kadınlarda cilt kuruluğu

Kadınlarda Cilt Kuruluğu Nedenleri ve Çözümleri

Cilt kuruluğunda artan sıkıntılar günlük hayatımızda da sıkıntılar oluşturuyor. Çok zaman neşemizi kaçırıyor. Kadınlarda cilt kuruluğu nedenleri ve çözümleri yazımızın devamında…

Cilt Kuruluğunun Nedenleri


Yaş ayırt etmeyen cilt kuruluğu tıp alanına da girer ve önem verilir. Tıp da cilt kuruluğuna kzerosiz de denilmektedir. Cildiye uzmanına başta görünmenin faydalı olacağını hatırlatmalıyız. Egzama gibi rahatsızlıklarında temelinde cilt kuruluğu yatar. Bunun yanı sıra beslenme ile doğrudan alakalı olarak kuru ciltler kuruyabilir ve troid bezlerinde ki değer düşüklükleri ve yükseklikleri ile birlikte de cilt problemleri yaşanabilir. Herhangi bir cilt iltihabında kurulur görülür. Tedavisi oldukça önem arz eder ve ilerledikçe egzamanın önü karanlıktır ve tedavisi ile hemen canlı ciltlere geri kavuşabilirsiniz.
Bunların yanı sıra yaşa bağlıda kuruluklar olabilir ve bu son derece normaldir. Cilde sadece bakım yapmak önemlidir. Cildimiz günden güne yağ bezlerinin az çalışması ile yıpranacaktır. Bu aşamada nemlendiriciler altın değerde olur ve nemlendirici kullanmak bu sürece olumlu katkı sağlar.

Cilt Kuruluğu Belirtileri


Cilt üzerinde rahat bir şekilde gözlemlenir. Ciltte pulluk, soyulma, sertlik, ağrı, kaşıntılar, çatlaklıklar, renkte değişim durumları bu kuruluğun habercisidir.

Cilt Kuruluğunun Çözümleri


Stres ile başlar herşey, cilt kuruluğunda da stresten uzak durmak gerekir. Kuru ciltlerin çözümü için hep sıcak ve soğuktan kaçınmanız gerekir yani ılık su ile banyo oldukça önemlidir. Bazı sabunlar da cildi kurutacağından sabun tercihinize dikkat edin. Bu arada duş yaparken uzun sürmeden duşunuzu tamamlamanız da cildin rahatlaması için önemlidir. Gün aşırı banyoda önerilmez. Evdeki nem oranını takip edebilir ve nem cihazlarla bu nemi takviye edebilirsiniz. Vücudunuzun nem ihtiyacını karşılamaya çalışın. Bununla birlikte mutlaka su tüketimini ihmal etmeyin. Su cilde çok faydalıdır ve eksikliğinde ciltte problemler yaşanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir