyah nokta problemi de yaşanmıyor. Her sabah uyandığınızda güne cildinizi temizleyerek başlamanız ve geceleri yatmadan önce yeniden cilt temizliği yapmanız son derece önemli bir aşamadır.

  • Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin!

Cilt tipiniz ne olursa olsun düzenli olarak nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Cildinizin nem ihtiyacını karşılamanız, zamanla daha genç bir cilt görünümü elde etmenize de yardımcı olacaktır. Yağlı bir cilde sahip olanların bile cilt temizliği sonrasında cildini nemlendirmesi gerektiğinin altını çizelim. Dolayısıyla cilt temizliği kadar önemli olan aşamalardan biri de cildin nemlendirilmesidir.

  • Hızlı Maskeleri Deneyin!

Annelerin kendilerine çok fazla zaman ayıramadıklarını çok iyi biliyoruz. İşte bu nedenle sizlere hızlı cilt maskelerini öneriyoruz. Sadece 10 dakika ya da 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde cildinizin ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlayacak olan bu maskeler sizin için de ideal bir seçim olabilir.

  • Emzirme Sürecini Sorunsuz Tamamlayın!

Göğüs ucu kremi
Göğüs ucu kremi

Annelerin emzirme dönemini problemsiz bir şekilde tamamlamak için göğüs ucu kremi de kullanması gerekiyor. Göğüs ucunda çatlak ya da tahriş gibi sorunların oluşmaması adına siz de bu kremleri düzenli olarak kullanabilirsiniz. Özellikle Mustela.com.tr adresinden inceleyebileceğiniz göğüs ucu kremlerinin annelerden tam not aldığını belirtmemiz gerekiyor. Krem, organik sertifikasına da sahip! Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bakım kremleri arasında yer alıyor. Parfümsüz olması, % 100 doğal içeriklerden oluşması da dikkatlerden kaçmıyor. Bu özel göğüs ucu kremini de mutlaka kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir